Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Salix repens iona  (Posjeta: 4208 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Salix repens iona
« : 28-06-2010, 12:21:36 »
bok, pitanje? dobio sam jednu poprilično mladu ukrasnu vrbu, zanimljiva je toliko da bi je čak i tretirao za uzgojni oblik sa manjom posudom. listovi su joj minijaturni svega 1 cm al se vidi da je vrh krošnje cijepljen na običnu vrbu no problem je u tome što joj je deblo pre ravno dužine30cm debljine 3cm. dali itko od vas ima iskustva sa takvim salixima
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Salix repens iona
« Odgovori #1 : 28-06-2010, 13:45:20 »
Vrbe ne podnose posudu.Valjda u prirodi imaju neki svoj režim.Ja sam imao obične vrbe sa Drave sa prekrasnim nebarijima i istaknutim korjenjem.Svake godine odumirali su korjen po korjen a i grane.Rado ih napada i crv koji im izbuši sve grane.Taman formiraš granu a onda ti druge godine pola odumre bez ikakvog razloga.Na kraju su ostali samo ostaci koje sam bacio.Nisam niti po forumu uočio da bi netko od iskusnih bonsaista držao vrbe.Moje iskustvo je da vrba nije dobar materijal za bonsai. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Salix repens iona
« Odgovori #2 : 28-06-2010, 14:55:20 »
hvala na odgovoru. posadit ču ju u  :hvalaaa: vrt ispred zgrade pa nek raste.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline DonQuijote

Odg: Salix repens iona
« Odgovori #3 : 28-06-2010, 22:11:43 »
Dobro je znati. Baš sam namjeravao vaditi jednu vrbu koja je godinama orezivana uz potok, blizu Krapine.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Salix repens iona
« Odgovori #4 : 29-06-2010, 13:52:31 »
Možeš probati ako ti se da eksperimentirati.Vrba ima pre mekanu konstituciju drveta.U prirodi izgleda močna,sije se na sve strane sama.No kad se bliže pogleda vidi se da ima dosta nametnika koji ju napadaju i da ima dosta suhih djelova.U prirodi ona to nadoknadi svojim brzim rastom i novim granama.No to za posude nije dobro pogotovo kad ti riknu grane i korjenje koje si stvarao. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Aleksa

Odg: Salix repens iona
« Odgovori #5 : 29-06-2010, 16:13:55 »
I ja sam par puta pokušavao da držim vrbu u posudi, ali s istim rezultatima... Prije ili kasnije propadne. Moje su dobile neku gljivičnu infekciju...