Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Transportiranje stabalaca  (Posjeta: 108977 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #120 : 29-09-2008, 11:35:35 »
Marija, jel ima kakvih novosti?

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #121 : 29-09-2008, 12:35:17 »
Marija, jel ima kakvih novosti?

Zvat ću ga ponovo .... još ništa nisam dobila na mail  :buaaa:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #122 : 30-09-2008, 15:40:01 »
Marija, jel ima kakvih novosti?

Zvat ću ga ponovo .... još ništa nisam dobila na mail  :buaaa:

Raspitujem se i u Sloveniji u nekim shopovima  :hi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #123 : 30-09-2008, 17:04:20 »
Eh, bili smo Seba i ja neki dan na odjelu s oružjem i lovnom opremom kod Peveca. Ponadali smo se da lovci znaju o čemu je riječ, jer se takva nosiljka može nači na američkim lovačkim sajtovima.
I Seba pokušava trgovcu objasniti što traži,  a ovaj ga bijelo gleda.
 Veli Seba," Znate ono što služi da se prenese lovina"
A Trgovac veli-" Mislite Jeep?" :histerical:

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #124 : 02-10-2008, 10:24:06 »
Uf.  :zbunjen:
Ovo mi se čini najbolje od svega što sam vidjela. Ima i rusak koji je odvojiv.
Cijena različita oko 100-130$

EUREKA MOOSE BAG III

GENERAL FEATURES

    * Extendable bag
    * Two huge gear pockets
    * Compression lacing
    * Foldaway shelf
    * Freighter Frame with V-truss aluminum construction, foldaway shelf, and adjustable extender bar. Can be used without the packbag to transport loads
    * Padded shoulder straps are recurved and tapered with 8 height and 3 weight adjustments. Additional features include recessed buckles, D-rings, and a haul handle.
    * Sternum strap adjusts to pull weight towards your center of gravity and keep shoulder straps from slipping.
    * Conical hipbelt with 3 lift tab height adjustments, side stabilizing straps and a dual adjusting side release buckle allow the transfer of weight to your hips, protecting your lower back when carrying heavy loads.

SPECIFICATIONS

    * Torso Fit: 15" - 23"
    * Frame Height: 31.5"
    * Weight: 5 lbs.
    * Capacity: 4300 cu. in.
    * Fabric: 420D packcloth
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #125 : 02-10-2008, 10:38:10 »
Uf.  :zbunjen:
Ovo mi se čini najbolje od svega što sam vidjela. Ima i rusak koji je odvojiv. Cijena oko 130$

EUREKA MOOSE BAG III

GENERAL FEATURES

    * Extendable bag
    * Two huge gear pockets
    * Compression lacing
    * Foldaway shelf
    * Freighter Frame with V-truss aluminum construction, foldaway shelf, and adjustable extender bar. Can be used without the packbag to transport loads
    * Padded shoulder straps are recurved and tapered with 8 height and 3 weight adjustments. Additional features include recessed buckles, D-rings, and a haul handle.
    * Sternum strap adjusts to pull weight towards your center of gravity and keep shoulder straps from slipping.
    * Conical hipbelt with 3 lift tab height adjustments, side stabilizing straps and a dual adjusting side release buckle allow the transfer of weight to your hips, protecting your lower back when carrying heavy loads.

SPECIFICATIONS

    * Torso Fit: 15" - 23"
    * Frame Height: 31.5"
    * Weight: 5 lbs.
    * Capacity: 4300 cu. in.
    * Fabric: 420D packcloth


Tek na ovom se vidi da su svi oni, tek hrpa cijevi, povarenih u okvir, a simpa ruksak je samo još jedan u nizu, dakle 5-ti u mojoj ergeli. Osobno sam mišljenja da ova konstrukcija ne zaslužuje cijenu od 100-inešto dolara. Ja sam prije 4g. Kupio fotoruksak za 500 kn i njegovo naljeganje na leđa je spejšatl prema svim ovim. Ne želim nikog odbijati u namjerama, no ovo bi moglo biti bolno za leđa kad se natovare i nose neko vrijeme.

