Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Alat za sharije?  (Posjeta: 147003 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #105 : 16-01-2009, 10:19:40 »
Ova Mariova pila mi se čini sjajna stvar. Nabavio sam par glodala, točnije 4 komada pa ćemo danas poslijepodne sve lijepo isprobati i fotkati i pokazati vam. Terrier stiže svaki tren.  Dobio sam potvrdu da je poslan prije tri dana avionskom poštom, dakle, trebao bi svaki tren.

Offline DonQuijote

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #106 : 16-01-2009, 10:46:18 »
Kad se sve skupa izračuna dali smo već grdnu lovu za alate, stolove, dlijeta, bušilice, glodalice. Realno to je ukupno mnogo više nego što nam, s obzirom na scenu, treba.
Ne bi li bilo zgodno da se napravi popis neophodnih stvari, pa da ih kupimo zajedno ili barem da se kupuje nešto unificirano da možemo mijenjati, posuđivati i tak. Nekakvu bazu  zajedničkog alata, da ne mora baš svako imati sve. Ovako se koještari, kupuje se , isprobava, dosta toga otpadne kao neupotrebljivo. Zašto ne uzeti nešto specijalizirano, vrhunsko i zajedničko?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #107 : 16-01-2009, 10:48:24 »
Postoji šansa da se ovak nekaj napravi kod Majstora. Prihvat 6mm, nož 25-35mm, širina noža 3-6mm. Ovaj nož inače služi za izradu zupčanika u metalima, na drvu je nepoderiv. Treba li nekom takav profil alata?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #108 : 16-01-2009, 10:55:13 »
Ova Mariova pila mi se čini sjajna stvar. ...

Budeš vidio danas to čudovište na djelu.
Osim što može piliti daske colerice, može glodati plošno, jer su zubi širi od šajbe, a pod 45 stupnjeva radi uredne i neuredne kanale. Ja sam je jučer zapiknuo u bukov trupac i naglo zaokrenuo (kud puklo da puklo) nakon micanja brusilice, u trupcu je ostala udubina kao zdjelica.... fakat čudovište!!!

PS
ako se netko odluči na kupnju sličnog, nek se prvo konzultira samnom... ovo nije alat iz Peveca ili baucentra za 100kn... ovo je vrlo ozbiljan komad hardwera !

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #109 : 16-01-2009, 11:46:36 »
Kad se sve skupa izračuna dali smo već grdnu lovu za alate, stolove, dlijeta, bušilice, glodalice. Realno to je ukupno mnogo više nego što nam, s obzirom na scenu, treba.
Ne bi li bilo zgodno da se napravi popis neophodnih stvari, pa da ih kupimo zajedno ili barem da se kupuje nešto unificirano da možemo mijenjati, posuđivati i tak. Nekakvu bazu  zajedničkog alata, da ne mora baš svako imati sve. Ovako se koještari, kupuje se , isprobava, dosta toga otpadne kao neupotrebljivo. Zašto ne uzeti nešto specijalizirano, vrhunsko i zajedničko?
Evo Done, uvijek ima onih koji eksperimentiraju. ma znaš kaj je problem, to što kod nas najčešće nema za nabaviti specijaliziranih stvarčica za tako specifičnu potrebu, pa zbog toga ta relativna improvizacija o kojoj govoriš. Ali čuj, pa nisam ja toliko niti improvizirao. Kupio sam Makitu. Vidio sam da s njom rade i drugi svjetski bonsaisti. I naručio sam bonsaističko glodalo, ovaj famozni Terrier, što je isto kao i Weasel ili Samurai...ima ih različitih imena, sve ista stvar. Ovo što sada dalje fantaziramo samo je znatiželja za eksperimentiranjem. Malo sam u startu fulao s promjerom osovina i zatezne glave na Makiti, ali, na neki način, niti to nije moja krivica jer na site-u gdje sam naručivao Terrier pisalo je da je to 6mm osovina, zatim kasnije u tekstu piše da je 6.35. Na neki način sam i kriv i nisam. Mogao sam bolje čitati. A mogli su i oni jasnije napisati koliki je prihvat.
A ideja da se kupi mašina i alat za potrebe Kluba nije loša. naravno da je to dobro, samo treba vidjeti kako će i tko imati mogućnosti u tome sudjelovati. U pitanju je samo klupski budžet.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #110 : 16-01-2009, 12:01:43 »
....A ideja da se kupi mašina i alat za potrebe Kluba nije loša. naravno da je to dobro, samo treba vidjeti kako će i tko imati mogućnosti u tome sudjelovati. U pitanju je samo klupski budžet.

To nije upitno!!!
Pravo na korištenje klupskog alata imaju:
Precjednik
Dorecjednik
Tajnik

Precjednik pravom apsolutizma, zadržava pravo da alat zauvijek drži kod sebe, a svi koji žele raditi sa alatom, nek dođu do Precjednika i sa sobom ponesu agregat (da ne bi slučajno Precjedniku trošili struju), zatim, svu raspoloživu drilersku ergelu (koju moraju ostaviti kod Precjednika na testiranje u LAB-u) i naravno drvo na kojem žele raditi, no moraju se složiti sa činjenicom da mogu ostati bez tog drva, jer se Precjedniku dopalo i na kraju krajeva radili su u okrilju Precjednika.
Jednostavno, naravno bez komentara !!!
 :sumo:

 :lol:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #111 : 16-01-2009, 12:05:54 »
...Ovako se koještari, kupuje se , isprobava, dosta toga otpadne kao neupotrebljivo.

Ja nabavljam samo strogonamjenskiupotrebljive stvarčice  :chinaman:
 :diablo:
 :tuptup:

Offline Marija

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #112 : 16-01-2009, 12:16:42 »
Precjednik pravom apsolutizma, zadržava pravo da alat zauvijek drži kod sebe, a svi koji žele raditi sa alatom, nek dođu do Precjednika i sa sobom ponesu agregat (da ne bi slučajno Precjedniku trošili struju), zatim, svu raspoloživu drilersku ergelu (koju moraju ostaviti kod Precjednika na testiranje u LAB-u) i naravno drvo na kojem žele raditi, no moraju se složiti sa činjenicom da mogu ostati bez tog drva, jer se Precjedniku dopalo i na kraju krajeva radili su u okrilju Precjednika.
Jednostavno, naravno bez komentara !!!

A međuprecjedničko posuđivanje, na visokoj razini???  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #113 : 16-01-2009, 12:19:30 »
Precjednik pravom apsolutizma, zadržava pravo da alat zauvijek drži kod sebe, a svi koji žele raditi sa alatom, nek dođu do Precjednika i sa sobom ponesu agregat (da ne bi slučajno Precjedniku trošili struju), zatim, svu raspoloživu drilersku ergelu (koju moraju ostaviti kod Precjednika na testiranje u LAB-u) i naravno drvo na kojem žele raditi, no moraju se složiti sa činjenicom da mogu ostati bez tog drva, jer se Precjedniku dopalo i na kraju krajeva radili su u okrilju Precjednika.
Jednostavno, naravno bez komentara !!!

A međuprecjedničko posuđivanje, na visokoj razini???  :mdr:

Ako obje strane pronađu osobni interes, naravno da je prihvatljivo   :takoTreba:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #114 : 16-01-2009, 12:31:38 »
Evo kaj gospon KW preporuća za driling i sa kojim alatom najčešće radi.

Offline Marija

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #115 : 16-01-2009, 12:39:11 »
Andrija ima toga gomilu - kupovali smo sve s reda dok nije nabavio alate od Kaizena. Od tada radi samo s njih 2-3  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #116 : 16-01-2009, 12:46:48 »
Andrija ima toga gomilu - kupovali smo sve s reda dok nije nabavio alate od Kaizena. Od tada radi samo s njih 2-3  :hihihi:

Sve je to normalno i ljudski  :idiot:

Offline DonQuijote

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #117 : 16-01-2009, 13:19:56 »

Evo Done, uvijek ima onih koji eksperimentiraju. ma znaš kaj je problem, to što kod nas najčešće nema za nabaviti specijaliziranih stvarčica za tako specifičnu potrebu, pa zbog toga ta relativna improvizacija o kojoj govoriš. Ali čuj, pa nisam ja toliko niti improvizirao. Kupio sam Makitu...
Ma nisam mislio na tebe konkretno a pogotovo nisam mislio biti zlonamjeran i nekome nešto predbacivati. OK, slažem se da kod nas nema, ali ajmo odmah poslije Palla, napraviti jedan zajednički fond i kupovati samo provjereno izvana, ne znam odaberemo recimo Samuraj i kupimo sve što imaju i što bi nam moglo zatrebati. Nek bude kod predsjednika, nek bude bilo gdje, bitno je da nemamo nas četri pet i Zagreba, četri, pet istih kompleta.
OK treba imati svako svoj stol, ali već dlijeta, to ne treba baš svatko imati, glodalice pogotovo. Koliko trenutno ima drva u ZG koje trebaju drilanje? Ukupno dvadeset, ako i toliko. Dakle ostalih 345 dana u godini drilovi stoje. Ako bi napravili fond zajedničkog alata, predbilježbe za "iznajmljivanje iastog" lako bi se dogovorili za termine korištenja. Nekak mi se čini šteta davati toliku lovu za aparature koje stoje.

Offline DonQuijote

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #118 : 16-01-2009, 13:23:02 »
I znam ja da kada bi te zamolio da mi nešto posudiš, to bi i dobio, od Marija isto tako, ma od svih koliko sam vas upoznao,  ali to nije to. Možda bismo mogli recimo dogovoriti da jedan ima dobre pile, jedan dobre drilove, jedan bruslice i tak...

Hmm što više pišem to mi se čini kompliciranije.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #119 : 16-01-2009, 13:36:18 »
...Hmm što više pišem to mi se čini kompliciranije.

Potpuno te razumijem  :chinaman:

Klupska oprema (ako se ikad desi) Trebala bi biti deponirana i korištena isključivo u terminima zajedničke aktivnosti (radionica). U svim drugim slučajevima, otvoren je prostor za pretpostavke, špekulacije, predrasude, ljudska govorkanja i tako dalje i bliže u tom tonu.

Bar ja tak mislim  :idiot: