Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Upit - što bi ovo moglo biti  (Posjeta: 4206 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maximus

Upit - što bi ovo moglo biti
« : 20-04-2011, 22:15:34 »
Evo ovako je krenulo. Iznad garaze su rine zastopane,gradske pa niko ne brine onjima.kad parkiram auto pogledam gore kako bi isplanirao ciscenje. A ono gore ove samonikle biljke.ne lice mi na neku travuljagu. Tad ovi iz komunalca dolaze cistiti,ja poludio. Jedva sam ih uzeo. Lagano sam ih povadio iz rina,i stavio u kaljeve. Pola njihova zemlja a pola moja mjesavina. Nisam imao one za drenazu ili slicno moralo se hitno djelovati.evo stavljam slike. Molio bih uputu sto dalje sa njima. U koji omjer da ih presadim zemlje i treseta. Ili slicno. http://img39.imageshack.us/img39/2314/imagebsk.jpg
Upit - što bi ovo moglo biti

http://img585.imageshack.us/img585/8445/imagegft.jpg
Upit - što bi ovo moglo biti

http://img708.imageshack.us/img708/8536/imagedem.jpg
Upit - što bi ovo moglo biti


http://img845.imageshack.us/img845/3996/imageuhn.jpg
Upit - što bi ovo moglo biti


Hvala
roma victor

Offline dijxtra

Odg: Upit - što bi ovo moglo biti
« Odgovori #1 : 20-04-2011, 23:00:33 »
Nažalost, ne znam koja je ovo vrsta (mogla bi bit neka vrsta javora, ali ja fakat nisam stručnjak), ali imam jedno jako bitno pitanje za tebe:

Ti znaš da se bonsai ne uzgaja iz mladica? Mislim da bi trebali popričati o tome :-D

Offline vilenjak

Odg: Upit - što bi ovo moglo biti
« Odgovori #2 : 22-04-2011, 11:28:04 »
bonsai škola bi za tebe bila odlična stvar
:mac:

Offline maximus

Odg: Upit - što bi ovo moglo biti
« Odgovori #3 : 22-04-2011, 11:56:00 »
Vidim ja da svi znaju sve. A niko ne kaze vidi tu i tu temu ili sl.
Ovo je samoniklo kao i u prirodi. Nije nitko posadio. Ali dobro sad.
roma victor

Offline dijxtra

Odg: Upit - što bi ovo moglo biti
« Odgovori #4 : 22-04-2011, 17:08:48 »
Vidim ja da svi znaju sve. A niko ne kaze vidi tu i tu temu ili sl.
Da sam ti samo stavio linkove pretpostavljam da bi rekao "znam to, mogao si prvo pitati: Ti znaš da se bonsai ne uzgaja iz mladica?". Nije problem stvorit problem niizčega. Mislim, meni svejedno, tebi nitko neće pomoć jer si bahat, ne meni :-D
Ovo je samoniklo kao i u prirodi. Nije nitko posadio. Ali dobro sad.
Nije nitko spominjao sađenje. Al dobro sad.

Offline maximus

Odg: Upit - što bi ovo moglo biti
« Odgovori #5 : 22-04-2011, 17:39:09 »
Dobro sory na smijetnji!
roma victor

Offline dijxtra

Odg: Upit - što bi ovo moglo biti
« Odgovori #6 : 22-04-2011, 19:33:55 »
Dobro sory na smijetnji!
Gle, pitaj što te zanima i odgovorit ćemo ti. To uopće nije tako teško. Pitao si koja je to vrsta, rekao sam ti da ne znam. Pitaj dalje, ako budem znao odgovorit ću ti.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Upit - što bi ovo moglo biti
« Odgovori #7 : 24-04-2011, 22:34:12 »
Radi se o Planinskom Javoru koji se jako lako razmnožava sa sjemenjem.Stvara jako dobar nebarij i dobro se zakorjenjuje.Mana mu je što ima malo veće listove.Ja obično one najveće po ljeti porežem,pa onda drvce izgleda malo skladnije.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline gargameo

Odg: Upit - što bi ovo moglo biti
« Odgovori #8 : 05-06-2011, 23:04:00 »
Zašto se bonsai ne bi uzgajao iz mladica?

Nije lako niti brzo, ali nije nemoguće.

Ja mislim da je predivna stvar pratiti i usmjeravati biljku od samog početka.

mximuse, želim ti sreću sa javorima

Offline Hrvat

Odg: Upit - što bi ovo moglo biti
« Odgovori #9 : 06-06-2011, 00:10:30 »
svaki uzgoj ili pocetak bonsaia je dobar,samo da se nadje zadovoljstvo.normalno za sad je to samo mladica ali jednog dana ce boze daj biti bonsai,ako prezivi naravno
normalno je da primjerak iz prirode ili coperative moze se vise raditi i brzje doci do (zavrsenog stabla ili bonsaia)ovo je pod zagradom jer stablo dok raste nikad nije gotovo.svi amateri ili pasionirani bonsaisti nemojte misliti da svi bonsai dolaze iz prirode yamadori svom srecom jer u francuskoj ima otprilike 20000 amatera i profesinalaca bonsaista i zamislite da svi idu u prirodu po stabla sto bi ostalo danas.uzite primjer jednog od najveceg proizvodjaca bonsaia u evropi MISTRAL BONSAI  u spanjolskoj proizvode ih svim tehnikama:sijemenje,marcotiranje,rasadjivanje mladicama itd.kao sto ivijek ponavljam strplenje.
nije vazno gledadi,vec vidjeti