Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju  (Posjeta: 129649 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #255 : 14-08-2014, 13:16:24 »


otvorio se prvi pupoljak bonsai hibića !!  OK, malo je kut slikanja čudan  :hi:  al čučnuti nebrem zbog koljena a kleknuti bi mogla...ali mi je cijelo dvorište u vodi !!  Tak.... :haaaahaaaaa: sam da nam ga ovak pokažem !!!!

Offline brko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #256 : 14-08-2014, 13:49:19 »
  -to ti je lijepa gesta što si nam postavila sliku cvijeta ,ali ja ćekam gliciniju sa desetak veeelikih cvjetova,a bome i pomoć oko zaljevanja jako dobro dojde ,znam to kad me moja jelka zamjeni.
  -kuham dobru kavicu(tursku),jer samo taku i pijem-tak ako treba recept ni problem. :smile:
 

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #257 : 01-09-2014, 12:26:44 »
Uspavalo me više ovo zalijevanje, gledanje, preokretanje listića, skidanjem pužića sa malim vikendicama .........!!! OK, strpljenja treba....imam ga....ali ja bi malo akcije !!!!  Tek toliko da opet počnem s bonsai disanjem !   Zadnjih dana kao dišem samo na škrge...a ja bih disala punim plučima !!!

Offline alexhor

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #258 : 01-09-2014, 13:24:39 »
Uspavalo me više ovo zalijevanje, gledanje, preokretanje listića, skidanjem pužića sa malim vikendicama .........!!! OK, strpljenja treba....imam ga....ali ja bi malo akcije !!!!  Tek toliko da opet počnem s bonsai disanjem !   Zadnjih dana kao dišem samo na škrge...a ja bih disala punim plučima !!!
Izrada nekakvih posuda, izrada polica i stalaka, snimanje fotogalerije -  slaganje progresije, davanje konspirativnih imena drveću, vođenje bloga ili web stranice itd. I to je akcija :)

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #259 : 01-09-2014, 17:59:51 »
Draženka,kaj su ti minuli godišnji. :question:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #260 : 02-09-2014, 15:04:57 »
Alex ......svašta si ti tu nabrojao !!!  I moram priznati....zainteresirao si me ! Ali to mi sve lići na neki fini posao...ja bi ti kopala, vadila, sadila....itd !   Vođenje bloga, web stranica......baš mi se neda učiti u ovim godinama !!!   Progresije.....hmmm..onda bi morala i na tečaj fotografiranja !!

Radovan....godišnji ??  Krajem 9. mjeseca ! Rekla sam da kupanje mijenjam za kopanje !!!

Offline alexhor

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #261 : 02-09-2014, 15:52:42 »
Alex ......svašta si ti tu nabrojao !!!  I moram priznati....zainteresirao si me ! Ali to mi sve lići na neki fini posao...ja bi ti kopala, vadila, sadila....itd !   Vođenje bloga, web stranica......baš mi se neda učiti u ovim godinama !!!   Progresije.....hmmm..onda bi morala i na tečaj fotografiranja !!

Radovan....godišnji ??  Krajem 9. mjeseca ! Rekla sam da kupanje mijenjam za kopanje !!!
Eh, al si ti neki mrgud   :threatening: sve bi neke teške alate koristila. Ali ok, znam taj osjećaj pa te razumijem.
Evo, što se tiče kopanja i prekapanja, ja npr. planiram u ovo vrijeme na kraju dvorišta napraviti sebi jednu "podignutu" yamadori gredicu koja će mi u proljeće poslužiti za prikupljanje novih drvca. Znam da neki vole iskopanca odmah suočiti s posudom, ali meni se čini sasvim ok posaditi ih u dvorište u tu gredicu  i onda ih vaditi po potrebi idućih godina kad dođu k sebi. To mi je za sad funkcioniralo dobro.  U suprotnom ću opet ostati bez kanti, lavora  i sanduka, te bez supstrata, a posebni je problem kad više nema nigdje na policama mjesta za nove posude. Gledajući neke iskopance kako u posudi stoje zapravo na zemlji u travi, zapitao sam se čemu mi onda služi posuda kad ga mogu posaditi u zemlju.
A podignuta gredica je zato jer mogu tu 30 cm ogradu složiti tako da sve unutar gredice zaštitim od onih prokletinja puževa štetočina. Eto, to je plan :)

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #262 : 02-09-2014, 16:16:44 »
uffff...nisam mrgud...al sam žensko !!  Nebrem sama raditi police, neznam baratati tim svim alatima, ok ispilim ručnom pilom dasku, letvu i zabijem čavao...ali...to je sve ! Napraviti stabilan stalak za desetak posuda nije isto kao napraviti kompletni make over vrta sa svim mogučim preseljenjem grmlja, trajnica ili...!!  Da počnem raditi posude ??  Od gline ...nemam ih gdje peči !  Cel-bet.... ?  Smijat ćete se takvim posudama jer vidim u kakvim posudama su vaša drvca !  Razmišljajući malo više osvemu.......dolazim do zaključka da bi blog ili veb stranica bila jako dobro rješenje za žensku koja nebre prestat pričat i pisat !  Al..tu mi fali ...onaj element koji je najbitniji.....informatike i informatičkog znanja (tog nije bilo kad smo mi isli u školu )  :zbunjen:

al ova tvoja podignuta gredica  :lol:  ima sve elemente koji bi me jako zadovoljili !!  Motika, lopata ....to su jako dobri argumenti "ZA" !! Ionak Radovan nije vidio gdje sam sve posadila oko kuće sve ono kaj je došlo s menom iz šume !! 

Zaključujem da mi već jako fali razgovor :takoTreba: s mentorom !!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #263 : 02-09-2014, 16:36:10 »
Ja sam mislio da si na godišnjem,kad si se malo smirila na forumu.(ni te bilo)Evo dok kišurine minu dođem do tebe u nadzor i na gemišt. :tlab:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline alexhor

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #264 : 02-09-2014, 17:01:54 »
Razmišljajući malo više osvemu.......dolazim do zaključka da bi blog ili veb stranica bila jako dobro rješenje za žensku koja nebre prestat pričat i pisat !  Al..tu mi fali ...onaj element koji je najbitniji.....informatike i informatičkog znanja (tog nije bilo kad smo mi isli u školu )  :zbunjen:

Zbog ovoga su me složili za administratora foruma :)
Ako kreneš i ako kaj treba, tu sam....

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #265 : 02-09-2014, 18:22:52 »
A  jel me možeš i pokrenuti.....kao moderator foruma..onako daljinski !!! :girl:

Nađi neko dugme !! :tlab:

Offline alexhor

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #266 : 02-09-2014, 18:33:33 »
Eh, rado, imao sam jedno takvo dugme, ali se zagubilo... bilo je u istom pretincu gdje i dugme za instant rast bonsaija iz sjemenke. Ali, eto izgubila se oba.
Dakle pokreni se u nekom smjeru. Kažu ovako, u životu se uvijek treba naginjati malo prema naprijed, to te prisili da napraviš korak jer u suprotnom padneš na nos :)

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #267 : 02-09-2014, 19:18:02 »
Ja sam mislio da si na godišnjem,kad si se malo smirila na forumu.(ni te bilo)Evo dok kišurine minu dođem do tebe u nadzor i na gemišt. :tlab:

Bila sam ja na forumu....svako malo...al velim...nisam mogla disati !!!  Ni pisati......ali čitala bome jesam !!

Ove kišurine će još toliko trajati da će i cesta zarasti u mahovinu ! Dakle ne čekaj da kiše prestanu....već ponesi svoj suncobran za razgledavanje a ja ću napraviti mjesta u podrumu pa možeš malo zamahnuti i drilericom, znaš kakve nastavke Vladek ima pa...uzmi ono kaj on nema ! Prije nego ja napravim kakav rusvaj (čitaj: masakr !) :tuptup:  Šalim se...prodisat ću i uz podužu čašicu razgovora !!

Offline alexhor

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #268 : 02-09-2014, 19:24:25 »
... pa možeš malo zamahnuti i drilericom, znaš kakve nastavke Vladek ima pa...uzmi ono kaj on nema ! ...
Blago onima koji imaju drilericu i nastavke, moj još uvijek nedosanjani san... imam puno starih panjeva (ne od bonsaija) za roštilj na kojima bih vježbao, vježbao, vježbao....pa bih radio skulpturice razne:)

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #269 : 02-09-2014, 19:26:38 »
A podignuta gredica je zato jer mogu tu 30 cm ogradu složiti tako da sve unutar gredice zaštitim od onih prokletinja puževa štetočina. Eto, to je plan :)

Alex...imaš već kaj skicirano u glavi......interesira me jako !!!  Jer bi ja već sutra mogla početi  ;) kopati poduži iskop....koji ću napuniti substratom (ali floreopor dolazi U AgroHoblaj tek za 2 tjedna ) tako da imam vremena za realizaciju...al u planiranju me ni kiša neće omesti !  Muž mi je obečao nabaviti lim koji će imati porub da onemogući prelazak "granice" puževima !! Ako  će ih kaj još opstati....pobrala sam ih ovog ljeta preko 4000 komada, al đabe, muž veli da su ih pune šume, a šuma mi je svuda kamo se okrenem oko sebe !!