Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prirodni fiziološki biostimulator  (Posjeta: 81366 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #90 : 19-03-2008, 14:09:58 »
Mogu ond aposlati priavu za pokuse ove godine, hahaha, samo ne zanm jel te i kukuruz i krumpir interesira.

mene interesira za jagode
quercus, ako može koji savjetić na pp ili http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=999.0

Jagode spominju na samim uputstvima za uporabu. Nema greške

Offline Goran Cajko

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #91 : 19-03-2008, 14:24:30 »
Sad sam pročital ponovo sve al ne kužim dal DRIN ikako može pomoć npr. listopadnoj biljci (Bukva ili Hrast koji su sad iskopani) u preživljavanju, ak još nema list. Napisano je da apsorbira vrlo malo kroz koru.

Offline helleborus

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #92 : 19-03-2008, 14:40:54 »
Sad sam pročital ponovo sve al ne kužim dal DRIN ikako može pomoć npr. listopadnoj biljci (Bukva ili Hrast koji su sad iskopani) u preživljavanju, ak još nema list. Napisano je da apsorbira vrlo malo kroz koru.
Ja o tome nemam pojma. Baš i mene štošta zanima. Možda nekaj piše na kutiji. Ili da čekamo list?!  :question:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #93 : 19-03-2008, 14:50:27 »
Sad sam pročital ponovo sve al ne kužim dal DRIN ikako može pomoć npr. listopadnoj biljci (Bukva ili Hrast koji su sad iskopani) u preživljavanju, ak još nema list. Napisano je da apsorbira vrlo malo kroz koru.
Ja o tome nemam pojma. Baš i mene štošta zanima. Možda nekaj piše na kutiji. Ili da čekamo list?!  :question:

Ja sam jučer, dozirao 2ml/L i prskao po kori i pupovima. Bumo vidli kak su drva reagirala na drin i jutrošnji mraz.

Offline Davor

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #94 : 19-03-2008, 14:52:34 »
Pa Quercus je napisaoda i kora apsorbira samo u manjim količinama tako da se može dati jači omjer... :verycool:

Offline Aleksa

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #95 : 19-03-2008, 18:11:24 »
Koliko ja znam najvise se apsorbuje preko lista. A kora ne upija ništa.  :yes:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #96 : 19-03-2008, 18:46:05 »
Koliko ja znam najvise se apsorbuje preko lista. A kora ne upija ništa.  :yes:
Krivo. Kora apsorbira mineralno gnojivo i to prilično. Ne znam kako je s aminokiselinama iz Drina.  :chinaman:

Offline Aleksa

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #97 : 19-03-2008, 18:52:46 »
Hmm... Pa zar kora nije tu da bi zastitila unutrasnjost od spoljasnjih uticaja? Kora ne bi trebala da propusta ni vazduh ni vodu (osim u lenticelama)... Kukurijek ce nam reci!  ;)

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #98 : 19-03-2008, 21:09:19 »
Hmm... Pa zar kora nije tu da bi zastitila unutrasnjost od spoljasnjih uticaja? Kora ne bi trebala da propusta ni vazduh ni vodu (osim u lenticelama)... Kukurijek ce nam reci!  ;)
Znanstveno je dokazano radioaktivnim markiranjem da postoji apsorpcija kroz sva biljna tkiva, list, peteljke, grane i koru...naravno korijen. I meni je to bilo zanimljivo. Prosurfaj malo po netu, zna se naći zanimljivih radova. Jedino kaj me brine za sada jest da NIGDJE ne postoji ništa o apsorpciji aminokiselina kroz biljka tkiva, bar ne u tom obliku. A ako je tako, ne razumijen kakve koristi od Drina. Kupio sam dvije flašice i probat ću ga. Međutim, treba mi nekakav znanstveni rad da me uvjeri kako to stvarno funkcionira. Nije dovoljno reći da to radi. Treba potkrijepiti znanstvenom provjerom. Quercus, stavi neki link o aminokiselinskoj apsorpciji folijarnim putem ili, zanima me folijarna apsorpcija folne kiseline! Ne znam od kuda ti podaci i tko je to testirao ali, na netu ne postoji. Tražit ću dalje.

Offline Aleksa

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #99 : 19-03-2008, 21:19:24 »
Hmm... Pa zar kora nije tu da bi zastitila unutrasnjost od spoljasnjih uticaja? Kora ne bi trebala da propusta ni vazduh ni vodu (osim u lenticelama)... Kukurijek ce nam reci!  ;)
Znanstveno je dokazano radioaktivnim markiranjem da postoji apsorpcija kroz sva biljna tkiva, list, peteljke, grane i koru...naravno korijen.

 :chinaman:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #100 : 19-03-2008, 21:36:40 »
Najbolje što možete naći na Netu o ishrani bilja...
http://www.pfos.hr/~vladimir/IB/IB04.pdf
i
http://www.pfos.hr/~vladimir/IB/isbilja.html
Stranica je fenomenalna.

Offline Davor

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #101 : 19-03-2008, 23:03:17 »
 :halt:
Ja ću progovorit ko agronom... u jednu ruku Quercus ima pravo kora kao i svi djelovi biljke apsorbiraju kao što vrše i izmjenu plinova! Sigurno je da ti djelovi ne upijaju podjednako... Kora najmanje  ali u određenoj mjeri isto apsorbira.. Dokaz bi bio prskanje u voćarstvu ili vinogradarstvu kad nema još lista tada biljka ne bi ništa apsorbirala.. :verycool:
npr. što bi bilo kad bi odrezali stablo... biljka nebi imala šanse pustiti izboje... Zatvori je vrečicom i kaj dobiš...kad nestane zraka... :question:
Prilikom zaljevanja sigurno ste primjetili i da kora povuče vlagu 2-3 cm od zemlje...
To po mom nije upitno..
Činjenica je da aminokiseline pozitivno utječu na rast pitajte nekog tko bilda, sigurno će vam reći da uzima aminokiseline zbog vezanja sa nekim elementima... :mdr:

Offline Davor


Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #103 : 19-03-2008, 23:23:56 »
To nije nipošto isto: apsorpcija aminokiselina iz probavnog sustava čovjeka i prijenos aminokiselina folijarnom aplikacijom... kroz što? stomata ili gdje? aktivnim ili pasivnim transportom? Ne znam, a zanima me mehanizam. Kako prolaze kutikulu i epiderm? Mogu li se gibati floemom ili ne...? Smet li molekularna masa aminokiseline  prolasku kroz puteve kojima inače prolaze manje molekule u obliku kojih ulaze N P K ?

Offline Davor

Odg: Prirodni fiziološki biostimulator
« Odgovori #104 : 19-03-2008, 23:50:18 »
Bilo je to objašnjenje čemu služe aminokiseline..
Sutra ću uputit mail na agronomiju prof. za epiderm, kako prolaze, vrsta transporta, mogu li se gibati floemom.
Zašto misliš da molekularna masa aminokiselina mora biti veća od molekula NPK kad one pospješuju vezivanje (neesencijalnih peoteina kojih ima 200tinjak u proteinu)???

Po mom možda nije upitan ulazak već vezanje....korist kao i poticaj bilci???koja će vrsta enzima postati aktivna a koja pasivna...
Da li rast korjena, lista itd....