Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju  (Posjeta: 129644 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #240 : 13-07-2014, 22:48:16 »
Marija..nebrem vjerovati da tebi nekaj ne ide od ruke !!  face   Glicinija traži dosta vode ! I zemlju koja drži vlagu...a to je kod tebe malo teže ! Da ti pošaljem malo moje zemlje, međimurske !! :happy2:  Kod mene se zakorjeni svaka grana koja puzi po zemlji !! A da probaš sa sjemenkama, istina malo ćeš duže čekati da procvjeta ali od početka će se prilagoditi tvojem tlu ?

Offline Marija

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #241 : 14-07-2014, 09:32:31 »
Marija..nebrem vjerovati da tebi nekaj ne ide od ruke !!  face   Glicinija traži dosta vode ! I zemlju koja drži vlagu...a to je kod tebe malo teže ! Da ti pošaljem malo moje zemlje, međimurske !! :happy2:  Kod mene se zakorjeni svaka grana koja puzi po zemlji !! A da probaš sa sjemenkama, istina malo ćeš duže čekati da procvjeta ali od početka će se prilagoditi tvojem tlu ?
Mi u vrtu imamo zemlju koja drži vlagu, malo je ilovasta i 2 bunara, tako da voda nije nikakav problem.
 :grol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline brko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #242 : 14-07-2014, 12:18:22 »
  -i kod nas ima glicinija ćudo,izgleda da vole kiselo tlo,ali,uvijek to ali niko neda išćupat debelu gliciniju svi nude povaljenice cca 1,5 cm a di je to do liline,njena glicinija je kapitalac,a iz sjemena je dugo ćekati treba 7-8 god. dok poćne cvjetati..nadam se da ću doćekati da lilia podjeli s nama radost prvog cvijeta :smile:.


  -Marija nebojim se ja škara ,al neki kažu da treba grane da odebljaju prvu godinu pa tek onda poćeti ,tako da sam sad u nedoumici- rezati ili ne pitanje je sad?
dudovi su istjerali grane 60-70 cm i debele su 10-12 mm ,ali još potpuno zelene .
  -isprićavam se što sam iskoristio lilinu stranu za to pitanje ,no ilo je rijeć o škaranju pa onda et  :dunno:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #243 : 30-07-2014, 13:03:54 »
   :bravoPrika:   nadam se da ću doćekati da lilia podjeli s nama radost prvog cvijeta :smile:. :love:

Brko....ja ti od srce želim da dočekaš...cvijet na mojoj, skupa samnom,  gliciniji ali na Pravoj bonsai gliciniji....za nekih 25 godina !!!   ! do tada....možeš li se zadovoljiti cvijetom na mojoj bugenviliji bonsai !!!  Naravno...ne još pravoj bonsaici ali dobro glumi...pa...možda prođe !!



ovo je sada slikano...bez orezivanja jer cvate na ovogodišnjim granama, inaće bi je već malo poškarala !!



A planiram ostaviti samo ovaj donji dio a ovu najdužu granu mislim još spustiti savijanjem, i naravno skratiti je !!  I da, pigala je ja pigala...i na kraju dobila po piksi, pukla mala, al se nadam da će zacijeliti  face
 

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #244 : 30-07-2014, 13:13:20 »
 :girl: :girl: :girl:   ostala sam bez riječi, dragi Brko  :haaaahaaaaa: ....dakle...spretan si i s rimama ???  ;)

....na forumu samo prazna slika
    nigdje omiljenog lika
    šta je bilo, šta ne štima,
    i odlučih da se javim njima
    nije valjda neki javor crko
    neće, neće, dok vam mantra Brko
    Vladek mili, draga Lili
    javite se, makar malo, ljudi mili.......

 :yupi: :jupi: :turpija: :haaaahaaaaa: :love: :love: :love: :love: :love:

E pa da znaš....nitko u životu stihove mi sklepo nije,
pa zato tebi Lili....šalje puse dvije !!!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #245 : 30-07-2014, 13:26:14 »
A zašto me nema ????   Sve izbjegavam drca i pogledat, škare sam posakrivala da mi nisu na oku, u šumi samo ...gledam ! Iako, kad sam doma nekaj moram, pa je tako.....KATAPULT DRVCE prepolovljeno !!

 



A prste i mozak si zabavljam......









A najveći uspjeh ove sezone mi je....Vladek, koji je nakon 30 godina....prestao brundati radi odmotanog crijeva po cijelom dvorištu !!!  :tlab:  :yupi:


Offline brko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #246 : 30-07-2014, 20:25:20 »
  -ma lilia moraš se znati radovati malim stvarima,lijepo kavica ,vladek i pauza od svakodnevice.  ono što vidiš na drvcu vidiš i nema veze koliko ti vremena treba,bitno je da te taj rad usrećuje ,a drvca pa uvijek će neko imati bolja neko lošija .
  -ja ove god.  niš nisam rezo nešto nisam htio nešto nisam stigo zbog bolnice,pa se ne jedim ,bar ću probat na proljeće bušit i provlaćit grane na jedno tri drva.
  e da a tamo na sliki ,peta posuda gornji red od ruže se nazire neko lijepo debelo parće
pa ga bedinaj dok piješ kavicu..lijep pozdrav do sljedeći puta... 8)
  -bugenvilija je ok ,imo sam i ja jenu al sam ju udavio zaboravio ju u kanti i et... :smile:

Offline brko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #247 : 30-07-2014, 20:42:57 »
  -e da, vidim imaš i krasule(japansko drvce)imam i ja pet -šest al nemam onaku ko tvoja prva ,nadam se da je i to krasula ,moja jena je preko trideset godina ,a jedna dvadesetak druge su mlađe baš su mi drage, volim vidjet kad ih neko ima ,meni nisu nikad cvale a jednoj kolegici svake god za božić i proda ju za 500 kn. skoro sam ispalio ...

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #248 : 01-08-2014, 10:22:04 »
Vidim da si počela žicati.Vidiš da nije tako teško.Dobro si odrezala javor,kako smo se dogovorili.Potjerat će on još do kraja godine nove izboje. :bravoPrika:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #249 : 13-08-2014, 13:48:28 »




Malo se igram...i kak je Brko rekel.....uživam u svakom trenu !!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #250 : 13-08-2014, 13:53:59 »


.....pitanje je sad........rezati ili ne rezati ??  Nekak mi se čini da je rezanje kod srednje desne grane jako dobra stvar !!  Ili.... hej  ???

Offline alexhor

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #251 : 13-08-2014, 14:14:20 »
Možda je, ali tek u proljeće, pusti ga sad neko još malo uživa u ljetu i nek napuni korijenje energijom. Moje skromno miišljenje   :lol: (naime i ja bih rezao nešto, ali me to prođe kad nekoga spriječim u tome)

Offline brko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #252 : 13-08-2014, 14:38:08 »




Malo se igram...i kak je Brko rekel.....uživam u svakom trenu !!

  -vidim ono debelo parće se lijepo razgranalo ,malo smo ga i picnuli i sad guštamo,ak si posumnjala da nisam tu ,e pa prevarila si se.
gledam kako su ti radovan i vladek fino toga naćupali ,još da radovan naući vladeka ožicavati ,onda do nove sezone možeš pijuckati kavicu i bedinati(nadam se da vladek kuha dobru kavicu ) :happy2:,baš volim kad si tu uživam u tvom entuzijazmu i smislu za organizaciju,lijep pozdrav i nisam ti blizu kaj mi moreš :na:.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #253 : 14-08-2014, 10:47:35 »
Buš dobila po prstima ak buš stalno rezuckala.Ili bum ti uzel škare.Zrezali smo što je trebalo a ostalo kad padne lišće,prije kretanja vegetacije.Do onda čitaj i ući. :bravoPrika: hej
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #254 : 14-08-2014, 13:07:32 »
 :na: :na:  Jedan mi nije blizu...i nikaj mu nebrem !!!!  A drugi mi je blizu...pa bi mi uzeo škare !!  Pa kaj vam je !!  Pa s nečim se moram igrati !!!  :frown:

A tek sad mi dolazi sezona škaranja u vrtu !!  Ljetnice polako odcvjetavaju a on bi mi uzeo škare !!  Kod škaram ljetnice...ne diram drvca !!!  Za drvca....samo razmišljam unaprijed !!!! :dunno:  zakaj mi ne vjerujete ????

 :verycool: Radovan da nauči Vladeka žicati...nema ni najmanje šanse !!  Nema muž živce za to ! Ali....pristao je da zalijeva drvca dok me nebu bilo doma !!!  A to zlata vrijedi !! Vladek i kavica...isto jako teško !!  Ali kad skuha.....ma kakva da je..najbolja mi je na svijetu !!