Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Subotnja ekspedicija za izdržljive  (Posjeta: 13294 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Subotnja ekspedicija za izdržljive
« : 08-09-2008, 09:44:35 »
U subotu smo Č i ja krenuli u nove pobjede. Prvo smo odvezli drva na izložbu i obradovali se hrpi poznatih faca koje smo tamo zatekli. Malo smo si pročavrljali i kisikisi, uz najljepše želje prisutnih….krenuli u ekspediciju. Prva glupost, desila nam se nedaleko ZG gdje su se opiti cestovni radnici, posvađali sa semaforom. Nakon izgubljenih 30min… krenuli smo ustaljenom stazom prema Ž lokaciji… usput smo si zadali sve ciljeve i projekte koje taj dan moramo obaviti. Druga glupost koja nas je zadesila…. I nije neka glupost…. Imali smo najbolje namjere. Stigli smo na lokaciju i po najvećoj pripeci, odlučili smo odvaliti jedan kamen, stijenu, veličine građevinskih kolica, kako bi izvukli jedan divan juniperus za koj je Č zapeo. Sve u svemu, crnčili smo 2h da odvalimo kamen, radili si priručne poluge, mlatili Čajkomlatima, da bi se na kraju razočarali, jer je korijen odlazio pod još veću stijenu koja je ujedno bila i brdo. Razočarani i malaksali… krenuli smo dalje, noge nas nisu slušale, u prsima nije bilo kisika, u želucu je bio grč…. Kad smo pristigli do potoka, kao da smo vidjeli vrata Raja, osvježili se i prikupili snagu, no izgubili smo je već nakon 100m…. Dovukli smo se ko krepane kokoši do smreka koje smo namjeravali vaditi… i uz svu modernu kopačku tehnologiju, jedva da je bilo snage podiči je i spustiti. Uz sve otežavajuće okolnosti… izvukli smo 3 smreke i jedan juniperus + fenomenalan suharak… sa svim tim drvima i alatima…. Doslovno smo se koturali sa Ž prema autima… stajali svakih 100m…. Jedva ušli u auto….Katastrofa!!!
No idemo opet…. Fotke drva možda uskoro, fotke Sizifovog posla nikad!
 :mad2:

Offline Marija

Odg: Subotnja ekspedicija za izdržljive
« Odgovori #1 : 08-09-2008, 13:01:54 »
Dosta epike .... daj slike  :threatening:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Subotnja ekspedicija za izdržljive
« Odgovori #2 : 08-09-2008, 19:40:42 »
U subotu smo Č i ja krenuli u nove pobjede. Prvo smo odvezli drva na izložbu i obradovali se hrpi poznatih faca koje smo tamo zatekli. Malo smo si pročavrljali i kisikisi, uz najljepše želje prisutnih….krenuli u ekspediciju. Prva glupost, desila nam se nedaleko ZG gdje su se opiti cestovni radnici, posvađali sa semaforom. Nakon izgubljenih 30min… krenuli smo ustaljenom stazom prema Ž lokaciji… usput smo si zadali sve ciljeve i projekte koje taj dan moramo obaviti. Druga glupost koja nas je zadesila…. I nije neka glupost…. Imali smo najbolje namjere. Stigli smo na lokaciju i po najvećoj pripeci, odlučili smo odvaliti jedan kamen, stijenu, veličine građevinskih kolica, kako bi izvukli jedan divan juniperus za koj je Č zapeo. Sve u svemu, crnčili smo 2h da odvalimo kamen, radili si priručne poluge, mlatili Čajkomlatima, da bi se na kraju razočarali, jer je korijen odlazio pod još veću stijenu koja je ujedno bila i brdo. Razočarani i malaksali… krenuli smo dalje, noge nas nisu slušale, u prsima nije bilo kisika, u želucu je bio grč…. Kad smo pristigli do potoka, kao da smo vidjeli vrata Raja, osvježili se i prikupili snagu, no izgubili smo je već nakon 100m…. Dovukli smo se ko krepane kokoši do smreka koje smo namjeravali vaditi… i uz svu modernu kopačku tehnologiju, jedva da je bilo snage podiči je i spustiti. Uz sve otežavajuće okolnosti… izvukli smo 3 smreke i jedan juniperus + fenomenalan suharak… sa svim tim drvima i alatima…. Doslovno smo se koturali sa Ž prema autima… stajali svakih 100m…. Jedva ušli u auto….Katastrofa!!!
No idemo opet…. Fotke drva možda uskoro, fotke Sizifovog posla nikad!
 :mad2:
...dok sam u dubokom hladu terase ispijao orošeno pivo, cjelo vrijeme sam mislio na vas!  :tuptup: ...i nisam uopće sumnjao da ste (si) odustao od pohoda! Neka! Tko se kale yamadori lovci!  :tuptup:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Subotnja ekspedicija za izdržljive
« Odgovori #3 : 09-09-2008, 08:30:33 »
Definitivno smo se zakalili... ni pivicu si nismo uspjeli popiti dok smo došli doma... mislim zajedno.
No što više gledam ulov, to me manje boli patnja koju smo si priuštili  :tlab:

Offline Marija

Odg: Subotnja ekspedicija za izdržljive
« Odgovori #4 : 09-09-2008, 09:28:40 »
Definitivno smo se zakalili... ni pivicu si nismo uspjeli popiti dok smo došli doma... mislim zajedno.
No što više gledam ulov, to me manje boli patnja koju smo si priuštili  :tlab:

Mrzim Mariove postove bez slika ....   :bomb:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Subotnja ekspedicija za izdržljive
« Odgovori #5 : 09-09-2008, 09:34:58 »
Definitivno smo se zakalili... ni pivicu si nismo uspjeli popiti dok smo došli doma... mislim zajedno.
No što više gledam ulov, to me manje boli patnja koju smo si priuštili  :tlab:

Mrzim Mariove postove bez slika ....   :bomb:

Sve mi se čiini da sam postao ljen prenositi fotke. Mobitel mi je pun i nikak da ga priključim na komp. No to ja samo onak malo palim vatrice, nije to sad neki materjal za pokazivati. Evo jedan juniperus sam komotno mogao odnjeti drugi dan na izložbu, naravno ne umanjujem izložbu, al materjal je tak slatki da sam ga odmah puknuo u posudu. E sad taj juniperus je izvađen sa definitivno svim korijenom! Kad sam ga doma raščešljao (malo) sve u bali je bilo neoštečeno.... sa svim tim sam ga posadio u posudu i okolo nasipao pumice, u hladu je i zaštičen od vjetra, ako ni taj ne preživi....

Offline Goran Cajko

Odg: Subotnja ekspedicija za izdržljive
« Odgovori #6 : 09-09-2008, 09:37:48 »
Misliš, ak ga ne presadiš još jednom prije zime, pognojiš barem 10 puta i ožicaš...
Mislim da onda ima šanse!!!  :mdr:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Subotnja ekspedicija za izdržljive
« Odgovori #7 : 09-09-2008, 09:40:39 »
Misliš, ak ga ne presadiš još jednom prije zime, pognojiš barem 10 puta i ožicaš...
Mislim da onda ima šanse!!!  :mdr:

A kaj ti misliš da to ne bi trebal napraviti?  :dunno:  :question:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Subotnja ekspedicija za izdržljive
« Odgovori #8 : 15-09-2008, 10:39:18 »
Uživam kad iznenadim Čajca i izvučem ga iz kreveta  :mdr:  :histerical:

Ž lokacija je i ovaj put podnjela topot naših čizama i nagradila nas predivnim yamadori lokacijama kraj kojih smo do sad prolazili slijepi kao šišmiši. Oduševljen sam po ko zna koji put sa našim dragim Ž.
Eto samo da vas malo cimnem  :mdr:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Subotnja ekspedicija za izdržljive
« Odgovori #9 : 15-09-2008, 10:47:53 »
Glavni razlog i preokret ovog naglog porasta broja potencijalnih yamadoria je naravno datum koji je maknuo sve mrene sa očiju prisutnih.... 30.8.08 ..... Posjet vrtu Waltera Palla  :worthy:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Subotnja ekspedicija za izdržljive
« Odgovori #10 : 15-09-2008, 10:58:10 »
Izvadio sam dvije smreke koje će ako prežive biti simpatićni shohini. Muving im je fenomenalan tak da mogu biti samostalne kreacije, no svaka bi ih se šumica poželjela kao sporedne uloge.

Offline Goran Cajko

Odg: Subotnja ekspedicija za izdržljive
« Odgovori #11 : 15-09-2008, 11:01:52 »
Kad mi je telefon zazvonio u 7 i 15, možete si zamislit koji me užas uhvatio... :tup:
Kasnije sam mu ipak oprostio...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Subotnja ekspedicija za izdržljive
« Odgovori #12 : 15-09-2008, 11:06:34 »
Kad mi je telefon zazvonio u 7 i 15, možete si zamislit koji me užas uhvatio... :tup:
Kasnije sam mu ipak oprostio...

To sam te malo pustil da si odspavaš.... idući put se budiš u mojim terminima.... računaj na 5h ujutro. Tak da si stigneš kavicu skuhati.... to je za tvoje dobro  :mdr:

Offline helleborus

Odg: Subotnja ekspedicija za izdržljive
« Odgovori #13 : 15-09-2008, 11:11:31 »
Kad mi je telefon zazvonio u 7 i 15, možete si zamislit koji me užas uhvatio... :tup:
Kasnije sam mu ipak oprostio...

Joj kak ste slatki. A vidim Čajo da je bilo trčanja od fotića do Marija. Ha??? A na fotki onak ko fol kulerska faca.

Offline Goran Cajko

Odg: Subotnja ekspedicija za izdržljive
« Odgovori #14 : 15-09-2008, 11:20:12 »
Je, malo sam šlajdral....