Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)  (Posjeta: 101530 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Joyca

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #105 : 23-09-2011, 08:32:04 »
Hrvat
Ja ti više nego virujen,jer san vidija,samo neznam od koje su vrste grane.U jednom plićaku stoje poprilićno dugo,uronjeni dio je krcat školjkama.Gornji dio je sivkaste boje,baš prirodno,ne bile ko sir,a šta je još važnije,tvrde su ko da su žive grane.Pokraj ima polomljenih tršlja i ostalog drveća i grmlja.Ni na jednom mistu,nema rupa od crva ni drugih nametnika.Slikat ću jednom,pa postam. Jednog dana na svojim budućim stablima(jinove) ću sigurno probat mazat morem :great:
Pozdrav!

Offline Marija

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #106 : 23-09-2011, 10:36:31 »
reka san lipo za dalmatince pogotovo sto zive u Kastel novom da podju do porta i vide malo kaice ili jahte pa ce viti sto radi sol i sunce na mrtvom drveti (sto znaci ne varnizanom i ne ofarbanom drvecu)evo vam jedne slike iz punte od Antibesa kad ucini vijetar iz golfa od Genove znaci jugo-istok sa maretama ili valovima od otprilike dva metra  znaci da je stablo obliveno danima sa morem .dali je stabo mrtvo?   (pitosporum-klanada)et nije.ETO TO VAM JE BIT MORA ILI VODE I SOLI.sto vise je mozda najbolji insekticid na mrtvom drvetu.

da, da more genijalno konzervira drvo, samo za to treba duža izloženost.
Pa eto i Venecija je živi dokaz ... stoji na drvenim balvanima koje je more konzerviralo  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #107 : 23-09-2011, 11:11:50 »
Probao sam more ali nije dovoljno snažno. Maslina na slici je prirodno bijela a ja sam malo drilao jedan dio i htio sam ujednačit boje. Na slici sam zaokružio komad koji sam premazao sa jako zaslanjenom vodom. I ovo što je malo pobijelilo lako se skida.
Klor također nije dovoljno snažan, eventualno bih trebao nabavit kalcijum hipohlorit - Ca(ClO)2 (mislim da ga koriste za bazene) jer je snažniji.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #108 : 23-09-2011, 13:58:33 »
Ovo bih volio isprobati: Natrij hidroksid (NaOH) + Vodik peroksid (H2O2).

Peroxide Bleaches
These bleaches are sold as two-part or A/B bleaches. The two components are usually sodium hydroxide and strong hydrogen peroxide. Used by themselves they are ineffective but when mixed together, a strong oxidizing reaction is formed which is most effective in removing the natural color in wood. To a lesser degree they will lighten some pigment stains, but are ineffective on dye stains.

Lightening Wood
Removing the natural color of wood is best done with the two-part peroxide bleaches. These are available as "A/B" bleaches sold in most paint and hardware stores. The most common way to apply this product is to wet the wood thoroughly with part A (sodium hydroxide) then immediately apply part B (hydrogen peroxide). It's important that part A not sit too long before applying part B because sodium hydroxide will darken some tannin-rich woods like cherry and oak. You can also mix the two parts together and apply them at the same time, as long as you do it as quickly as possible after the two parts are mixed. Usually one application is all that's necessary, but another application may be needed to even out the bleaching effect. Some dark woods, like ebony, are not affected by this bleach which is an advantage if you want to bleach a wood that has ebony stringing. On some woods, particularly walnut, a greenish tinge may appear in some areas if the bleach is not applied evenly. To alleviate this problem, try to apply the bleach evenly and sparingly, just enough to make the wood wet. Do not flood the wood with bleach. Neutralize the alkaline effect of this bleach after the wood is dry by applying a weak acid like vinegar. Use white vinegar mixed one part vinegar to two parts water.
A/B bleach will remove all the natural color variations present in wood, so use them judiciously. Over - bleached woods will lack tonal variations and depth even if stained afterward. I use them only when matching sun-faded wood, or to provide a neutral base upon which I create a decorative finish like pickled oak or blond mahogany. When re-creating the fruitwood finish on bleached cherry explained above, I had to hand glaze selective areas during the finishing process to provide some color variation. A/B bleaches can be used to compensate for heartwood/sapwood variations, but I prefer to bring the sapwood in line with the heartwood by hand coloring or spraying the sapwood with a dye stain.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Hrvat

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #109 : 25-09-2011, 20:54:22 »
pobilila je ok.maslina je jako masno drvo moze se reci sa tikovinom jedno od najmasnijih drva na svitu.
a za imitirati stari dija masline koji je bio tucen sa svim neprilikama ovoga svita preostaje samo farbanje kao talijani sa guach farbom.ma ti nisi pravi dalmatinac ovik ti se presi :halt:,polako pobogu brate imamo vrimena jos smo mladi. :whistle:
ja cu probati na maslini takodje ali sa varekinom za bazene.on mora bolje skidati ulje sa masline ali problem je sto ce varekina pojesti pinel prebrzo,ako ga namazem sa wd40 nece puno trajati.
eto vidis dok san provjerava poruku onda san se sitija upotrijebit cu stapic za usi. :idea:
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Levi

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #110 : 12-02-2016, 12:29:58 »
Prošlo je dosta vremena od kada se na forumu pisalo na ovu temu, a mene baš ovih dana interesuje izbeljivanje suvog drveta!
Pročitao sam celu temu, ali nisam zaključio koji je recept najbolji za izbeljivanje drveta.
Nikada do sada nisam izbeljivao drvo, a hteo bih da što više izbelim (što belje to bolje) neke komade drveta. Ne radi se o bonsaiju već o nekim ukrasnim komadima drveta koje ne bih premazivao farbom!

Svaki savet je dobrodošao.

Offline Marija

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #111 : 12-02-2016, 14:06:12 »
Bog Dragane, fino te vidjeti, makar na forumu ..... mislim da je recept tu u ovoj temi.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Levi

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #112 : 12-02-2016, 16:06:04 »
Hoćeš reći da je najbolje da probam izbeljivanje sa čorbom od vapna i sumpora?

P.S. Mogli bi organizovati neko druženje...

Offline Marija

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #113 : 12-02-2016, 18:35:36 »
Hoćeš reći da je najbolje da probam izbeljivanje sa čorbom od vapna i sumpora?

P.S. Mogli bi organizovati neko druženje...

Poslala bih ti poštom, ali se bojim da pošiljku ne presretnu a mene uhapse  :haaaahaaaaa: :gigle:

P.S. Hoćeš da ti pošljem da ne kuhaš sam, smrdi ko vrag.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Levi

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #114 : 12-02-2016, 19:01:05 »
Hahaha! Zamišljam naslov u novinama "Uhićena zbog pokušaja šverca hemijskog oružja".
Hvala na ponudi! Probao bih sam da napravim, ako negde zapne zvaću u pomoć!!!

Sada kada znam pravi recept za izbeljivanje odoh pronaći sastojke pa u šumu na kuvanje!

Offline josipivesic

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #115 : 27-12-2017, 10:52:58 »
Ne mogu pronaci omjer i recept za kombinaciju vapno-sumpor... marija mi je jednom napisala ali nikako pronaći pa ako netko ima moze li mi napisati.  :dunno:

Offline Adrian

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #116 : 28-12-2017, 12:20:43 »
na drugoj strani ovog posta....

Offline DonQuijote

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #117 : 01-01-2018, 19:01:58 »
Eh još nisam pošteno ni načeo "Sivac crveni" :lol:

Offline LONICERA