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #126 : 02-10-2008, 10:42:46 »
Tek na ovom se vidi da su svi oni, tek hrpa cijevi, povarenih u okvir, a simpa ruksak je samo još jedan u nizu, dakle 5-ti u mojoj ergeli. Osobno sam mišljenja da ova konstrukcija ne zaslužuje cijenu od 100-inešto dolara. Ja sam prije 4g. Kupio fotoruksak za 500 kn i njegovo naljeganje na leđa je spejšatl prema svim ovim. Ne želim nikog odbijati u namjerama, no ovo bi moglo biti bolno za leđa kad se natovare i nose neko vrijeme.

Samo ruksaci ove kvalitete su skupi. Ovo dvoje u kombinaciji mi djeluje odlično. Ruksak se može skinuti, naravno. Na slici ovaj donji dio konstrukcije nije otklopljen.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #127 : 02-10-2008, 10:46:51 »
Tek na ovom se vidi da su svi oni, tek hrpa cijevi, povarenih u okvir, a simpa ruksak je samo još jedan u nizu, dakle 5-ti u mojoj ergeli. Osobno sam mišljenja da ova konstrukcija ne zaslužuje cijenu od 100-inešto dolara. Ja sam prije 4g. Kupio fotoruksak za 500 kn i njegovo naljeganje na leđa je spejšatl prema svim ovim. Ne želim nikog odbijati u namjerama, no ovo bi moglo biti bolno za leđa kad se natovare i nose neko vrijeme.

Samo ruksaci ove kvalitete su skupi. Ovo dvoje u kombinaciji mi djeluje odlično. Ruksak se može skinuti, naravno. Na slici ovaj donji dio konstrukcije nije otklopljen.

Sve kužim kak funkcionira!
Obrati pažnju na tapacirung leđa....nema ga! Vjeruj, ne bubam nekaj na pamet, ono kaj je kod ruksaka skupo, je upravo naljeganje na leđa i visoka tehnologija potstavljanja da leđima bude ugodno.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #128 : 02-10-2008, 10:47:57 »
Probaj si zamisliti osječaj kad ti se ove dvije poprečne cijevi iza naramenica, zariju u leđa....potrgat će te!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #129 : 02-10-2008, 10:50:31 »
Glavni teret ovog ruksaka je na vrhu. Dakle podložen je dio koji ide na bokove. Stegne se oko bokova i tu je glavna težina. Naramenice služe samo da ti se ne prevali natrag, no cijela konstrukcija ima tenziju padanja na leđa. I sve je to super dok si u gabaritima ruksaka maskirnog uzorka, no svaka grana koja ti strši u nazad, rušit će te po sistemu poluge.

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #130 : 02-10-2008, 10:51:04 »
Ovo su profi stvari i uopće ne dovodim u pitanje kvalitetu i nosivost. Osim toga načitala sam se pozitivnih komentara.

Ako netko ima volje i zanima ga neka potraži gdje ima za uzeti ovo ili nešto slično u Europi. Više ljudi će prije naći, valjda.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #131 : 02-10-2008, 10:53:07 »
Ovo su profi stvari i uopće ne dovodim u pitanje kvalitetu i nosivost. Osim toga načitala sam se pozitivnih komentara.

Ako netko ima volje i zanima ga neka potraži gdje ima za uzeti ovo ili nešto slično u Europi. Više ljudi će prije naći, valjda.

Slažem se da je profi, no koja mu je profi namjena? Želim ti samo reči kaj mislim, ne odgovaram te od ničega!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #132 : 02-10-2008, 10:54:24 »
Na kraju krajeva, možda je i dobro da riskiramo i nabavimo različite nosiljke. S vremenom ćemo vidjeti koje odgovaraju i služe svrsi. Ako se i potroši nešto više love.....koga briga  :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #133 : 02-10-2008, 15:50:20 »
Evo i slikovito, kak izgledaju dobro podleđeni ruksaci.

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #134 : 03-10-2008, 15:02:08 »
Konačno su se javili iz army shopa u Zagrebu - http://www.americanshop.hr

Preko njih se može naručiti samo: ALICE PACK LC1 FRAME
Cijena: 300-tinjak kuna.


Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai