Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju  (Posjeta: 129656 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sanjinko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #315 : 14-10-2014, 21:08:15 »
Eto....sada se i ja osječam velikom !! Nadam se da su i Sanjin i Jurica svjesni koliko su razveselili jednog dobrog čovjeka !! :jupi:

A radost ti je priuštio i Radovan... s prvin stajlingom orjentalisa i zelenike !! Očito ti se dopalo kad si pola noći i prvu kavu proveo s njima guštajući !!
ela mega ženo naša,jasno je meni sve ko dan,i hvala ovom gore na tome.moj dragi brko je već tri dana u oblacima zbog ovih naših poklona.ja sam dečkiću objasnio da sam i ja ta drva od NEKOGA DOBIO,a pošto je brko u NJEGOVIM očima zbog svoga stanja jako velik nemožeš nego napraviti ovo.i ja sam ispunjen zbog njegove sreće vjeruj mi,a i Jure sigurno.za tebe znam, ti si posebna priča.a i forum si oživila,nekako je puniji života od kada si sa nama.
brko stavi koju slikicu da vidim šta je majstor Radovan napravio,a evo ti jedan Walterov uradak za inspiraciju  http://walter-pall-bonsai.blogspot.com/2007_02_01_archive.html

Offline brko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #316 : 14-10-2014, 22:36:00 »
  -stavit ću slikice ćim najdem slobodnu dobru dušu da mi to napravi,naime nemam mobitel,nemam fotoaparat i ono najvažnije moram ćekati da mi drugi postave slike,a ak budem i dalje dobre volje možda sjednem među drvca pa ako otvor blende bude dovoljno velik eto i mene :gigle:.
  šta ti je muka ,šogor mi ide u zg pa onda u kaštel i split i zove i mene ,a ja naravno nemogu a i neusudim se neznam oće kićma izdržat,a zamisli marija i andrija u kaštelu  :cry: pa to je da pop..letiš od muke.a štaš tako je kako je ,nisam mogo do istre došla istra do mene i dovela i međimurje :hvalaaa:...živili vi mene i vaša drvca...
  -a naša lilia sa svojim entuzijazmom je na forumu  sunce na prozorčiću  :ljub:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #317 : 15-10-2014, 08:06:29 »
Draženka daj malo skoći od sreće. :cheer:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #318 : 15-10-2014, 13:00:06 »
 :haaaahaaaaa: Ajme meni....dečki hajte još koju takvu lijepu riječ o meni....i narast će mi krila !!!   :nevin:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #319 : 17-10-2014, 13:59:30 »
A bože sveti...a jeste se umirili kao da je vrijeme proljetnog vađenja ili žicanja  !!! Mrtav forum .....sad znam kaj ste mislili kad ste napisali da sam "oživila forum" !! Nije mi u biti cilj smisliti i reči nekaj pametnog ..... jer to još godinama neću moći...kad mi svi ti izrazi sjednu na svoje mjesto....već da netko stavi kakvu sliku da imamo kaj komentirati.....iako je ovo jako suptilan, pametan i kreativan forum ....želim se dobro zabaviti ovdje i s veseljem sjedati pred komp a ne samo učiti, učiti....nego kao u pravoj školici, red učenja, red zabave !!

I podijeliti svoje veselje sa vama !!  Eto....mene neizmjerno veseli jedna mala divna zelenika...koja mi je bacila 2 mala i krasna listića !!!   Naravno da ova zelenika ima "zaštitara" !!





pa jedna predobra divlja maslina !!!(naravno od Jurice) :yupi:



pa ono o čemu sanjam od kad sam stigla u ove vode: pinus Nigra (od Jurice) :yupi:

 

pa još nešto sa popisa želja: carpinus orjentalis (poklon Sanjina) :yupi:

http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=11498518833191909224.jpg&file_imgur=r8ceQcy.jpg
Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju






Eto...za vaše strpljenje....nagrađujem vas jesenjom slikicom iz mog Bonsai vrtića !! :verycool:

Offline brko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #320 : 17-10-2014, 17:46:51 »
  -prvo pitanje:dali je ono malo kraj masline orah,drugo ,onu malu zeleniku mora da si našla kod susjeda u živici  :whistle:.
pa šalu na stranu ,al zbirka pomalo raste 8),ako treba polako pa sigurno.
  -pa da, a pinus i bjelograb da preskoćim neće moćizaista super drva.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #321 : 17-10-2014, 21:36:07 »
Brko...ono pokraj masline nije orah već calliandra predivno stabalce sa još ljepšim crvenim cvjetovima ! Upiši u pretraživač ime i izbacit će ti sliku !!  Ova moja je mlada....nekih 10-tak godina je imam....ali predobar nebarij a i grana se dosta nisko pa....kaj da ti velim.....potrudit ću se oko nje !!

Susjedova živica...u pravu si...svašta se nađe kod susjeda Jurice !! Ta tajanstvena Istra i pravi ljudi !!

Offline sanjinko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #322 : 18-10-2014, 10:51:32 »
A bože sveti...a jeste se umirili kao da je vrijeme proljetnog vađenja ili žicanja  !!! Mrtav forum .....sad znam kaj ste mislili kad ste napisali da sam "oživila forum" !! Nije mi u biti cilj smisliti i reči nekaj pametnog ..... jer to još godinama neću moći...kad mi svi ti izrazi sjednu na svoje mjesto....već da netko stavi kakvu sliku da imamo kaj komentirati.....iako je ovo jako suptilan, pametan i kreativan forum ....želim se dobro zabaviti ovdje i s veseljem sjedati pred komp a ne samo učiti, učiti....nego kao u pravoj školici, red učenja, red zabave !!

I podijeliti svoje veselje sa vama !!  Eto....mene neizmjerno veseli jedna mala divna zelenika...koja mi je bacila 2 mala i krasna listića !!!   Naravno da ova zelenika ima "zaštitara" !!





pa jedna predobra divlja maslina !!!(naravno od Jurice) :yupi:



pa ono o čemu sanjam od kad sam stigla u ove vode: pinus Nigra (od Jurice) :yupi:

 

pa još nešto sa popisa želja: carpinus orjentalis (poklon Sanjina) :yupi:

http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=11498518833191909224.jpg&file_imgur=r8ceQcy.jpg
Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju






Eto...za vaše strpljenje....nagrađujem vas jesenjom slikicom iz mog Bonsai vrtića !! :verycool:
meni je baš sladak ovaj zažtitar od zelenike,tj.čini mi se zaštitarka,a Draženka ako sam u pravu.stavi još malo slika od bjelograba,vidim da ga je Radovan već dosta prorijedio.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #323 : 18-10-2014, 12:42:04 »
Sanjine...u pravu si...zaštitarka je !!  Moja slatka i oštra Donna !!

Moram se ispraviti...moja radost je duplo veća...jer Jurićina zelenika nije bacila 2 listića - već 4 !!! :yupi: :jupi:

Da.... Radovan i ja smo izvadili jedan dio orjantalisa jer je bio suh i bez korjena ( onaj dio koji je bio klimav ) a bome nakon kaj smo ovog izvadili....druge opcije nije bilo....trebalo je otpiliti i s druge strane suhi dio !!!  I još uvijek je tvoj -moj orjentalis "pravi zmaj" !!!Slikice ću ti staviti kad nađem vremena...jer danas je na redu "ženska kava" sa mojim curama sa Cvijet info foruma !!  :bravoPrika:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #324 : 23-10-2014, 12:49:33 »
Vani tmurno....a u meni sunce !!  Kupila 4 posude (OK...posudice) , divlja maslina baca listove, a ja...u Ivi digla nos do neba....vidjevši bonsai lonicere nitide i kineskog brijesta za prodaju !! Prošla pored njih kak da su obična trava ! Kak to netko može kupiti i misliti da ima bonsai  ?? :nevin:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #325 : 24-10-2014, 07:30:01 »
Dali si gledala vani ispod nadstrešnice one plave za koje sam pisao.Okrugle jake i u dvije dimenzije.Bile bi za one tvoje veće grabove.Samo si izmjeri promjere u kojima su ti drvca sada.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #326 : 24-10-2014, 13:12:07 »
za vani ispod nadstrešnice nisi nikaj rekao da treba pogledati pa....nisam ni gledala !! Ali sam pitala 2 puta....jel vam to sve ili imate još kaj...i rekla mi dva puta...to je sve !! Ali sam sad zvala...i rekla mi da imaju okrugle promjer 35cm i visoke 17cm ! ;) E sad bi ja ....10 komada...a to ne ide tak !  :idiot: Ali.... :tlab:  idem na brzinu šparat !!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #327 : 24-10-2014, 13:39:53 »
J...š prodavaćice koje neznaju što imaju u trgovini.A imaju ih valjda pedesetak. :tuptup:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #328 : 25-10-2014, 19:59:34 »
Sada ti je 20% popust na keramičke posude.Veća dođe 40 kn a manja nešto ispod 30 kn.Ja kupio 4 velike i dvije male.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #329 : 27-10-2014, 13:05:23 »
Radovane   :mdr:  uuuhhh....5 velikih, 3 srednje i 2 malo manje posude!!  Pun prtljažnik imam....a bacila sam oko i na još jedne crne srednje, malo niže  :whistle: