Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju  (Posjeta: 129659 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline donna

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #90 : 15-12-2013, 17:03:30 »
Ova "bukva-koja-puši" bi bila super da se otpili ravno sa zemljom i odnese negdje u dvorište, a u ovu rupu se posade čuvarkuće ili neki lijepi sedum. One bočne grane mogu ostati da prave sjenu ( hladovinu) ili se također otpile. Eto !

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #91 : 16-12-2013, 12:19:28 »
Don, žao mi je tvojih pasa ali i gojzerica...ali mi se sviđa..tvoj boravak u šumi !! Pse ostavljam doma, gumene čizme nisu skupe pa ako i odu  :ashamed: !!... a ja....nastavljam šetati šumom !   A ako bukva ode, panjić je Donin za čuvarkuće !  A bukve gledam i dalje, ok sada dalje bukvice pa se nađe koja i za slavonca putnika namjernika ! Brko  :verycool: !!To ti je za onu početničku sedmicu !

Mjesec i pol čitam o bukvama i kako duže čitam sve me manje strah i ni mrvicu ne gubim volje za bukve, naprotiv, kao da mi se oči lijepe samo za njih i primječujem, baš ovakve panjaste ! :beurk: A možda se to za dvije godine promjeni ! :whistle:

Radovane, ne moram govoriti, znaš da jedva čekam tvoj znak za početak vađenja!!  Ali još nisam počela bauljati, s cigaretom u ruci hodam uokolo onoga ( :tlab: to nije bauljanje..jel da?) kaj mi se dopadne, pa.....ako treba i sjest ću pored nje ili njega !

Daj stavi koji link ovakvih panjastih kineskinja !

A draga Donna, kaj reči....umjesto yamadoria... :whistle: nosiš doma panjiće za čuvarkuće !

Offline DonQuijote

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #92 : 16-12-2013, 19:09:10 »
Samo navalite, i ne dajte da vas ometu stari pesimisti 8) :great: 
Ja samo kažem svoje mišljenje, možda bi bilo bolje započeti s nečim manje zahtjevnim ali zašto ne, uz iskusnog Radovana mogučnosti za preživljavanje rastu.

No što sam zapravo htio reči s onim poderanim gojzericama? Jučer me je zvao poznanik i pita idem li i dalje po šumi, ne idem, ne tražim više. Zaključio sam da se ne isplati jer je najbolje drvo koje mogu pronaći lošije od najlošijeg koje mogu izvuči ako šetam između Crikvenice i Selaca. 
Dakle jednodnevni izlet na more, brzinsko traženje i vađenje u jednom danu daje bolji rezultat od sedam dana pročešljavanja Medvednice.
Izvaditi ovaj panjić koji je slikan neće biti ništa lakše nego otklesati hrpu kamenja i izbiti neki bjelograb, s tim da će bjelograb biti bolje drvo, brži bonsai i puno lakše će preživjeti. E to sam mislio ispričati.  Da sam onu energiju koju sam kao početnik imao, iskoristio za traženje po dobrim terenima rezultati bi bili kudikamo bolji. Ovakve sam panjeve vadio uz puno truda i veselja, danas mislim da ne vrijede truda, ali to nikoga ne treba spriječiti da pokuša.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #93 : 09-02-2014, 14:18:53 »
 :whistle:

Još uvijek ono kaj sam zagrizla čvrsto držim u zubila....i ne ispuštam !!  Da ne mislite da sam odustala !!  hej  Marljivo čitam, gledam, pasem oči na vašim drvcima....a kako još ne mogu nikaj pametnoga reči o vašim drvcima osim da mi se jakkkoo dopadaju....ni ne ostavljam komentar !!  Ali nije bilo teme u kojoj nisam bila ! Pa se nadam da mi je barem pola pročitanog ostalo u glavi !!

A i 3. mjesec je sve bliže !! Čak jako blizu !! :yupi:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #94 : 28-02-2014, 17:42:53 »
http://s24.postimg.org/4cwkqemzp/SAM_1698.jpg

Ova travčica mi je pomogla da dočekam 3. mjesec !!

Offline brko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #95 : 28-02-2014, 17:51:27 »
  -baš lijepo,držim vam fige da obogatite svoju zbirku bar sa 10-15 komada ,pa onda uz radovanovu pomoć polako na poso..... :zalijevanje:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #96 : 11-03-2014, 11:14:39 »


 :quiet:   :surprised:

već 4 dana pokušavam staviti slike ! Sada kad imam kaj staviti...sada neznam !! Ima koji jednostavan način ??


Offline DonQuijote

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #97 : 11-03-2014, 11:40:41 »
Pa vrlo je jednostavno. Napišeš post i ispod imaš opciju Privitak. Browswerom odabereš fotku, pričekaš i to je to.
btw lijepi grabić, biti će drilanjaaa

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #98 : 11-03-2014, 11:46:46 »


javor



bukva



hrast



grab



 bukva- veli Radovan....pedesetogodišnjakinja



hrast



grab, vjetrom šibani



hrast i pol



javor



buxus    ;)  Dvije zadnje slikice su poklon mog učitelja !!

 

I sada moj vrt dobiva novo ruho !!  Velika smokva, hortenzija i thuja su izvađene jer se nisu uklapale u budući koncept "bonsai vrta" !! :girl: :girl:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #99 : 11-03-2014, 11:56:37 »


Done, sve je to lijepo i jasno kako je objašnjeno...ali ja zapnem kod prevelike slike, a snanjiti . :zabezeknut:

Ali našla sam drugi način, je malo duži put ali...uspjela sam !!

A drilanje....uh jedva čekam !! Kada bude vrijeme !!  Za sada samo molitva !! :zalijevanje: :zalijevanje:

Nakon jučerašnjeg "šumarenja" napunio se i red na deki garaže !!

Offline DonQuijote

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #100 : 11-03-2014, 12:31:17 »
http://www.faststone.org/FSResizerDetail.htm

Jednostavan i efikasan resizer.
A možeš i sma sebi poslati mail sa fotkama, onda se automatski smanje pa ih možeš metnuti :)

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #101 : 11-03-2014, 13:02:12 »
Jako dobro! I ja bi se pozabavio sa nekim od ovih komada. Javor i hrast i pol su mrak.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #102 : 11-03-2014, 13:11:25 »
http://www.faststone.org/FSResizerDetail.htm

Jednostavan i efikasan resizer.
A možeš i sma sebi poslati mail sa fotkama, onda se automatski smanje pa ih možeš metnuti :)

Done,  hvala, ti si najveća tehnička podrška nama početnicima !!  Jel svi ovako drilaju kad neznaju stavjat slike ili smo samo mi stariji takav problem !!  Ok, stavila sam ih sada ček i bez smanjivanja !!

 :yupi: :girl:  Bocko je rekao da imam 2,5 mrak komada !!!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #103 : 11-03-2014, 13:17:48 »

Možda i ovoj  seriji padne neki mrak komad !






















Offline brko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #104 : 11-03-2014, 16:00:28 »
  -hvala na slikama lilia,bukva ,hrast i pol, ibuxus su mi všeč a ostalo se mora ćekati ,na koncu u našim nizinama teško se može naći bolje,tako da sad strpljenja i uživaj -ja sam spuknul samo jedan dud i dost za og. 8)