Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Transportiranje stabalaca  (Posjeta: 108997 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #165 : 23-10-2008, 08:54:10 »
a ispod se uvjek da montirati ruksak s alatom, vodom, sendvičima, burekom... pivom, kavom u termosici  :jupije:
... kad ćemo nas dvoje na kopanje  :girl: :tlab:

Moraš i s Čajom, Mario će sigurno izvući termosicu s kavom, kekse, čokolade (slatko), ali Čajo će imati burek, sendvič... hranu  :tlab:



Moraš i sa Sebom, jer njemu će sigurno faliti nešto od alata i odjeće.
A moraš i s Dudom jer će se bez nje sve odvijati u tišini  :quiet:

 :histerical:
 :love: vas sve.....

Offline Igor

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #166 : 23-10-2008, 19:24:53 »
Što misliš o ovoj nosiljci?:
Slovenski bonsaj klub - Nahrbtnik za lažji prenos jamadorijev

Kupljena je u Austriji za 80€. Ne izgleda lijepo kao Tatonka, ali mi izgleda kvalitetna i jeftina. Znam da su planinarski ruksaci napravljeni tako da se najveća težina tereta stavlja pri dnu leđa taman na visinu kao kod ove vojne nosiljke a ne nisko kao kod tatonke, tako da je to još jedan plus za jeftinu nosiljku.

Da sigurno, ovaj ruksak je jeftiniji od Tatonke ... Iako se ga nenosi satima na grbaci - onda je dovoljan. Jos jedan plus je, da je jako masivan.
Posto sam sluzio vojsku u austriji  :P90:, znam da su nasi radiooperatori slicne naprtnjace nosili. Sijecam se da su momci radi toga sve moguce psovali ... ali dobro - fora je o tome, sto se nosi  :mdr:

Dali mozda HV ima ikakve 2nd hand shopove?

Andrija, bio sam na gornjem linku i vidio sam da military-shop u Villachu nema home page. Ona druga 2 shopa nenude prave naprtnjace.

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #167 : 23-10-2008, 20:38:38 »
Dali mozda HV ima ikakve 2nd hand shopove?
Ne.

Imaju army shopove, ali tamo se uglavnom prodaje nekakva šminkerska roba. A u lovačkim trgovinama nikada nisu čuli za te nosiljke koje među ostalim služe za nošenje plijena u lovu.  :loco:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #168 : 07-03-2009, 18:40:22 »
Nama stigla i danas isprobana vojnička nosiljka ista kao i od Rozmana - http://www.bonsajklub.si/bonsajforum/viewtopic.php?t=1935
Jako sam zadovoljan i mislim da je idealna za manje i srednje veličine yamadorije.
Hvala Matiji, Igoru i Sandevu koji su nam pomogli da dođemo do nosiljke! :haaaahaaaaa:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #169 : 07-03-2009, 21:31:12 »
Nama stigla i danas isprobana vojnička nosiljka ista kao i od Rozmana - http://www.bonsajklub.si/bonsajforum/viewtopic.php?t=1935
Jako sam zadovoljan i mislim da je idealna za manje i srednje veličine yamadorije.
Hvala Matiji, Igoru i Sandevu koji su nam pomogli da dođemo do nosiljke! :haaaahaaaaa:
ž

Ovo je težak offtopic ali stvarno nisam mogao da ne primijetim kako je Rozman na onim slikama na linku ispao kao robijaš, slikan iz svih uglova...  :happy2: :histerical:

Offline jurica

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #170 : 08-03-2009, 16:20:56 »
Ja sam nakon 20god. stavio ponovo svoj izviđački ranac.
U njega mi stane alat , hrana i na kraju drvo tako da imam tri u jedan.

Offline Andrija Zokić

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #171 : 01-09-2009, 12:34:26 »
Evo kako izgleda Dalmatinac u Alpama :gigle:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #172 : 01-09-2009, 12:37:21 »
Evo kako izgleda Dalmatinac u Alpama :gigle:

...čuj Alpe....pun Zagreb je takvih grmova (....jel tak Don?).... iz koje je to žardinjere?  :idiot:

Offline DonQuijote

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #173 : 01-09-2009, 13:31:36 »
Ja sam nakon 20god. stavio ponovo svoj izviđački ranac.
U njega mi stane alat , hrana i na kraju drvo tako da imam tri u jedan.

Takav je i moj, samo plavi. Nije baš savršen ali koliko toliko odgovara potrebama

Offline DonQuijote

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #174 : 01-09-2009, 13:33:08 »
Evo kako izgleda Dalmatinac u Alpama :gigle:

...čuj Alpe....pun Zagreb je takvih grmova (....jel tak Don?).... iz koje je to žardinjere?  :idiot:


Rasadnik, božično drvce ;)
Šalim se naravno, bilo bi zanimljivo vidjeti drvo iz blizine, ne vjerujem da su Andrija i Marija izvukli nešto loše

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #175 : 01-09-2009, 15:16:04 »
Šalim se naravno, bilo bi zanimljivo vidjeti drvo iz blizine, ne vjerujem da su Andrija i Marija izvukli nešto loše
Drva su za sada u Slo.
Matija je započeo sa gradnjom "Dalmatinskog paviljona" u Slovenj Gradecu, pa ako Pall može imati zbirku u SAD-u, možemo i mi u EU  :idiot:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #176 : 01-09-2009, 15:28:45 »
Šalim se naravno, bilo bi zanimljivo vidjeti drvo iz blizine, ne vjerujem da su Andrija i Marija izvukli nešto loše
Drva su za sada u Slo.
Matija je započeo sa gradnjom "Dalmatinskog paviljona" u Slovenj Gradecu, pa ako Pall može imati zbirku u SAD-u, možemo i mi u EU  :idiot:

.... naslučujem li ja da će u NjuKastlu biti Bistranski paviljon vazdazelenih mediteranaca  :idiot:

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #177 : 01-09-2009, 15:31:10 »
.... naslučujem li ja da će u NjuKastlu biti Bistranski paviljon vazdazelenih mediteranaca  :idiot:

U čast polaganja kamena temeljca za isti, trebalo bi nešto ispeć i popit  :idiot: :molitva:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #178 : 01-09-2009, 15:40:57 »
.... naslučujem li ja da će u NjuKastlu biti Bistranski paviljon vazdazelenih mediteranaca  :idiot:

U čast polaganja kamena temeljca za isti, trebalo bi nešto ispeć i popit  :idiot: :molitva:

Dogovoreno... pripremite roštilj...ili ražanj  :svetac: ...ja donosim mesinu i cugu  :verycool:

Offline gal

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #179 : 07-09-2009, 07:49:53 »
Evo kako izgleda Dalmatinac u Alpama :gigle:
...ćuj, staviš lampice i možeš ovako za božić šetat po rivi...  :mdr:  :worthy: