Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Naši bonsai vrtovi  (Posjeta: 178932 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sivac68

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #90 : 25-05-2008, 14:07:27 »
bravo  :great:

trebate li vrtlara za stalni radni odnos ?:mdr:
ZDRAVI BILI !!!

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #91 : 25-05-2008, 17:30:19 »
bravo  :great:

trebate li vrtlara za stalni radni odnos ?:mdr:
Ne, al trebamo bonsaistu za zalijevati i paziti biljke dok smo na moru, tamo negdje kod vas...znaš, to mi je generalna muka svake godine. Imam jednoga susjeda na umu, bonsaista odnedavno, visok, ćelav, naočit muškarac i dobroga srca. Još da nam se termini godišnjeg odmora poklope...samo da je u Zagrebu, to jest, Bistri (čitaj Poljanica)  :mdr:  :mdr:  :mdr: .  Imam plan organizirati sustav automatskog zalijevanja, svejedno, potreban je netko da barem svaki drugi dan provjeri je li sve u redu. Eto Sivče, ponukao si me da započnem temu koja me ovoga trena interesira...

Offline gal

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #92 : 26-05-2008, 07:21:38 »
... lijepo i smisleno!  :great: Sviđa mi se stalak. Drvo je oku puno ugodnije. Jel ste razmišljali o problemu tuće i kako ćete to riješiti. Ja se bojim ostaviti drva na nezaštićenom prostoru jer...

Offline Goran Cajko

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #93 : 26-05-2008, 12:46:33 »
...najteže je bilo Čajca nahranit. To troši hraneeee  :wow:  :wow:  :wow: al i radi sve u 16. Al troši hraneeee  :surprised:  :surprised:  :surprised:...nije ga loše imat ko ga može servisirat i točit...ne može svako

kasnije su me bacili na drugu stranu žice kad su shvatili da bi mogli ostat bez svog dijela ručka

šta reč... slika govori sve...


Offline DonQuijote

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #94 : 26-05-2008, 13:17:21 »
bravo  :great:

trebate li vrtlara za stalni radni odnos ?:mdr:
Ne, al trebamo bonsaistu za zalijevati i paziti biljke dok smo na moru, tamo negdje kod vas...znaš, to mi je generalna muka svake godine. Imam jednoga susjeda na umu, bonsaista odnedavno, visok, ćelav, naočit muškarac i dobroga srca. Još da nam se termini godišnjeg odmora poklope...samo da je u Zagrebu, to jest, Bistri (čitaj Poljanica)  :mdr:  :mdr:  :mdr: .  Imam plan organizirati sustav automatskog zalijevanja, svejedno, potreban je netko da barem svaki drugi dan provjeri je li sve u redu. Eto Sivče, ponukao si me da započnem temu koja me ovoga trena interesira...
Kuća i vrt su vam prekrasni. enomenalni, da imam priliku graditi, tražio bi vas projekat i kopirao bi sve.

A što se zalijevanja tiće, postoji azil za životinje preko ljeta, mislim da je situacija zrela da se organizira i azil za bonsaie...ili ekipa terenskih zaljevača. :verycool:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #95 : 26-05-2008, 16:29:52 »
bravo  :great:

trebate li vrtlara za stalni radni odnos ?:mdr:
Ne, al trebamo bonsaistu za zalijevati i paziti biljke dok smo na moru, tamo negdje kod vas...znaš, to mi je generalna muka svake godine. Imam jednoga susjeda na umu, bonsaista odnedavno, visok, ćelav, naočit muškarac i dobroga srca. Još da nam se termini godišnjeg odmora poklope...samo da je u Zagrebu, to jest, Bistri (čitaj Poljanica)  :mdr:  :mdr:  :mdr: .  Imam plan organizirati sustav automatskog zalijevanja, svejedno, potreban je netko da barem svaki drugi dan provjeri je li sve u redu. Eto Sivče, ponukao si me da započnem temu koja me ovoga trena interesira...
Kuća i vrt su vam prekrasni. enomenalni, da imam priliku graditi, tražio bi vas projekat i kopirao bi sve.

A što se zalijevanja tiće, postoji azil za životinje preko ljeta, mislim da je situacija zrela da se organizira i azil za bonsaie...ili ekipa terenskih zaljevača. :verycool:

Vidiš, ni to nije loša ideja.  :chinaman:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #96 : 26-05-2008, 17:30:59 »
bravo  :great:

trebate li vrtlara za stalni radni odnos ?:mdr:
Ne, al trebamo bonsaistu za zalijevati i paziti biljke dok smo na moru, tamo negdje kod vas...znaš, to mi je generalna muka svake godine. Imam jednoga susjeda na umu, bonsaista odnedavno, visok, ćelav, naočit muškarac i dobroga srca. Još da nam se termini godišnjeg odmora poklope...samo da je u Zagrebu, to jest, Bistri (čitaj Poljanica)  :mdr:  :mdr:  :mdr: .  Imam plan organizirati sustav automatskog zalijevanja, svejedno, potreban je netko da barem svaki drugi dan provjeri je li sve u redu. Eto Sivče, ponukao si me da započnem temu koja me ovoga trena interesira...
Kuća i vrt su vam prekrasni. enomenalni, da imam priliku graditi, tražio bi vas projekat i kopirao bi sve.

A što se zalijevanja tiće, postoji azil za životinje preko ljeta, mislim da je situacija zrela da se organizira i azil za bonsaie...ili ekipa terenskih zaljevača. :verycool:

A hvala ti na dobrim vibracijama za naš dom. Doduše, ima stvari koje ti ne bi preporučio kopirati.  :halt: ..buš vidil kad dođeš. Inače, očekujemo te već duže vrijeme  :whistle:  paaaaa...samo naprijed

Offline gale

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #97 : 27-05-2008, 13:24:19 »
Pozdrav svima sa foruma !! Moj vrt nije nov i oblikujem ga zajedno sa drvcima. Nova je Shiba Ina. ( Naravno i naša mačka Kimi je tu ). Za ovu sezonu uređenje vrta gotovo da je završeno. Sada ću se truditi da mi drvca uživaju u njemu što je i bio moj cilj.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #98 : 27-05-2008, 13:51:47 »
Odlično Gale  :great:
....a ja mislio da imam puno drva  :dunno:  :blush:
Nego jel imaš posebno fotkanu šumicu sa predzadnje fotke?

Offline gale

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #99 : 27-05-2008, 14:30:17 »
Šumica je formirana ove sezone a drvca su izvađenja prošle. Izvadiću verovatno nove kandidate, a zadovoljan sam kako je sve krenulo. Nisam ništa ožicavao.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #100 : 27-05-2008, 14:36:49 »
Šumica je formirana ove sezone a drvca su izvađenja prošle. Izvadiću verovatno nove kandidate, a zadovoljan sam kako je sve krenulo. Nisam ništa ožicavao.

Ako sam dobro shvatio pravila šumica, ova fotka je potvrdila moje sumnje. Mislim da bi u prvi plan trebalo doći najjače drvo, pa sa strane slabija, a na krajevima i u pozadini najslabije. Jesi li to namjerno ignorirao i koji je povod da si drva postavio baš ovako?

Offline gale

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #101 : 27-05-2008, 14:52:28 »
Video sam dosta raznih kombinacija kad su šumice u pitanju, a ja se nisam držao pravila i nisam ni puno očekivao i ovo mi je prva sezona da formiram šumice. Kad se pogleda slika neke šumice svako vidi da li je ok ili ne ali nije je baš lako napraviti dobru. Ja sam formirao 4 ..smrča, zelkova, graba i klena da stičem iskustva i da smanjim broj posuda   ... 33 drvca u 4 posude  ;)

Offline nix

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #102 : 27-05-2008, 15:33:33 »
meni se sviđa ova kompozicija; česta je tehnika da najjače stablo nije u sredini, nego na rubovima pa se stabla smanjuje šo se više udaljavaju. najveće stablo je uvijek u prvom planu, zato ga se ne mora dodatno isticati stavljanjem na frontu ili sredinu
ali svako stablo, tj. šumica je indvidualan izraz na koji utječe i drva i bonsaist, tako da "prave formule" nema

Offline Andrija Zokić

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #103 : 27-05-2008, 21:01:34 »
Odlično Gale  :great:
....a ja mislio da imam puno drva  :dunno:  :blush:

Mislim da je dobro imati mnogo drva jer te prisiljavaju na konstantan posao oko njih. To je problem koji želim. :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Goran Cajko

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #104 : 30-05-2008, 14:20:04 »
eh, da mi je ovakav vrt... :tlab: