Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Naši bonsai vrtovi  (Posjeta: 178944 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #75 : 21-05-2008, 12:32:05 »
Evo novog smještaja za moju kolekciju i jedan stol na kojeg sam si baš ponosan, lako ćete ga prepoznati

Krasno Mario. Jako lijepo i uredno. Možda malo prenisko za gledanje u ravnini očiju, al bar imaš razloga za održavanje kondicije (gore-dole). STOL JE MRAK!!!

Hvala draga  :love:
Je prenisko, no ovo su sve još sirovine koje će dobiti mjesta na pijedestalu ako se pokažu zaslužnim i ako ih ja dobro odgojim. Tek sam ih malo odigao od zemlje da mogu kositi oko njih.

Offline helleborus

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #76 : 21-05-2008, 12:36:53 »
Evo novog smještaja za moju kolekciju i jedan stol na kojeg sam si baš ponosan, lako ćete ga prepoznati

Krasno Mario. Jako lijepo i uredno. Možda malo prenisko za gledanje u ravnini očiju, al bar imaš razloga za održavanje kondicije (gore-dole). STOL JE MRAK!!!

Hvala draga  :love:
Je prenisko, no ovo su sve još sirovine koje će dobiti mjesta na pijedestalu ako se pokažu zaslužnim i ako ih ja dobro odgojim. Tek sam ih malo odigao od zemlje da mogu kositi oko njih.


Pazi da se ne zaneseš gledajući u policu pa odeš s flaksericom previsoko!!!! Kja znači da su ovi na stolu koji su gore vać nećim nekaj zaslužili??

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #77 : 21-05-2008, 12:45:43 »
Evo novog smještaja za moju kolekciju i jedan stol na kojeg sam si baš ponosan, lako ćete ga prepoznati

Krasno Mario. Jako lijepo i uredno. Možda malo prenisko za gledanje u ravnini očiju, al bar imaš razloga za održavanje kondicije (gore-dole). STOL JE MRAK!!!

Hvala draga  :love:
Je prenisko, no ovo su sve još sirovine koje će dobiti mjesta na pijedestalu ako se pokažu zaslužnim i ako ih ja dobro odgojim. Tek sam ih malo odigao od zemlje da mogu kositi oko njih.


Pazi da se ne zaneseš gledajući u policu pa odeš s flaksericom previsoko!!!! Kja znači da su ovi na stolu koji su gore vać nećim nekaj zaslužili??

Jel si ti vidovita ????
Ti ko da znaš da mi je flakserica već zbrisala zbog mog zanosa s drvima u isto vrijeme dok je flakserica upaljena... :lauhhing:
A čuj, gore su azale, pa grab zbog kojeg me Ž ekipa htjela ostaviti daleko na Ž. pa jedan bor koji nam je svima drag, a i krenuo je ... i tak to, uglavnom zaslužna ekipa  :chinaman:

Offline Andrija Zokić

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #78 : 21-05-2008, 12:53:07 »
Evo novog smještaja za moju kolekciju i jedan stol na kojeg sam si baš ponosan, lako ćete ga prepoznati

Ohoho! Ovo već postaje pomalo pravi zen vrt! :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #79 : 21-05-2008, 12:58:50 »
Evo novog smještaja za moju kolekciju i jedan stol na kojeg sam si baš ponosan, lako ćete ga prepoznati

Ohoho! Ovo već postaje pomalo pravi zen vrt! :smile:

Baš sam si sretan, to je teško objasnit nekom ko se time ne bavi. Mislim duševni mir kad se tu nađem. Iako je ovo tek malo uredniji skup sirovina, kroz godine će se približiti i zen vrtu  :great:
Hvala !

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #80 : 23-05-2008, 14:22:32 »
Evo malo smo se bavili vrtom. Iskopali smo jezero.  Hvala Čajac, sila si! I sad imam ideju poslagati samostojeće postamente (stalke) oko jezera. Za sada je jedan gotov. I vrt pomalo dobija kakav takav oblik. Još trava nije okolo jezerca narasla kako bi trebalo, također, crna folija se vidi na dva mjesta na rubu vode. To ćemo još morati zamaskirati. Ova varijanta stalaka za vrt mi se čini ok. Napravit ću ih različitih visina, pa kada je potreba ili prilika istaknuti kakvo drvo na posebno mjesto, može se premjestiti na stalak. Dakle, imamo i police (još dvije se na slikama ne vide i ne vidi se dio drveća koje je smješteno u velikim kantama iza kuće) i imat ćemo postamente. Mislim da će biti dobro. Kak se vama čini?

Offline Andrija Zokić

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #81 : 23-05-2008, 14:32:33 »
Evo malo smo se bavili vrtom. Iskopali smo jezero.  Hvala Čajac, sila si! I sad imam ideju poslagati samostojeće postamente (stalke) oko jezera. Za sada je jedan gotov. I vrt pomalo dobija kakav takav oblik. Još trava nije okolo jezerca narasla kako bi trebalo, također, crna folija se vidi na dva mjesta na rubu vode. To ćemo još morati zamaskirati. Ova varijanta stalaka za vrt mi se čini ok. Napravit ću ih različitih visina, pa kada je potreba ili prilika istaknuti kakvo drvo na posebno mjesto, može se premjestiti na stalak. Dakle, imamo i police (još dvije se na slikama ne vide i ne vidi se dio drveća koje je smješteno u velikim kantama iza kuće) i imat ćemo postamente. Mislim da će biti dobro. Kak se vama čini?

Baš mi je drago da vam je savršeno. :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #82 : 23-05-2008, 14:37:02 »
Koliko imate kvadrata rezervirano za bonsaije? Marija i ja samo trenutno u nekim zbrajanjima pa me baš zanima (jel ovo nepristojno pitanje? :blush:)
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #83 : 23-05-2008, 14:37:29 »
Super!  :great: :great:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #84 : 23-05-2008, 15:04:23 »
Koliko imate kvadrata rezervirano za bonsaije? Marija i ja samo trenutno u nekim zbrajanjima pa me baš zanima (jel ovo nepristojno pitanje? :blush:)
Pa cijeli vrt je više manje za biljke, a ostalo...tek tak da možeš hodati po vrtu. A vrlo brzo bit će premalo mjesta. Za sada nastojimo održati kakav takav red, da na nešto sliči. Vrt nije velik, cca 200m2.

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #85 : 23-05-2008, 15:05:16 »
Evo malo smo se bavili vrtom.
Fino .... naša iskustva mi govore da se vrt pomalo unaprjeđuje, svake godine se napravi nešto novo, korak naprijed  :hihihi:
Uživajte!

Iskopali smo jezero.  Hvala Čajac, sila si!
A ništa slika sa kopanja...  :frown:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #86 : 25-05-2008, 11:53:32 »
Evo malo smo se bavili vrtom.
Fino .... naša iskustva mi govore da se vrt pomalo unaprjeđuje, svake godine se napravi nešto novo, korak naprijed  :hihihi:
Uživajte!

Iskopali smo jezero.  Hvala Čajac, sila si!
A ništa slika sa kopanja...  :frown:
Kopanje jezera:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #87 : 25-05-2008, 11:55:36 »
Kopanje kopanje...

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #88 : 25-05-2008, 11:59:16 »
I tako, tu je prva faza bila gotova. Poslije smo Dudle i ja slagali kamenje po rubovima, sadili travu, djetelinu...i sve skupa i nije bilo toliko teško, jedino...najteže je bilo Čajca nahranit. To troši hraneeee  :wow:  :wow:  :wow: al i radi sve u 16. Al troši hraneeee  :surprised:  :surprised:  :surprised:...nije ga loše imat ko ga može servisirat i točit...ne može svako

Offline MARKO

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #89 : 25-05-2008, 12:46:07 »
Super vam je jezerce.. :yes: Super mi je pored jezerca vidit stijenu ili ti ga veliki kamen ili par njih na hrpi, pa u njih usadit nesto bilja..Posaljite fotku kad zgotovite sa dekoracijom.. Pozdrav.