Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju  (Posjeta: 129652 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline jurica

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #360 : 21-11-2014, 17:39:57 »
uuuhhhh....ja bi kulturno pitala kaj mislite o ovom cotinusu !!  Ima grana debljih  za rezanje....ali i ma i onakvih kakve bi  mi baš trebale !!
je ,je to je Ruj

Offline jurica

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #361 : 21-11-2014, 17:41:04 »
moji nudisti
lijepo ti to sređuješ

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #362 : 21-11-2014, 21:10:13 »
Oćeš jedno stručno mišljenje  uglystupid.
Meni cotinus djeluje zanimljivo i vrlo upotrebljivo, da li si razgrnula zemljicu i pogledala kakav je nebari. Kod petoprste od šume ne vidim drvo. Volila bih da iz bližeg poslikaš taj zanimljivi dio , jer stari cvjetajući grmići znaju imati zanimljive stvarčice na sebi. Kod njega ćeš teško viditi nebari dok ga ne iskopaš. Uglavnom stvore zadebljanja na mjestima od kud rastu grane. Evo ti kao primjer sličica jedne moje weigele.
A  na golaće mi ispale oči. Ljepo, ljepo.

Lonicera....nisam išla ispod zemljice (bojim se da ima neki dobar nebarij...možda ga neću smjeti iskoristiti) muž me samo mrko gleda kada kružim oko njega !! A lijepo mu velim....za kupiti cotinusa imaš u svakom rasadniku a ovakav 20-togodišnjak u rasadniku kao predbonsai nećeš naći !!  Za weigelu ti mogu reči da mi se jako dopada, a i ja imam jednu stariju......a selila sam je pred 3 godine kada mi nije palo na pamet od nje nikaj drugo raditi osim samo je preseliti je sa mjesta gdje mi je "smetala" !! Ali sam danas bacila oko na nekaj drugo..... imam Cornus alba"elegantisima" onaj sa crvenim granama i bijelozelenim lišćem...sada mu je otpalo lišće pa sam skoro pala na koljena kada sam vidjela kako se grana na 15 cm od zemlje....a ako bude i nebarij zadovoljavajući....u proljeće ide u posudu !!  Dobro da sam ga uspjela razmnožiti pa samo mužu kažem stari je moj a 3 mlada su tvoja !! 

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #363 : 21-11-2014, 21:15:53 »
Jurica...a tebe je telepatija dovela u moje dvorište !!  Ili ti se štucalo ??  Kaj je bilo....ma neznam dal je nešto ili samo frajlica nekaj glumi ! Valjda je vidjela moje nudiste pa se i ona skinula !   :verycool: Frajlica zelenika se skinula, do gola ! E sad ...ili joj je bilo pretoplo kad sam je preko noći unijela u zimski vrt kada su rekli da će temperatura pasti a ja se uplašila .......  ili zbilja samo glumi ! face  :threatening: sama ću sebe s toljagom ako ostane dugo gola....pa prehladiće se do kraja !

Offline jurica

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #364 : 21-11-2014, 21:38:13 »
Jurica...a tebe je telepatija dovela u moje dvorište !!  Ili ti se štucalo ??  Kaj je bilo....ma neznam dal je nešto ili samo frajlica nekaj glumi ! Valjda je vidjela moje nudiste pa se i ona skinula !   :verycool: Frajlica zelenika se skinula, do gola ! E sad ...ili joj je bilo pretoplo kad sam je preko noći unijela u zimski vrt kada su rekli da će temperatura pasti a ja se uplašila .......  ili zbilja samo glumi ! face  :threatening: sama ću sebe s toljagom ako ostane dugo gola....pa prehladiće se do kraja !
Pa zašto si ih već unijela u zatvoreno? Kolika je temperatura kod vas, pa ne ledi valjda? Moje je sve još vani , ali pozorno pratim prognozu !
Odbacuju i moje lišće (još ne) ali nikad sve , što ostane obično ja skinem škarama ali tamo u 1. mjesecu.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #365 : 21-11-2014, 22:18:57 »
Maslina je velika cura i ona je kod ulaza u podrum...a zelenika je mala i bila je kod kaktusa....a muž je unio da ne smrzne  ( jer je kod mene bio mraz pred desetak dana kad je ono zahladilo) i zatrpao kaktusima a kad mi je rekao da je ona "mala Juričina" unutra...ošo voz ...da ga sad  :threatening: !!  Ali ima listiće na vršcima grana ! Popadalo je ono kaj su kod tebe oglodale beštijice i veći listići !

Offline brko

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #366 : 22-11-2014, 00:09:56 »
  -lijepa ekipa lilia a i smještaj im je dobar ,fino društvo si skupila :takoTreba:.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #367 : 23-11-2014, 16:01:46 »
Brko...  :hvalaaa:  lijepo što si svratio !!!

Lonicera....na tvojoj slici weigele....ono rasvjetano ....za likovac je previše zelenila okolo...pa mislim....jel ti ono judino drvce ???

Offline LONICERA

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #368 : 23-11-2014, 17:16:57 »
Je Cercis iliti Judino drvo.

Offline LONICERA

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #369 : 07-12-2014, 16:28:02 »
Lilia, gdje ste ti i Radovan. Da niste gdje zalutali u potrazi za yamadorjima  :hihihi:. Meni nedostajete :frown:.
Našla sam na jednom mjestu Prunus spinosa-trnina . S obzirom da ove godine nisam imala sreće s jednom koju sam vadila, čitala sam i shvatila da su zahtjevne.
Vidim da se tvoja jako dobro drži pa te molim pomagaj. A čini mi se i da sam je kod Radovana vidjela (njegovo iskustvo bi tek dobro došlo), ali je sad ne mogu naći.
Koliko je velika tvoja, jesi imala poseban tretman s njom, jesi je dobila van s više sitnog korjena itd.,itd.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #370 : 08-12-2014, 13:15:05 »
Ja i Radovan......gdje smo ??  Ja sam domeka (jer mi kiša do sada nije dala van) a nadam se i Radovan !!  Bio je kod mene prije 2-3 tjedna ali uredno sam ga poslala doma ! :turpija:
 Nakon kaj smo ožicali i porezali ono kaj se je trebalo ! (Učitelj je žicao i rezao a ja sam ....upijala kao spužva svaki pokret njegovih ruku i očiju ! :dipl:)

A trnina.....mogu ti reči na ono "pomagaj" samo da: moj lov na trnine započinje tek u proljeće 2015. Imam 2 koje se jako dobro drže, jedna je Radovanov dar a druga pokupljena od mene...negdje na povratku iz šume "USPUT" ! jako lako možeš zaključiti koja je čija ! :girl:

Offline LONICERA

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #371 : 08-12-2014, 14:55:53 »
 :jupije:
Važno da si zdravo i dobro, već sam se brinula. Nadam se da se i Radovan uskoro javi. On bi nas mogao savjetovati.
Znači, proljeće 2015 će biti vrijeme zaledničke molitve :molitva:
Bili ste vrijedni ,a nijedne slike tuzic?

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #372 : 08-12-2014, 17:34:45 »
Tu sam,imao sam nekakvoga posla.Ja sam svoja drvca unio u šupu jer ih je kiša previše navlažila.Sada sam bez brige sa zaljevanjem i duže od mjesec dana.Mogla su biti još malo vani ali najavljuju mrazeve,pa kaj mi nebi odmah ta silna voda smrzla u posudi i rastjerala iste.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #373 : 08-12-2014, 17:43:48 »
Tu kod mene ima dosta trnina,ali je problem što većina njih ima slab nebarij i malo korjenja.Sve su potomci jedne jedinke.Korjenje raste površinski i onda mladice izbijaju na površinu.Ima korjen lijevo i desno pa se dalje opet proteže do druge.Treba tražiti jedinke ili onu od koje je sve krenulo,naravno ako se može izvaditi,te dali imam kakvog potencijala.Manje su dosta zgodne za shoninčeke,ali su stare vrlo atraktivne pogotovo kada cvatu i kada imaju zrele plodove.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline LONICERA

Odg: Prvi koraci prema.....prvom predbonsaiju
« Odgovori #374 : 08-12-2014, 18:30:00 »
Pozdrav , to se i meni kod njih sviđa. NJega poslije vađena , imaš kakav savjet?