Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju  (Posjeta: 129663 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zen

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #75 : 29-11-2013, 21:03:21 »
Budem ju ja imal pod kontrolom,jedino ak mi ne pobegne, onda ne garantiram kaj bu napravila. :nono:

Nadam se da će biti bar jedan od početnika pod kontrolom  :smile:, jer ako budemo pisali javno kako se stječe iskusvo uništavanjem drvca, te nam u ovom krasnom hobiju bude mjerilo "veličine" koliko smo drvca uništili, moglo bi se dogoditi da jednog dana doživimo što i Japan sa shimpaku borovicom   :molitva: Ne želim podcjenjivati ničiji talent i iskustvo, samo želim reći da niti jedan izvor nije nepresušan!

Offline Bruno

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #76 : 29-11-2013, 22:13:52 »
Mislim da bi se dalmatinski grab mogao istrijebiti jedino padom meteora

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #77 : 30-11-2013, 12:07:31 »
Juniperus.....u zadnih 15 godina, kao ukrasni grm u mojem dvorištu, bio je seljen, razmnožavan, orezivanjem držan u željenom obliku, je bio .....u mojim rukama...podatan kao perce, zahvalan na mojem trudu, želim reći...još ni jedno drvce, grm ili bilo koja trajnica...nije propao u mojem vrtu ! Radovan je vidio čime sam se bavila u vrtu zadnjih 25 godina !  Pa ne želim na HBF etiketu...ubojice juniperusa ! I to mi nije cilj, mada sam svoj pokušaj možda krivo interpretirala !   Višak energije je potrošen  ! :threatening:   I imala sam nakon toga osječaj potpunog zadovoljstva  :haaaahaaaaa:  mislim da sam čak imala i krila jer pogled na njih još i danas izmami osmjeh zadovoljstva !!

Ali, priznajem, definitivno trebam....kontrolu ! Radovane, idemo ...... još jedino u šumi... :girl: se mogu kontrolirati !  U svome dvorištu definitivno......nitko nema kontrolu nad menom ! Dokaz je da sam......jezerce selila 7 puta u 10 godina !


Offline donna

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #78 : 30-11-2013, 18:33:28 »
Je ljudi, ova žena je trknuta, potvrđujem  :yupi:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #79 : 30-11-2013, 19:35:25 »
Je ljudi, ova žena je trknuta, potvrđujem  :yupi:

Priznajem, nikada nisam ni tvrdila suprotno !!!  :girl: Tko prizna, pola mu se prašta ! :whistle:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #80 : 02-12-2013, 14:34:39 »
 :whistle:
Je ljudi, ova žena je trknuta, potvrđujem  :yupi:

Priznajem, nikada nisam ni tvrdila suprotno !!!  :girl: Tko prizna, pola mu se prašta !
Draženka bu za čas tuliko vu šumi i vu zemlji da bu se zakorenila... :whistle:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #81 : 03-12-2013, 12:19:20 »
Pa koliko sam zadnjih mjeseci za kompom i išćitavam sve na kaj naiđem o bonsaiju....da imam na stolici samo šaku modernog substrata.......zakorjenila bi se odavno, možda i prolistala, kao tvrdokorna bukva kojoj se baš raste !!  Uopšte nebi imala potrebe ići u šumu na zakorjenjivanje !!

A noću sanjam da radim cementne tegle i drvene trening posude ! :dunno:

Bojim se kaj će biti kada počnem čitati o drilanju ! :histerical: 

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #82 : 03-12-2013, 14:55:23 »
Kaj nebu kakav horor pri hiži ili u vrtu.Kak u onom filmu Masakr motornom pilom.Ove opasne alate nekam sakri.Da ne dojdeš u napast.  :grol:  :halt:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #83 : 14-12-2013, 12:19:47 »

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=zzmh9rugexdcbyi3vjvb.jpg
Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju


Od 1 do 10....koliko je dobra (  hhmmm...opet bukva) ?? face

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #84 : 14-12-2013, 16:14:06 »
Gdje su ti one druge tri.Mislim da si slikala.Moram vam reći da smo pored ove pronašli još četiri dobre jamadori bukve,za koje mislim da će se moći dobro izvaditi.Našli smo još nekakav sitniš- grabiće i hrastiće..Za tri sata hoda i traženja-dobar ulov.  :verycool: Draženka je bila sretna,ali se nebre strpiti kad bu proljeće.  :cheer:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #85 : 14-12-2013, 17:02:02 »
Pa u onoj gužvi od grabrića i hrastića nisam se ni sjetila za fotić u džepu !! :ashamed:
Samo za tebe ću otići  i slikati ih, za njih nebrem pozabiti gdje su dok za ostalo nebrem to reči !


Opet pitam  face..... od 1-10 bukva na slici gore....nosi koliko bodova ??  Nebrem vjerovati da je tako loša da ni ne zaslužuje komentar ! Znam za Donnu da se njoj ne sviđa ! Ili je to bila patka ! :hi:

Offline DonQuijote

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #86 : 14-12-2013, 19:21:00 »
Vidim da se strast ne stišava, da se traži i baulja po šumi i otprilike vidim sebe prvu godinu ili dvije bavljenja bonsaiem.  Toliko sam ispregazio šume da sam upoznao svaku stopu u krugu pet kilometara. Dva psa sam potrošio i tri para gojzerica :gigle:
Danas mi je  žao te energije jer se neće vratiti, a bačena je uzalud na ovakve komade.
Ovo će ti biti jako teško izvaditi, još teže održati na  životu, ali ako uspiješ, razmisli kako ćeš formirati drvo. Ispod ovog debla su dvije  teško izvadive korijenčine s vrlo malo sitnog korijenja a pokazju tendenciju doticanja središta zemlje.  Izvaditi ćeš, preživjeti će proljeće, propupati iz rezerve  i vrlo vjerovatno riknuti krajem ljeta. Žali bože velikog  truda a ako uspije, što ćeš dobiti?

Offline brko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #87 : 14-12-2013, 19:24:37 »
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=zzmh9rugexdcbyi3vjvb.jpg

Od 1 do 10....koliko je dobra (  hhmmm...opet bukva) ?? face
  -pa pošto je nađena na kontinentu,visina do grana cca.20-22 cm,obim debla dobar ,još samo da ima plitak korijen,kao poćetnik i bez bukve (možda nikad i nebudem imao)..dajem 7,a ako ju održiš i oformiš krošnju ,naravno uz radovanovu pmoć lako to bude i više. 8)
  -eto pa puno sreće i izvadi još koju (možda pokloniš putniku namjerniku tj. nekom matorom slavoncu).... :ashamed:

Offline brko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #88 : 14-12-2013, 19:28:56 »
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=zzmh9rugexdcbyi3vjvb.jpg

Od 1 do 10....koliko je dobra (  hhmmm...opet bukva) ?? face
  -pa pošto je nađena na kontinentu,visina do grana cca.20-22 cm,obim debla dobar ,još samo da ima plitak korijen,kao poćetnik i bez bukve (možda nikad i nebudem imao)..dajem 7,a ako ju održiš i oformiš krošnju ,naravno uz radovanovu pmoć lako to bude i više.
  -eto pa puno sreće i izvadi još koju (možda pokloniš putniku namjerniku tj. nekom matorom slavoncu)....

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #89 : 15-12-2013, 14:09:06 »
Treba odabrati pravu i bolju stranu.Drvo je inaće zahtjevno i treba puno rada na njemu.To sam rekao Draženki. Ako bude samo debelo korjenje-nećemo vaditi. Inaće pregledavajući kineske forume i filmiće nalazimo na svakakve oblike pa i na takve kao ova bukva.Naravno nakon godina rada i oblikovanja krošnje. Deblo se da kroz godine doraditi i malo preoblikovati.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!