Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: NOVI YAMADORI  (Posjeta: 85248 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #60 : 21-02-2010, 09:21:27 »
Jedan novi Klen (Acer c.) , skroz malo drvo.[attachment=3]

Offline DonQuijote

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #61 : 21-02-2010, 18:28:34 »
Solidno, a zašto si ostavio tako duge grane?

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #62 : 21-02-2010, 18:44:09 »
Solidno, a zašto si ostavio tako duge grane?
Ostavio sam na svakoj grančici po par pupova radi toga jer klenove koje sam lani vadio a da nisam ostavio grančice primili se jesu ali su bacili van samo iz korjena ( deblo koje sam ostavio odumrlo je skoro u cijelosti).
Na klenovima na kojima sam ostavio grančice kao na ovom su se uredno primili i nije bilo odumiranja debla , tako da ću lako ako se primi druge godine reducirat višak.
Možda to nije i pravilo ali meni se tako lani pokazalo pa eto....

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #63 : 21-02-2010, 18:55:25 »
I jedna nova Zelenika.

Offline Andrija Zokić

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #64 : 21-02-2010, 20:30:46 »
Javor bi mogao biti OK.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #65 : 21-02-2010, 21:00:18 »
Javor bi mogao biti OK.
Baš tako nešto kao što je na virtu!!!
Hvala ,odlično si to složio!! :great:

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #66 : 23-02-2010, 17:09:31 »
Ovosezonsko vađenje završio sam (izvadio sam sve što sam i planirao) sa Rujem (Cotinus coggygria), drvo mi se učinilo zanimljivo zbog svojih mrtvih dijelova koji se protežu cijelom dužinom oba debla.

Offline Marija

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #67 : 23-02-2010, 18:08:43 »
Ovosezonsko vađenje završio sam (izvadio sam sve što sam i planirao) sa Rujem (Cotinus coggygria), drvo mi se učinilo zanimljivo zbog svojih mrtvih dijelova koji se protežu cijelom dužinom oba debla.

Jako dobro Jurice, ruj je super stablo..... da se izrazim sportskim rječnikom, "ti si iznenađenje sezone"  ;)
Materijal ti je znatno kvalitetniji nego lani, ima zaista pravih primjeraka!  :great:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #68 : 23-02-2010, 18:43:54 »
Jurica grabi krupnim koracima! Odličan elegantan ruj, jako malo ih postoji kao bonsai. Mi isto tražimo tu vrstu za sebe.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #69 : 23-02-2010, 20:36:46 »
Ovosezonsko vađenje završio sam (izvadio sam sve što sam i planirao) sa Rujem (Cotinus coggygria), drvo mi se učinilo zanimljivo zbog svojih mrtvih dijelova koji se protežu cijelom dužinom oba debla.

Jako dobro Jurice, ruj je super stablo..... da se izrazim sportskim rječnikom, "ti si iznenađenje sezone"  ;)
Materijal ti je znatno kvalitetniji nego lani, ima zaista pravih primjeraka!  :great:
Hvala vam svima na pohvalama , ovom sezonom (sada neću biti skroman ) sam stvarno i ja zadovoljan.
To je rezultat možda pređenih i 100-tinjak km. po brdima i uvalama , na 1000 pregledanih drva i neznam koliko fotografija u kompu.
Sada mi je najveća briga ova drva održat na životu a drugo će doći samo po sebi , ili "drvo će ti pokazat što želi" kako bi rekao naš uvaženi kolega.
Na kraju mogu samo reći  : DRVA U ŽIVO IZGLEDAJU JOŠ BOLJE !

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #70 : 23-02-2010, 20:39:07 »
Jurice/Igore, odlično!!!
...toliko  :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #71 : 23-02-2010, 21:03:36 »
Ovosezonsko vađenje završio sam (izvadio sam sve što sam i planirao) sa Rujem (Cotinus coggygria), drvo mi se učinilo zanimljivo zbog svojih mrtvih dijelova koji se protežu cijelom dužinom oba debla.

Jako dobro Jurice, ruj je super stablo..... da se izrazim sportskim rječnikom, "ti si iznenađenje sezone"  ;)
Materijal ti je znatno kvalitetniji nego lani, ima zaista pravih primjeraka!  :great:
To je rezultat možda pređenih i 100-tinjak km. po brdima i uvalama , na 1000 pregledanih drva

Tako nešto ne može proći bez rezultata. Učinio si sigurno više nego neki bonsaisti u 15 godina bavljenja, i normalno prestigao si ih. Neka oni sad uče od tebe ako žele. :hihihi:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #72 : 24-02-2010, 08:02:48 »
...da da, Jurice vadiš vrlo dobar materijal, nego jedan mig - sezona traje cjelu godinu (sa kraćim pauzama taman da stigneš štogod ožicati i okupati se), zato nemoj, pogotovo ne tako rano zaključivati sezonu....  :hihihi:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #73 : 24-02-2010, 10:05:50 »
... jedan mig - sezona traje cjelu godinu (sa kraćim pauzama taman da stigneš štogod ožicati i okupati se), zato nemoj, pogotovo ne tako rano zaključivati sezonu....  :hihihi:

...to je Jurica mislio na predsezonu!

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #74 : 24-02-2010, 17:17:43 »
nego jedan mig - sezona traje cjelu godinu (sa kraćim pauzama taman da stigneš štogod ožicati i okupati se), zato nemoj, pogotovo ne tako rano zaključivati sezonu....  :hihihi:
Ma mogao sam ja to vađenje (zacrtanih planova) rastegnuti i na treći i dio četvrtog mjeseca , ali kad radiš posao kakav ja radim na terenu, pa skoči sa ovog gradilišta na ono i onda si uz put uzmeš laganu pauzu za kopanje od 30min.
Tako da sam si uz obavljanje posla iskopao i drva , pa tako nisam vezan samo na vikende. To ne znači da naletim na nešto ono Wowww.... drvo da ga nebi vadio , jer mi je već počela sezona traženja drva za vađenje u 2011 god. :mdr: :mdr: