Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Transportiranje stabalaca  (Posjeta: 108997 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline helleborus

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #90 : 24-09-2008, 08:56:43 »
Ja sam pristalica HRAM-a i golog čelika. Ne znam za što su predviđeni ovi kupovni ruksaci ali znam da nije baš često da se u ruksaku na leđima nosi 50 ili više kila!!!!???? A neki naši primjerci su i teži. Moglo bi se lako dogodit da se sve strga i spiga. A ovaj čelik, em je čvrst, em bumo ga zavarili ili pojačali ak vidimo da crkava.

Ovo su okviri u kojima lovci prenose lovinu .... predviđeni za teške terete. Uostalom i Pall ima takvog - pogledaj prvu stranicu ove teme.

Ne sumnjam da je Pallova super i vjerujem da je on na njoj nosio kapitalce. Isto tako mi se čini da je američko tržište za to odlično. Tam treba tražiti. Ne bi se čudila da si je to upravo od tam dofurao.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #91 : 24-09-2008, 08:58:55 »
Ja sam pristalica HRAM-a i golog čelika. Ne znam za što su predviđeni ovi kupovni ruksaci ali znam da nije baš često da se u ruksaku na leđima nosi 50 ili više kila!!!!???? A neki naši primjerci su i teži. Moglo bi se lako dogodit da se sve strga i spiga. A ovaj čelik, em je čvrst, em bumo ga zavarili ili pojačali ak vidimo da crkava.

Ovo su okviri u kojima lovci prenose lovinu .... predviđeni za teške terete. Uostalom i Pall ima takvog - pogledaj prvu stranicu ove teme.

Sve super i sve je to slatkog izgleda. To kaj ima Pall je možda OK. No Pall više ne nosi drva 50-70 kg teška nego ode kod yamadori Wolfganga i kupi... ili negdje drugdje.
Živio HRAM  :jupije:

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #92 : 24-09-2008, 09:02:10 »
Ovo nije tema ZA ili PROTIV. Svatko neka odabere za sebe ono što misli da mu najbolje odgovara.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #93 : 24-09-2008, 09:12:13 »
Ovo nije tema ZA ili PROTIV. Svatko neka odabere za sebe ono što misli da mu najbolje odgovara.

Naravno draga  :love:

Ja odabirem HRAM za sad. Tražim i zahtjevam pouzdanost i praktičnost. Praksa će pokazati ZA i PROTIV u svim slučajevima  :verycool:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #94 : 24-09-2008, 09:18:07 »
Jučer sam nabavio odlične naramenice/gurtne, koje služe za one vinogradarske nosiljke za grožđe dok se bere. Montirao sam ih na nosiljku i tek tada uočio kaj treba na njoj promjeniti kako bi bila praktičnija. Ovog trenutka mi sve izgleda jednostavnije oko "tapeciranja" nego u startu, dok nisam obišao dučane.

Offline helleborus

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #95 : 24-09-2008, 09:36:03 »
... ipak je to osnovna oprema.

Točno, no mora na sebi držati nešto vangabaritno i van zamišljenog težišta običnog ruksaka. Da mi se sve to popiga na 1h od auta, a več sam se namučio i krepan sam.... hvala ne! Trebam pouzdano. Dakle samo da opipam nekaj prije kupnje ili da mi netko iskusan da preporuku. Kajvi ne mislite tak?
Ja sam pristalica HRAM-a i golog čelika. Ne znam za što su predviđeni ovi kupovni ruksaci ali znam da nije baš često da se u ruksaku na leđima nosi 50 ili više kila!!!!???? A neki naši primjerci su i teži. Moglo bi se lako dogodit da se sve strga i spiga. A ovaj čelik, em je čvrst, em bumo ga zavarili ili pojačali ak vidimo da crkava.

Možda su stvarno čelična jedina koja su sto posto pouzdana, ne znam. Samo si mislim postoji li neki način da si olakšamo cijeli posao. Ne znam kakve su cijene gotovih s dostavom. Sad znamo da je samo okvir 350 kn (70$). I još na to moramo improvizirati naramenice i ostalo. Dakle cijena će biti sigurno veća. Ako je to jedino dostupno i trajno rješenje onda se isplati, no ako za približno iste novce možemo dobiti nekaj već gotovo i isto toliko trajno onda je to još bolje.
Posebno mi se sviđa, ako pogeldate na slici, to kaj se može učvrstiti i oko struka. Hoćemo li to igdje pronaći za kupiti kod nas nemam pojma. Ali svakako bi taj dio bio jako važan. Jer inače će sve plesati i rušiti se na sve strane dok budemo hodali i s drvom kačili po drugom drveću u šumi.

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #96 : 24-09-2008, 09:45:03 »
Evo što kaže lik koji je kupio
>ovaj okvir

"I bought this frame to adapt it so I could carry a pack on it and a kayak on a yoke above it on the top of the frame. Works like a champ. This frame is good for about 400 lbs if you are strong enough to carry it."

400lbs = 140 kg
Ovo je profi oprema.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #97 : 24-09-2008, 09:48:36 »
Posebno mi se sviđa, ako pogeldate na slici, to kaj se može učvrstiti i oko struka. Hoćemo li to igdje pronaći za kupiti kod nas nemam pojma. Ali svakako bi taj dio bio jako važan. Jer inače će sve plesati i rušiti se na sve strane dok budemo hodali i s drvom kačili po drugom drveću u šumi.

Ti uvjek nađeš vrlobitan detalj. To oko struka nije samo da se ne ljulja, razmišljam i o tome d adio težine prenesem i na bokove, jer to u večini slučajeva tome i služi. Znam po mom fotoruksaku. Imam to u planu riješiti.
Da ne ispadne da nekog nagovaran na HRAM, radite ljudi što vam volja, ja sam se zagrijao za projektiranje ovog i napravit ću si pouzdano pomagalo, svidlo se kome ovo ili ono :chinaman:

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #98 : 24-09-2008, 09:50:50 »
Ti uvjek nađeš vrlobitan detalj. To oko struka nije samo da se ne ljulja, razmišljam i o tome d adio težine prenesem i na bokove, jer to u večini slučajeva tome i služi.

Ima tema za HRAM, pa tamo u temi >Izrada prijenosnika za biljke razrađujmo sve detalje ... da bude sve na jednom mjestu.  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #99 : 24-09-2008, 09:52:20 »
Evo što kaže lik koji je kupio
>ovaj okvir

"I bought this frame to adapt it so I could carry a pack on it and a kayak on a yoke above it on the top of the frame. Works like a champ. This frame is good for about 400 lbs if you are strong enough to carry it."

400lbs = 140 kg
Ovo je profi oprema.

Meni se taj sviđa najviše od svih i vjerujem da je top ponude po cijeni i kvaliteti. Evo ja ću razvijati HRAM i pokušati se ne odmaknuti predaleko od 350kn. Gurtne nisu skupe, a kopće može napraviti majstor. Ti ili neko nek ispita koliko bi došlo ovo kad stigne u HR.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #100 : 24-09-2008, 09:53:06 »
Ti uvjek nađeš vrlobitan detalj. To oko struka nije samo da se ne ljulja, razmišljam i o tome d adio težine prenesem i na bokove, jer to u večini slučajeva tome i služi.

Ima tema za HRAM, pa tamo u temi >Izrada prijenosnika za biljke razrađujmo sve detalje ... da bude sve na jednom mjestu.  :hihihi:

Ja više i ne kužim gdi je kaj i gdi odgovaram....ako misliš da treba, spoji teme!

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #101 : 24-09-2008, 09:56:37 »
Ja više i ne kužim gdi je kaj i gdi odgovaram....ako misliš da treba, spoji teme!

Ne treba teme su različite što je jasno iz naziva!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #102 : 24-09-2008, 10:13:37 »
Posebno mi se sviđa, ako pogeldate na slici, to kaj se može učvrstiti i oko struka. Hoćemo li to igdje pronaći za kupiti kod nas nemam pojma. Ali svakako bi taj dio bio jako važan. Jer inače će sve plesati i rušiti se na sve strane dok budemo hodali i s drvom kačili po drugom drveću u šumi.

Ti uvjek nađeš vrlobitan detalj. To oko struka nije samo da se ne ljulja, razmišljam i o tome d adio težine prenesem i na bokove, jer to u večini slučajeva tome i služi. Znam po mom fotoruksaku. Imam to u planu riješiti.
Da ne ispadne da nekog nagovaran na HRAM, radite ljudi što vam volja, ja sam se zagrijao za projektiranje ovog i napravit ću si pouzdano pomagalo, svidlo se kome ovo ili ono :chinaman:

Pa vidiš kako sam precizna  :svetac:  :turpija: Ne sumnjam da ćeš razraditi sve detalje. Nadam se da ćeš i sve pronaći po našim dućanima, skupa s nama drugima.
No, vidi ovo kaj je Mare našla na netu. Pa to je super. 400 kuna, gotova stvar. Naravno da imamo veliki problem a to je dostava, zato smo se i u svemu usmjerili na majstora jer nam dostava šteka. Bilo bi odlično malo se raspitati kak bi to išlo s dobavom i koliko bi to koštalo. Možda je isplativo a nema zezancije ni oko čega.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #103 : 24-09-2008, 10:21:26 »
Posebno mi se sviđa, ako pogeldate na slici, to kaj se može učvrstiti i oko struka. Hoćemo li to igdje pronaći za kupiti kod nas nemam pojma. Ali svakako bi taj dio bio jako važan. Jer inače će sve plesati i rušiti se na sve strane dok budemo hodali i s drvom kačili po drugom drveću u šumi.

Ti uvjek nađeš vrlobitan detalj. To oko struka nije samo da se ne ljulja, razmišljam i o tome d adio težine prenesem i na bokove, jer to u večini slučajeva tome i služi. Znam po mom fotoruksaku. Imam to u planu riješiti.
Da ne ispadne da nekog nagovaran na HRAM, radite ljudi što vam volja, ja sam se zagrijao za projektiranje ovog i napravit ću si pouzdano pomagalo, svidlo se kome ovo ili ono :chinaman:

Pa vidiš kako sam precizna  :svetac:  :turpija: Ne sumnjam da ćeš razraditi sve detalje. Nadam se da ćeš i sve pronaći po našim dućanima, skupa s nama drugima.
No, vidi ovo kaj je Mare našla na netu. Pa to je super. 400 kuna, gotova stvar. Naravno da imamo veliki problem a to je dostava, zato smo se i u svemu usmjerili na majstora jer nam dostava šteka. Bilo bi odlično malo se raspitati kak bi to išlo s dobavom i koliko bi to koštalo. Možda je isplativo a nema zezancije ni oko čega.

Meni se taj s neta opasno dopada, no u konačnom zbroju mi otpada ako prelazi 500 kn. Raspitajte se vi poliglote, možda na temelju toga, ponukamo majstora na nove ideje i cijene!

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #104 : 24-09-2008, 10:28:39 »
Radimo na tome .... strpljenja  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai