Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Mjesečev sjetveni kalendar i biološko-dinamička poljoprivreda  (Posjeta: 79779 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
..nisam ni mislio na krtice već na smeđe mišolike spodobe sa tamnim crtama po leđima koje se hrane korijenjem mojih nasada (krtice jedu gliste)...!!!!!

A fino su mi u školi govorili da trebam čitati s razumijevanjem  :go:

Znamo kakva je bila ova zima i malo se toga posmrzalo, možda ništa. Zimu je preživio velik broj nepoželjnih stvorova. Ostaje nam da se prilagodimo tim uvjetima i tražimo nova riješenja ili modificiramo ustaljene pristupe.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Znam i tko će bit urednik :gigle:

Ja predlažem Gala. On je imal Cvetu i Šargu, a i rogove je ispravno koristil, dok su mu pripravci i fermentacija nešto s čim je blizak, bar tak veli  :lol:

Offline Marija

Ja predlažem Gala. On je imal Cvetu i Šargu, a i rogove je ispravno koristil, dok su mu pripravci i fermentacija nešto s čim je blizak, bar tak veli  :lol:
:histerical:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Ja predlažem Gala. On je imal Cvetu i Šargu, a i rogove je ispravno koristil, dok su mu pripravci i fermentacija nešto s čim je blizak, bar tak veli  :lol:
:histerical:

 :threatening:  :threatening:  :threatening: ...nemojte da vas ja sredim dinamički, kakvim prosušenim biološkim materijalom!

Offline Marija

:threatening:  :threatening:  :threatening: ...nemojte da vas ja sredim dinamički, kakvim prosušenim biološkim materijalom!

Tješim se da sam na sigurnoj udaljenosti http://img221.imageshack.us/img221/4844/tongueyt8.gif
Mjesečev sjetveni kalendar i biološko-dinamička poljoprivreda
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
:threatening:  :threatening:  :threatening: ...nemojte da vas ja sredim dinamički, kakvim prosušenim biološkim materijalom!

Evo, kaj sam rekel, viš da imaš uređivačke sklonosti, a i BD dobro komponiraš u odnose s javnošću, dobro sad jel to baš društveno prihvatljivo.... nečemo komplicirati
 :lol:

Offline Marija

Ne znam Mario što ćeš ti, ali na mene su prijetnje djelovale  :nails:
bježim što južnije - u Dubrovnikhttp://img61.photobucket.com/albums/v185/MemoryLane/bolt.gif
Mjesečev sjetveni kalendar i biološko-dinamička poljoprivreda


evo upravo sadaaaaaaaaa http://img103.exs.cx/img103/4959/bye1.gif
Mjesečev sjetveni kalendar i biološko-dinamička poljoprivreda
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Protiv krtica, voluharica i rovki
3/4 posude napuniti bazgom (zeljastim dijelom)
posudu napuniti vodom
ostaviti na suncu par dana da zakipi
procijediti i razrijediti 1:5
prskati po cijelom imanju (dvorištu, vrtu...)

...ak upali spasio si me! Imamo voluharice ispod plastenika (fino im je toplo, rahlo i suho), gadovi pojeli mi korijenje peršina, paprike, jagoda, salate....ko u crtiću biljke nestaju preko noći, mislili neko krade, a opet glupo je. Sve dok se nije zemlja počela urušavati u rupe od ispod. Postavio sam otrov za miševe jednu sam našao crknudu ali su valjda došle druge. Stavljao sam i one mirisne kuglice ali ništa, potapljao ih šlaufom... srećom pa ne mogu nigdje nabaviti eksploziv.. bilo bi...  :666: .

Jel si probao primjeniti bazgu?

Offline gal

Jel si probao primjeniti bazgu?
..ćekam da zakipi! Zamisli gadovi su mi počeli izjedati grabovu živicu - vidim suši se - suša - zalijevam - ništa - jedan grab se čudno nakrivio - probam ga poravnati, a on mi ostade u ruci! Izjeli korjenje i stablo do površine zemlje, a zamisli kako je  grab tvrdo drvo! Bojim se proširit će mi ce na voćnjak!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Jel si probao primjeniti bazgu?
..ćekam da zakipi! Zamisli gadovi su mi počeli izjedati grabovu živicu - vidim suši se - suša - zalijevam - ništa - jedan grab se čudno nakrivio - probam ga poravnati, a on mi ostade u ruci! Izjeli korjenje i stablo do površine zemlje, a zamisli kako je  grab tvrdo drvo! Bojim se proširit će mi ce na voćnjak!

To je onda ozbiljan problem kad su sa povrća prešli na drva!
Mislim da se trebaš posvetiti što hitnijoj intervenciji sprečavanja ovih zaigranih stvorova.
Jesi li bazgu ostavio na suncu? Obično joj treba 3-7 dana, zavisno od vručina.
Svaki dan će biti gore pa ak misliš da bazga još neće zakipiti, možda da puniš rupe sa vodom pa u te rupe popikaj grane od bazgi, mislim nije voda ovisna o bazgi i obrnuto  :smile:
To sa pikanjem bazgovih grana nemoj napraviti škrto, već u sve rupe koje vidiš pa i oko povrća i drva!!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Gal, jel ima kakvih novosti po pitanju voluharica?

Offline gal

Gal, jel ima kakvih novosti po pitanju voluharica?
- skuhal, zalijal, umalo povratil, tjedan dana niko nije jeo povrće iz vrta - dok nije pala kiša i malo se zluftalo. Kad smo se mogli vratiti u vrt u njemu sve izrovano - napravile nove tunele.
- plan B: kupio mirisne kuglice koje rastjeruju dotična podzemna bića - rezultat mirisne voluharice
- plan C: voda - potrošio 100 m3 vode na potapanje i urušavanje podzemnih hodnika - rezultat jedna lopatom ubijena neplivačica, i vjerojatno još pokoja žrtva kad stigne račun za vodu
- plan D: brodilan - dvije su pale
- plan E: nešto..cid - čeka se rezultat

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Gal, jel ima kakvih novosti po pitanju voluharica?
- skuhal, zalijal, umalo povratil, tjedan dana niko nije jeo povrće iz vrta - dok nije pala kiša i malo se zluftalo. Kad smo se mogli vratiti u vrt u njemu sve izrovano - napravile nove tunele.
- plan B: kupio mirisne kuglice koje rastjeruju dotična podzemna bića - rezultat mirisne voluharice
- plan C: voda - potrošio 100 m3 vode na potapanje i urušavanje podzemnih hodnika - rezultat jedna lopatom ubijena neplivačica, i vjerojatno još pokoja žrtva kad stigne račun za vodu
- plan D: brodilan - dvije su pale
- plan E: nešto..cid - čeka se rezultat

Ti si onda nekaj gadno zgrešil kad Bog na tebe šalje Biblijsku kugu tih razmjera  :ange:

Offline DonQuijote

- plan B: kupio mirisne kuglice koje rastjeruju dotična podzemna bića - rezultat mirisne voluharice


 :lol: :lol:

Offline mladenl

Pozdrav svima
Upravo danas sam gledao neku emisiju na TV-u, i žena je preporučila upravo bazgu iliti zovu za sprečavanje širenja krtica u vrtu.
Osušeni cvjetovi i list se stavlja u rupe i trebalo bi da ih ubrzo otjera.
Gal kakvi su ti rezultati.