Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Upomoč molim Vas  (Posjeta: 8134 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kralj

Upomoč molim Vas
« : 30-10-2010, 14:40:43 »
Pozdrav svima !

Evo novi sam na forumu, a i u uzgoju bonsai drveča, i kao i svaki početnik došli su problemi. Od kolega s posla za rođendan sam dobio mislim Kineski brijest kupljen u Bauhausu prije tjedan dana. Sve je bilo OK dok se danas ujtro nisam probudio i vidio da je tužan nekako, lišče i mladi izboji su mu počeli venuti. A sad molim Vas za pomoć da mi drvce ne umre. Unaprijed hvala!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Upomoč molim Vas
« Odgovori #1 : 30-10-2010, 19:11:13 »
Prvo ga zalij pa onda fotka.Bez pacijenta se nemože uspostaviti dijagnoza. :molitva:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Kralj

Odg: Upomoč molim Vas
« Odgovori #2 : 30-10-2010, 19:17:24 »
Prije nego što sam poslao upit potpio sam ga u vodu na par min. i bolje je, a prije nisam htio pretjerivati s vodom da ga ne zeznem. jer sam čitao da zbog toga može korijen iztrunuti itd.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Upomoč molim Vas
« Odgovori #3 : 30-10-2010, 19:29:29 »
Vjerojatno ga nisu zaljevali,to im je fora,i posudica mu je sigurno mala.Imaš dosta postova o kineskom brijestu,pa pročitaj. :dipl:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Kralj

Odg: Upomoč molim Vas
« Odgovori #4 : 31-10-2010, 10:45:55 »
Evo i slika za odrđivanje vrste.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Upomoč molim Vas
« Odgovori #5 : 02-11-2010, 14:07:44 »
Vrsta je Sagarethia Theeezans.Porjeklo daleki istok.Vidi po forumu što ima o njoj. :dipl:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Kralj

Odg: Upomoč molim Vas
« Odgovori #6 : 02-11-2010, 15:34:13 »
U u u u zvuči ovak nekak dobro. A ima tko neku ideju kako ga orezati, i dali ga orezivati prije ili poslje zime. Hvala na svim dosadašnjim postovima.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Upomoč molim Vas
« Odgovori #7 : 02-11-2010, 16:47:52 »
Za sad možeš samo malo prorjediti krošnju i ostaviti osnovne grane.Trebalo bi ga posaditi u malo veću posudu i posaditi ga dublje da mu se ojača korjenje.Onda ga kroz par godina ponovo uzdići da mu se natrag pokaže korjenje.Bio bi to nekakav slobodni uspravni stil sa vidljivim nebarijem i korjenjem. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Kralj

Odg: Upomoč molim Vas
« Odgovori #8 : 02-11-2010, 18:21:57 »
Ali presaditi bi ga trebalo u prolječe  :dunno: kaj ne ? A izboje da mu diram ili ne, a krošnju sam mislio podjeliti na dva dijela ali to jos nisam siguran :nails:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Upomoč molim Vas
« Odgovori #9 : 03-11-2010, 17:19:46 »
Presaditi ga možeš i sad ako ne diraš i režeš korjenje.Samo ga prebaciš iz jedne posude u drugu.Malo samo raščešljaš korjenje.Pogledaj malo dublje u krošnju pa češ vidjeti koje grančice su stare a koje su mlade.Ove mlade ukloni,pogotovo ako rastu jedna kraj druge.To je sve skupa malo i mlado drvce,pa se ne moraš previše mučiti oko dizajna.Neka za sada samo raste i jača se. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Kralj

Odg: Upomoč molim Vas
« Odgovori #10 : 03-11-2010, 17:37:00 »
A sad vidi da su mu listići počeli žutjeti dali je to normalno ili ne  :question: . Sorry ak sam malo dosadan ,ali imam puno pitanja a rijetki su ljudi koji mogu i žele pomoći.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Upomoč molim Vas
« Odgovori #11 : 03-11-2010, 17:50:40 »
To te ne mora brinuti ako vidiš da je korjenje zdravo.To je zimzelena biljka pa u periodu jeseni i zime mora odbaciti dio lišća.Nije dobro ako odbacuje od vrha prema dolje.Drži je na umjerenoj temperaturi ako imaš mogučnosti. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Kralj

Odg: Upomoč molim Vas
« Odgovori #12 : 03-11-2010, 17:57:40 »
a odbacuje za sad malo lišča odgore ali to nije puno. A posađena je u sphagnum moss-u čini mi se kojeg ja naravno nema tako da je za sad ne mogu presaditi. :mad2:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Upomoč molim Vas
« Odgovori #13 : 03-11-2010, 20:04:59 »
Ne moraš je presaditi u ono u čemu je sada.Zašto se time zamaraš.Za sada možeš dodati bilo kakve humusne zemlje u kojoj ima treseta i još dodaš malo sitnog šljunka i to je to.Ionako ti za to malo drvce treba šaka zemlje. :verycool:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Kralj

Odg: Upomoč molim Vas
« Odgovori #14 : 04-11-2010, 11:53:16 »
OK hvala na svjetima ako se još tko sjeti čega slobodno nek napiše. :great: