Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju  (Posjeta: 129644 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #300 : 29-09-2014, 07:27:23 »
Dosta dobro.Malo poškarati i prikratiti i bit će dobar startni materijal.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline DonQuijote

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #301 : 29-09-2014, 14:31:59 »
To je Berberis Thunbergii, rekao bih. Dobro je da si mu ostavila dobar dio krošnje jer dočekati da nešto odeblja na njemu je muka živa. Jako sporo raste i jako se teško razgranjava. Najviše voli bacati izbojke iz debla baš gdje ne treba.
Grane su mu vrlo krhke i pucaju bez upozorenja kod pokušaja savijanja. Pukne ko staklo i ostane ti u ruci bez prava na popravni.
Vrlo su čudljivi i ne vole biti bonsai.
Japanci ih uopće ne uzgajaju kao bonsai jer je to kod njih biljka koja raste na grobljima i ne donosi sreću.
Hoće krepat iz čista mira.

Offline alexhor

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #302 : 29-09-2014, 14:36:52 »
I eto izazova :)

Offline alexhor

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #303 : 07-10-2014, 08:01:40 »
Da ne spamamo temu s nerelevantnim stvarima, problematika fotografija preseljena: http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=3432.0 - Hvala na razumijevanju.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #304 : 07-10-2014, 22:42:17 »
Meni ovaj berberis krepat neće :whoot: .......kao što mu je krepala prva slika !!

Ajme...rasplakala bi se kao kišna godina ! Zamijenim obični ljetni godišnji odmor za jedan originalan "bonsai godišnji" ........ puna doživljaja i slika od Jurice, Sanjinka, Vrgoća i Radovana a nebrem vam pokazati ni kako mi je auto bio pun "yamadori robe" a o "komadima" s kojima sam putovala bih mogla roman napisati !!  Ali slika govori više od tisuću riječi ......... a od slike ni "s" !! :cry: :cry: :cry:

Idem od muke spat !! :beurk:

Offline alexhor

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #305 : 07-10-2014, 22:51:05 »
Možeš pokazati slike samo koristi sustav foruma za upload a ne neke vanjske servise.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #306 : 07-10-2014, 23:17:32 »
......mogu malo sutra !!!!  Do daljnjega...od mene imate samo ton...slike nema !! :cry: A baš sam se htjela pohvaliti slikama: Pinus nigrom "Lara" od Vrgoća, zelenikom, divljom maslinom, Pinus nigrom  od Jurice, Sanjinkovim "zmajem" orjentalisom, mojom opsesijom shohin konopljikama !!Zakazala sva moguća tehnologija a bome  zakazale i moždane vijuge !!

Sutra će poslije nastave vani   biti barem jedan sat stavljanja slikica !!  :hihihi: Nadam se !

Alexhor....rezervirat ću ti Nobelovu nagradu...ako nađeš LAKŠI način za stavljane slika, lakši za nas...koji nemamo "moderno doba" u malom prstu.... :zbunjen:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #307 : 10-10-2014, 21:35:33 »


Samo da pokažem.....kako su  moj i Brkin  zmajček stigli do svog prijevoza !! Kao sultan Sulejman !! :girl:

Sad mi je žao kaj nisam stigla Juricu slikati s kariolom !!

Offline alexhor

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #308 : 10-10-2014, 22:22:17 »

Alexhor....rezervirat ću ti Nobelovu nagradu...ako nađeš LAKŠI način za stavljane slika, lakši za nas...koji nemamo "moderno doba" u malom prstu.... :zbunjen:

Bez dodatnog softvera kao što je ranije navedeno:
1. Pronađeš slike koje su za postaviti na forum
2. Sve ih označiš tako da držiš Ctrl, i mišem odklikaš jednu po jednu
3. Kad je to gotovo klikneš desnim klikom na selekciju i izabereš Send to... Mail recipient
4. Onda te windowsi pitaju hoćeš li smanjiti slike. Win 7 čak piše koliko će biti težina u Kb, u svakom slučaju svaka dimenzija koja nema ni jednu brojku (AxB) veću od 800 je dobar izbor
5. Klikneš ok i Widnowsi će ti smanjiti slike iposlati ti ih na mail. Iz maila ih snimiš kao attachmente i kao takve možeš dodavati u post jer su manje od 200 Kb.
6. Ovo nije kvantna fizika, sve je već  kompjuteru i treba 3-4 klika mišem.

Offline grabar

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #309 : 11-10-2014, 07:40:05 »
bome lila ti si se oskrbila tu kod nas u istri :mdr:neka

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #310 : 12-10-2014, 10:34:28 »
Grabar.......ovo je bilo kao da ideš u dučan i kupiš vegetu koju trebaš za juhu koja već vri ! A pravi šoping (yamadori hunting iako je bio planiran....izmakao mi je sa dlaku ) sljedi sljedeći put !!  A uistinu...najrađe bi sada sjela u auto ......i pravac Rijeka...ovaj puta sa svim alatom za vađenje !!  Nikad, ali više nikad neidem prema dolje bez sveg mog alata za kopanje !!!

Ustvari....već danas stavljam u auto alat... za hitne slučajeve ! Uz dizalicu, trokut i žaruljice i prvu pomoć ! :verycool:

Eto jučer krenula prema Brki i njegova drvca od Sanjina i Jurice i moja bukva ! Pitam se kakav ples sada pleše Brko ?? :yupi: Vjerojatno nekaj takvoga !! :tlab:

Offline brko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #311 : 12-10-2014, 10:46:30 »
  -brkina drvca stigla sretno,nisam skoro ni spavo išo sam leći u pola dva au pola sedam sam pio kavu sa zelenikom ,bjelograbom i bukvicom .
nisam pleso sjedio sam,ali u meni je sve pjevalo i plesalo :jupije:
  kažu malo je dobrih ljudi a ja kažem -ima,ima  :hvalaaa: every one...

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #312 : 12-10-2014, 10:49:29 »
Eto....sada se i ja osječam velikom !! Nadam se da su i Sanjin i Jurica svjesni koliko su razveselili jednog dobrog čovjeka !! :jupi:

A radost ti je priuštio i Radovan... s prvin stajlingom orjentalisa i zelenike !! Očito ti se dopalo kad si pola noći i prvu kavu proveo s njima guštajući !!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #313 : 12-10-2014, 10:53:14 »
Živio ti nama Brko i tvoja drvca. :yupi:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline grabar

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #314 : 12-10-2014, 11:34:16 »
Grabar.......ovo je bilo kao da ideš u dučan i kupiš vegetu koju trebaš za juhu koja već vri ! A pravi šoping (yamadori hunting iako je bio planiran....izmakao mi je sa dlaku ) sljedi sljedeći put !!  A uistinu...najrađe bi sada sjela u auto ......i pravac Rijeka...ovaj puta sa svim alatom za vađenje !!  Nikad, ali više nikad neidem prema dolje bez sveg mog alata za kopanje !!!

Ustvari....već danas stavljam u auto alat... za hitne slučajeve ! Uz dizalicu, trokut i žaruljice i prvu pomoć ! :verycool:

Eto jučer krenula prema Brki i njegova drvca od Sanjina i Jurice i moja bukva ! Pitam se kakav ples sada pleše Brko ?? :yupi: Vjerojatno nekaj takvoga !! :tlab:
u autu mora bit uvijek alat  makar samo pikun je sasvim dosta