Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: yamadori 2013  (Posjeta: 69479 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Adrian

Odg: yamadori 2013
« Odgovori #45 : 05-03-2013, 17:32:41 »
.... mi kopamo od 11 mjeseca i zato molim proljeće da požuri, zreli smo ovosezonsku penziju  :girl:
Mi pa smo od 11 mjeseca do danas još uvijek zamrznuti. Danas sam još hodao po zamrznutom snijegu i nisam propadao. I ne razmišljamo o penziji!

Offline Bruno

Odg: yamadori 2013
« Odgovori #46 : 05-03-2013, 20:39:17 »
A ja sam danas zavšija sezonu kopanja .Pun sam "do čepa". Jedan malo veči:

Offline donna

Odg: yamadori 2013
« Odgovori #47 : 05-03-2013, 21:03:54 »
Ja bih sad malo komentirala ovo drvo od Brune. Ako je bonsai drvo, onda ovo nije to. Ovdje ja ne vidim deblo, grane kreću jako nisko. Dakle nema one " trećine " o kojhoj zborite? Meni je ovo više grm sa debelim granama koje idu skoro iz korjena. Vjerojatno je ovo ikvalitetan startni materijal, Bruno je znalac, al ja ovo ne kužim. I inače, vidim da vadite grmolika stabla, dakle u čemu je kvaka? Zar bonsai nije slijedeće: nebarij, deblo koje ima neki muving, pa se lijepo sužava, i na kraju krošnja .....ova potonja, ako ne odmah,onda se naknadno formira?
Ja ovdje vidim nebarij i odmah iz njega idu grane.  Ne vidim drvo.
Pa molim da me prosvijetlite, u tom dijelu ja zapinjem.
Nadam se da ste me shvatili,meni tu nešto ne štima.

Offline Marija

Odg: yamadori 2013
« Odgovori #48 : 05-03-2013, 21:04:56 »
A ja sam danas zavšija sezonu kopanja .Pun sam "do čepa". Jedan malo veči:

Fino, fino.
Samo skrati se grane za 2/3 osim najdonje grane  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: yamadori 2013
« Odgovori #49 : 05-03-2013, 21:11:11 »
Ja bih sad malo komentirala ovo drvo od Brune. Ako je bonsai drvo, onda ovo nije to. Ovdje ja ne vidim deblo, grane kreću jako nisko. Dakle nema one " trećine " o kojhoj zborite? Meni je ovo više grm sa debelim granama koje idu skoro iz korjena. Vjerojatno je ovo ikvalitetan startni materijal, Bruno je znalac, al ja ovo ne kužim. I inače, vidim da vadite grmolika stabla, dakle u čemu je kvaka?
Nema nikakve trećine, nema pravila, nije ovo matematika.
Vjerujem da ti stablo izgleda "presirovo" i da ne možeš zamisliti budući izgled pa da ne vidiš ni potencijal. :hihihi:
U kašeti s predugim granama izgeleda neredno kao i svaki startni materijal ali kada stabloblo dođe u posudu te nakon 4-5 godina dobije krošnju, stvari izgledaju potpuno drukčije .... evo dva primjera.
Meni je jako zanimljivo to "izvlačenje" reda iz nereda, micanje višaka, traženje najboljeg oblika ...


Zar bonsai nije slijedeće: nebarij, deblo koje ima neki muving, pa se lijepo sužava, i na kraju krošnja .....ova potonja, ako ne odmah,onda se naknadno formira?
Da to je samo jedna od opcija. Meni nakon 10 godina pomalo i dosadna. Bilo bi glupo imati sve bonsaije u vrtu da izgledaju tako i liče ko jaje jajetu. To je onda štancanje.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline donna

Odg: yamadori 2013
« Odgovori #50 : 05-03-2013, 21:23:40 »
Hvala Marija, na svoj inače prepoznatljiv suptilan način, sve si mi objasnila !

Offline dado001

Odg: yamadori 2013
« Odgovori #51 : 05-03-2013, 21:26:17 »
slika govori 1000 rijeci  - ovdje je to zaista na djelu,,,:)

Offline jurica

Odg: yamadori 2013
« Odgovori #52 : 05-03-2013, 21:29:25 »
Ili recimo ako više voliš  -nabari i deblo sa suženjem , a grane i vrh trebaju izrast

Offline Marija

Odg: yamadori 2013
« Odgovori #53 : 05-03-2013, 21:33:28 »
Eto to je isto jedna od opcija (koju doduše nikada ne bih napravila  :whistle:, ali to nema veze)
Sa ovakvim startnim materijalom ima više opcija, ovisi o ukusu uzgajivača što će napraviti i hoće li izvući maksimalni potencijal iz njega.  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: yamadori 2013
« Odgovori #54 : 05-03-2013, 21:35:51 »
Nisam ni ja mislio da bih to napravio ali samo sam pokazao da se i to da izvuć iz tog startera.

Offline Marija

Odg: yamadori 2013
« Odgovori #55 : 05-03-2013, 21:41:07 »
Nisam ni ja mislio da bih to napravio ali samo sam pokazao da se i to da izvuć iz tog startera.
Da, tako sam i mislila.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline donna

Odg: yamadori 2013
« Odgovori #56 : 05-03-2013, 22:44:27 »
Da se osvrnem na one slike koje je Marija postavila:
drvo na prvoj slici je meni duplo, ja bih od toga napravila dva komada. Vjerujem da će neki sad pomisliti"ah, koja glupača", al meni bi tako bilo ljepše. Drugo drvo mi se sviđa. Jer je drvo, dok mi prvo liči na panj !
Valjda smijem reći svoj stav, ne znam kako ste vi svi u svojim počecima razmišljali.

Offline Andrija Zokić

Odg: yamadori 2013
« Odgovori #57 : 05-03-2013, 23:03:43 »
Prvo drvo trenutno ima nenormalno snažno deblo. Da bi se takvo deblo vizualno umanjilo može se posaditi u veću posudu i kreirati puno veću krošnju.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Bruno

Odg: yamadori 2013
« Odgovori #58 : 06-03-2013, 06:40:06 »
Ili recimo ako više voliš  -nabari i deblo sa suženjem , a grane i vrh trebaju izrast
To je jedna od opcija ,ali bi bila šteta popilat grane koje su več tu i s kojima izgleda dosta močno.A i vidim ga malo razmahanijeg u budučnosti

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: yamadori 2013
« Odgovori #59 : 06-03-2013, 07:28:28 »
Duplo drvo.. :question: To ti je samo jedan od stilova a ima ih više od 10.Drvo koje pronađeš u prirodi,pogotovo Yamadori,odmah svrstavaš u kategoriju ili stil koji mu najviše odgovara.Tako se i ono drvo oblikuje u formi blizanaca ili duplo drvo.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!