Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju  (Posjeta: 129651 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #330 : 27-10-2014, 15:20:01 »
Već vidim jedan lagani tečaj u presađivanju na proljeće uz roštiljćek by Vladek. :ludilo:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #331 : 28-10-2014, 11:56:36 »
Htjela sam reči...tko bu pak tak dugo čekal (presađivanje na proljeće!) a onda sam se sjetila kasno zimskih radova...žicanja, drilanja, orezivanja, šetnji šumom sa trakama za označavanje....pa si mislim...opet bu mi vreme preletelo !!

A roštilj by Vladek ...tko ti veli da tak dugo moraš čekati ! Lako se napravi jedna šetnja šumom da provjerimo gdje nam je kaj ostalo od proljeća za vađenje ! A moraš vidjeti i onu divlju krušku i glog kaj nisam vupala sama vaditi !

A mogao bi u međuvremenu i svratiti na kavu i višnjevaču ! :verycool:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #332 : 28-10-2014, 12:06:48 »
A moram ti reči....baš sam nevješta i nespretna sa kliještima i žicom...kod učvršćivanja drvaca u posudi !! Teoriju sam spremila  :zbunjen: ali mi fali praksa !







a trebam i nove škare ( treće ili četvrte ove godine :cry: , moram nabaviti neke koje će izdržati moju ruku ) ...veli Vladek ...opet si ih sredila !!  Pa te čekam da fino poškaraš ove zadnje šimšire !!  E.....nakon 6 mjeseci...sada mi propupao šimšir koji je bio orezan na čistu nulu !  :whoot:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #333 : 28-10-2014, 12:11:09 »
Aaaaa...čekam i da se Alex izjasni...kad bumo imali tečaj stavljanja slikica !!  Pa eto...prilike za roštilj !! :hi:

A i Adrijana bi trebali namamiti .....  kaj misliš jel mu roštilj dovoljan mamac, mislim da bum danas skoćila izvaditi onu jelku kaj sam planirala prije odlaska u Istru ! A i moje crnogorice se nekaj pridružilo Juričinoj nigri ! Tak da bi i on mogao održati jedan tečaj !  :haaaahaaaaa:

Kolika li je dnevnica za predavače na tečajevima ??? :verycool:

Offline brko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #334 : 28-10-2014, 12:41:56 »
  -lilia ajd sad reci dali pokazuješ drvca ili posude  :tlab:,no svejedno dobro izgleda oboje još kad ih podrilate na proljeće pa kad ozelene ajoj.
a i blago vama što ste si tak blizu i možete se družiti i skupa raditi analizu i sređivati drvca :takoTreba:,da sam drugčiji reko bi da vam zavidim,ovak mi je drago štoste na okupu i zajedno radite 8).

Offline alexhor

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #335 : 28-10-2014, 14:29:49 »
Aaaaa...čekam i da se Alex izjasni...kad bumo imali tečaj stavljanja slikica !!  Pa eto...prilike za roštilj !! :hi:

A i Adrijana bi trebali namamiti .....  kaj misliš jel mu roštilj dovoljan mamac, mislim da bum danas skoćila izvaditi onu jelku kaj sam planirala prije odlaska u Istru ! A i moje crnogorice se nekaj pridružilo Juričinoj nigri ! Tak da bi i on mogao održati jedan tečaj !  :haaaahaaaaa:

Kolika li je dnevnica za predavače na tečajevima ??? :verycool:

Moja dnevnica je 60 minuta na sat :)
Dobri su ovi šimširi, sviđaju mi se...
Što se tiče roštilja, jednostavno je. Odrediš vrijeme i veliš kad je to pa se ostali probamo prilagoditi, i donesemo priloge...

Offline Adrian

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #336 : 28-10-2014, 15:26:51 »
Ne vadi jelu, ak još nisi prekasno je. Ak jesi unesi ju nekam na svjetlo gdje je temperatura oko 10 - 12 °C i svaki dan mistaj.
Ja sam ovu skinuo pred dvije godine početkom desetog, bila je zelena do sredine aprila i onda je otišla.
Za razliku od smreka,  90% ih ima centralni korijen koji moraš otpiliti i rijetko koja preživi.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #337 : 28-10-2014, 15:32:09 »
Kaj su ti to oni šimširi koje su obrstile gusjenice ili si to negdje dobila. :question:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #338 : 29-10-2014, 13:41:15 »
Ove šimšire, Radovane, su počele brstiti gusjenice rano ljetos, ali je bilo pravovremeno  tretirano....tako da...tek su malo gricnule, a drugi val je špricano nakon 3 tjedna preventivno...i zaobišle su ga !!  Ovi nisu iz mog dvorišta.... dala sam im drugu priliku za bolji život !!!!  Moja je živica totalno gola...tek je počelo novo pupanje !!

Adrijane, bilo mi je zima pa nije izvađena, jelka il smreka....nisam na sigurnome, Radovan je možda boljeg pamčenja !! Dakle.....ako je izvadim...recimo danas..sutra...i držim u garaži na temp. do 14 stupnjeva i svakodnevno više puta špricam (kod svakog loženja...dakle svaka 2-3 sata) ipak još nebi bilo života !!  Čak niti....ako je potkopam prije vađenja pa da  vidim dal ima centralni korjen ili nema ?? face

Alex.....tvoja dnevnica mi je prihvatljiva !!  Baš sam sretna...kaj se šimširi tebi sviđaju...ipak imaš ...ono nešto za prepoznavanje dobre robe...
A određivanje vremena za... :dipl: ...pa..samo predlažem...pošto su ovaj vikend ludi dani....predlažem sljedeći vikend ili možda onaj iza, dakle odaberite 8.11. ili 15.11.  ....samo predlažem...ja se vama mogu prilagoditi....meni je bitnije da  vama ostalima odgovara vrijeme !! A vremenske prilike ili neprilike (ne vjerujem da će pasti snijeg !! :zabezeknut:) pa mjesta ima u kući i za poveće društvance !!  Roštilj u rukavicama je samo za onog koji će biti pored roštilja  :hi:  a ostali ga prate kroz prozor !!  A u slučaju jače hladnoće....pa prasence stane i u pečnicu !!

Ajde da vas čujem !! :bravoPrika:


Brkić.....da si drukčiji to nebi bio ti i trebalo bi te izmisliti !! Nemoj reči da si daleko...možda ti se otvori  put...nikad neznaš kad uhvatiš prevoz !!  Ako budeš imao prilike, dođi, napravimo radionicu i tebi u čast !

Kak si me skužil....pokazujem prve posude... :lauhhing:  !!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #339 : 29-10-2014, 13:49:23 »
 :loco:  Ajme...napisala sam roman !!  Pa kad nebrem reči sve u dvije riječi !! :turpija:

Offline alexhor

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #340 : 29-10-2014, 15:04:25 »

Alex.....tvoja dnevnica mi je prihvatljiva !!  Baš sam sretna...kaj se šimširi tebi sviđaju...ipak imaš ...ono nešto za prepoznavanje dobre robe...
A određivanje vremena za... :dipl: ...pa..samo predlažem...pošto su ovaj vikend ludi dani....predlažem sljedeći vikend ili možda onaj iza, dakle odaberite 8.11. ili 15.11.  ....samo predlažem...ja se vama mogu prilagoditi....meni je bitnije da  vama ostalima odgovara vrijeme !! A vremenske prilike ili neprilike (ne vjerujem da će pasti snijeg !! :zabezeknut:) pa mjesta ima u kući i za poveće društvance !!  Roštilj u rukavicama je samo za onog koji će biti pored roštilja  :hi:  a ostali ga prate kroz prozor !!  A u slučaju jače hladnoće....pa prasence stane i u pečnicu !!

Di baš ja da imam dobro oko, pa vidjela si moj zadnji kontingent kolaca ;)

A za datum, eh, jedni ti slave Martinje 8.11 a drugi 15.11.
Konkretno ja, 15.11. jer sam plus toga s nekakvim obavezama za to.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #341 : 29-10-2014, 15:30:37 »
 :histerical: pa mislivši na tvoj zadnji kontingent kolaca....sam i rekla to....ako si za moje rekao da su dobri a svoje si izvadio tjedan ranije....u međuvremenu si jako puno naučio !!!

Kad se svi izjasnite......oko datuma....će da bude referendum !!! :tlab:  Kad ste svi navalili da krstite vino......mogu ja i jelku kititi sa vama !!! Rekla sam....mjesta ima u kući.....o temperaturi vanjskoj ne ovisimo....samo da nema snijega na cesti !!


A dok se ne poslože kockice......   zar ću kofi da pijem sama ??

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #342 : 30-10-2014, 18:43:44 »
Radi se o običnoj smreki.I rekao sam ti da ju ne diraš do druge godine.Ovako je dosta napačena,ne trebaju joj šokovi preko zime.Strpi se !Nemožeš ubrzati vrijeme i moraš se naučiti biti strpljiva.Ti si na ubrzanom tečaju,nečeš morati tapkati u mraku 10 godina kao ja na početku.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #343 : 02-11-2014, 15:13:38 »
 :mdr: :mdr:   :worthy: :haaaahaaaaa:

Offline LONICERA

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #344 : 07-11-2014, 21:51:50 »
...I rekao sam ti da ju ne diraš do druge godine.Ovako je dosta napačena,ne trebaju joj šokovi preko zime.Strpi se !Nemožeš ubrzati vrijeme i moraš se naučiti biti strpljiva.Ti si na ubrzanom tečaju,nečeš morati tapkati u mraku 10 godina kao ja na početku.
Strogog učitelja imaš :mdr: