Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.  (Posjeta: 16067 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.
« : 19-09-2007, 20:16:04 »
Dajte komentare na ovo! Meni izgleda suludo dobro. Ima nešto mrak u taivanskom stilu bonsaija. Posebni su, drukčiji i meni nevjerojatno dobri. Čini mi se da im je stil nešto između prirodnosti i opuštenosti Waltera Palla i detaljističkog luđaštva japanaca. Kombinacija funkcionira. Bar meni.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.
« Odgovori #1 : 19-09-2007, 20:16:56 »
Još malo drveća, i malo taivankica.Mmmm i one su im ... sasvim ok

Offline Aleksa

Odg: Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.
« Odgovori #2 : 19-09-2007, 20:23:19 »
O, da... zaista su, zaista...  :worthy:  Mislim da smo jos negdje na forumu komentarisali Tajvance!

Offline helleborus

Odg: Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.
« Odgovori #3 : 19-09-2007, 20:26:13 »
Odlično. Čini mi se da ove fikuse dobivaju sraštavanjem više tanjih drveta. I tak su kvrgavi, valjda prirodno, da ostavljaju dojam starosti. Meni se čini da i pall na svom drveću dosta detaljizira kad se radi o završnoj fazi drveća koja su za pokazivanje. Ne u japanskom stilu. Ovi su mi više ko walter. Bar imam takav dojam. Fenomenalno. Čini se kao dosta plodonosna zemlja. I kaj se tiče drveća i bonsaista.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.
« Odgovori #5 : 20-09-2007, 08:18:34 »
Tajvance sam prvi puta vidio baš preko ovog foruma jer se pričalo o njima. Fascinantni su i inspirativni, njihov stil mi se dopada. Iako se može nači desetke drva za koje misliš da su identični, svako je posebno kad ga gledaš ka jedinku. Pall i tajvanci kod mene drže prvo mjesto kad mi se uživa i kad mi treba inspiracija.

Offline Andrija Zokić

Odg: Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.
« Odgovori #6 : 20-09-2007, 09:20:12 »
Taiwanski bonsai su mi savršeni! Pretpostavljam da je jedan od razloga i to jer su osvježenje od japanskih koji su po svim časopisima, knjigama i još ih zapadnjaci kopiraju. Za razliku od nas zapadnjaka taiwanci ne kopiraju japance nego su razvili svoj stil koji je i posljedica drugačijih vrsta drveća nego u Japanu. Oni ne oblikuju fikus kao bor nego oblikuju fikus kako izgleda u prirodi. To je u biti i najveća Pallova kvaliteta koji također oblikuje vrste onako kako izgledaju u prirodi a ne imitirajući japance. To je po mom mišljenju ispravan put i jako mi je drago kada osjetim da hrvati imaju sličan stav. Ako postoji lijepi taiwanski i japanski bonsai koji su posebni svaki na svoj način, zašto jednom ne bi postojali evropski ili čak hrvatski bonsai koji su posebni i obogaćuju bonsai kulturu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.
« Odgovori #7 : 20-09-2007, 09:21:15 »
Tajvanci su opjevana tema na ovom forumu  :mdr:

Evo linkova na ranije teme:
Tema: To se zove izložba... (Tajvan)  - http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=102.0
Tema: Cheng Cheng-Kung  - http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=100.0

 :smile:

P.S. Ovo iznad tajvanki je pemphis - njega je Pall usporedio s našom zelenikom, ako se sjećaš  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.
« Odgovori #8 : 20-09-2007, 09:25:57 »
Eh da!  I posude su im totalni zakon :worthy: !
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.
« Odgovori #9 : 20-09-2007, 10:20:23 »
Evo 2 pemphisa. To je izgleda grm ili stablo koje raste na tropskim pješčanim obalama. Mislim da ga ima u Kini, Taiwanu i istočnoj Africi.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.
« Odgovori #10 : 20-09-2007, 16:15:20 »
Da... Citao sam o tom drvetu. Pemphis acidula, jedna od najboljih vrsta za bonsai!

Offline Marija

Odg: Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.
« Odgovori #11 : 20-09-2007, 17:23:37 »
Da... Citao sam o tom drvetu. Pemphis acidula, jedna od najboljih vrsta za bonsai!

 :no: zelenika je najbolja  :mdr: :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.
« Odgovori #12 : 20-09-2007, 17:26:04 »
Da... Citao sam o tom drvetu. Pemphis acidula, jedna od najboljih vrsta za bonsai!

 :no: zelenika je najbolja  :mdr: :gigle:

 :worthy:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.
« Odgovori #13 : 20-09-2007, 20:55:01 »
Evo 2 pemphisa. To je izgleda grm ili stablo koje raste na tropskim pješčanim obalama. Mislim da ga ima u Kini, Taiwanu i istočnoj Africi.

Fenomenalno. Zastrašujuće dobro.  :worthy:  :worthy:  :worthy:  :worthy:  :worthy:  :worthy:  :go:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Taiwan bonsai! Nevjerojatno dobro.
« Odgovori #14 : 20-09-2007, 20:55:46 »
Taiwanski bonsai su mi savršeni! Pretpostavljam da je jedan od razloga i to jer su osvježenje od japanskih koji su po svim časopisima, knjigama i još ih zapadnjaci kopiraju. Za razliku od nas zapadnjaka taiwanci ne kopiraju japance nego su razvili svoj stil koji je i posljedica drugačijih vrsta drveća nego u Japanu. Oni ne oblikuju fikus kao bor nego oblikuju fikus kako izgleda u prirodi. To je u biti i najveća Pallova kvaliteta koji također oblikuje vrste onako kako izgledaju u prirodi a ne imitirajući japance. To je po mom mišljenju ispravan put i jako mi je drago kada osjetim da hrvati imaju sličan stav. Ako postoji lijepi taiwanski i japanski bonsai koji su posebni svaki na svoj način, zašto jednom ne bi postojali evropski ili čak hrvatski bonsai koji su posebni i obogaćuju bonsai kulturu.
Potpisujem sve