Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai od sipka  (Posjeta: 4998 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Turtle

Bonsai od sipka
« : 19-04-2012, 17:41:43 »
Pozdrav svima!
Kao novi clan, red je da se predstavim... Zovem se Marko, iz Kladova sam.

Nikad se ranije nisam bavio ovime, ali sam se jako zainteresovao za bonsai drvece  :smile:
Citao sam dosta sa foruma zajedno sa onom najpopularnijom temom "OSNOVNE UPUTE ZA BONSAI POČETNIKE !!!"  :hihihi:
Istrazivao sam svoju okolinu i pronasao zanimljivih primeraka sipka tako da moje pitanje glasi: Da li bi za mene kao pocetnika bilo dobro da pocnem svoju obuku na sipku?  :zbunjen:

Offline Marija

Odg: Bonsai od sipka
« Odgovori #1 : 19-04-2012, 20:00:11 »
Dobrodošao!
Šipaj je uredu za početnike, samo što je sada vegetacija krenula i stabla se više ne vade iz prirode, za to ćeš trebati sačekati zimu.  :smile:
Ako te zanima bonsai, dobro je da se prvo informiraš, da izbjegneš početničke greške.
Ne znam koliko znaš o hortikulturi generalno, kada se što radi na biljkama, u koje vrijeme i zašto ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Turtle

Odg: Bonsai od sipka
« Odgovori #2 : 19-04-2012, 20:20:06 »
Hvala na dobrodoslici  :smile:

Uglavnom nista ne znam, samo sto sam procitao sa sajta u prethodna 2 dana  :hihihi:
sramota me i da kazem sta sam mislio da je bonsai  :ashamed:  :happy2:

Sto se tice drveta, mislim da cu ga ipak izvaditi zato se bojim da ce ostati tamo gde jeste ako to ne uradim, verovatno cu da pogresim, ali ako propadne, mislim da ce da bude prvo iskustvo u gajenju bonsaia i necu mnogo da zalim jer suma okolo ima hvala bogu kol'ko hoces  :smile: nacice se drugo  :smile:

Offline Turtle

Odg: Bonsai od sipka
« Odgovori #3 : 19-04-2012, 22:43:49 »
I jos jedno pitanjce u vezi sa zemljistem... Nekako mi je isuvise zbunjujuce kada procitam nazive svih onih razlicitih tipova zemljista  :mdr:
ne znam da li bih i uspeo da nadjem u prodavnicama u ovom mom gradicu  :mdr:
Da li bi neko bio ljubazan da mi to nekako uprosti, ili jos bolje ako moze da mi kaze da li je to zemljiste moguce uzeti i iz prirode?  :question:

Offline jurica

Odg: Bonsai od sipka
« Odgovori #4 : 25-04-2012, 17:37:14 »
I jos jedno pitanjce u vezi sa zemljistem... Nekako mi je isuvise zbunjujuce kada procitam nazive svih onih razlicitih tipova zemljista  :mdr:
ne znam da li bih i uspeo da nadjem u prodavnicama u ovom mom gradicu  :mdr:
Da li bi neko bio ljubazan da mi to nekako uprosti, ili jos bolje ako moze da mi kaze da li je to zemljiste moguce uzeti i iz prirode?  :question:
Nemogućeje u našim krajevima naći nešto slično u prirodi .
Možeš koristiti granitnu rizlu 2-4 mm pomješanu sa tresetom ali budi spreman na veliku težinu supstrata.
Potraži u kojoj trgovini građevinskog materijala LECA  (Leku) koristi se za izradu podne izolacije , meni super stvar i to ti je u stvari Liapor samo pod drugim imenom.
Zar se u Srbiji neda nabaviti Zeolit , čini mi se da ga jedna vaša firma vadi i pakira ?

Offline Turtle

Odg: Bonsai od sipka
« Odgovori #5 : 25-04-2012, 20:56:43 »
Uhhhh stvarno ne znam... nikad nisam imao potrebu da se raspitujem o tome a ni da znam tako nesto  :zamisljen:
Pocecu polako da se raspitujem oko toga i da vidim cega sve ima pa cu da javim  :hihihi:

Sad sam na brzinu napravio samo kombinaciju: malo kamenja na dnu pa onda malo obicne zemlje, pa zemlje za cvece i na kraju opet malo obicne zemlje  :zbunjen:
A sto se tice onog sipka, to na kraju ni nije bio sipak ali se, kako to za sada izgleda, lepo primio i bice uskoro par slika cisto da ga neko identifikuje  :happy: i jos da kazem da sam prebacio u saksije 2 male breskvice koje su nikle u basti cisto radi zanimacije dok ne stigne vreme za obradu drveta...

Offline Turtle

Odg: Bonsai od sipka
« Odgovori #6 : 01-05-2012, 20:09:33 »
Da li neko moze da mi kaze koja je ovo biljka?  :question:

Offline jurica

Odg: Bonsai od sipka
« Odgovori #7 : 01-05-2012, 20:43:48 »
Rekao bih da je Parthenocissus quinquefolia po hrvatski Petolisna lozica

Offline gal

Odg: Bonsai od sipka
« Odgovori #8 : 02-05-2012, 08:06:52 »
...marihuana lajt!  :mdr:

Offline Turtle

Odg: Bonsai od sipka
« Odgovori #9 : 02-05-2012, 09:26:48 »
Rekao bih da je Parthenocissus quinquefolia po hrvatski Petolisna lozica

Da, to je to, nema greske  :hihihi: Hvala  :smile: