Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Naši bonsai vrtovi  (Posjeta: 178932 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #105 : 30-05-2008, 14:31:34 »
eh, da mi je ovakav vrt... :tlab:

 :histerical:  :histerical:  :histerical:
 :rofl:  :rofl:  :rofl:

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #106 : 30-05-2008, 15:53:51 »
eh, da mi je ovakav vrt... :tlab:

izdala te smreka (tu desno) sa lanjske radionice s Pallom  :na:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gale

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #107 : 30-05-2008, 16:48:44 »
Za MARIA ! pošto te je zainteresovala šumica šaljem sliku sa druge strane, možda je to prava ?

Offline Goran Cajko

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #108 : 30-05-2008, 16:53:55 »
eh, da mi je ovakav vrt... :tlab:

izdala te smreka (tu desno) sa lanjske radionice s Pallom  :na:

...a unikatna tegla s lijeve ???

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #109 : 30-05-2008, 17:24:04 »

...a unikatna tegla s lijeve ???

.... promaklo mi  :tup: .... skoro je ko Matijine albanke....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #110 : 02-06-2008, 08:10:38 »
Za MARIA ! pošto te je zainteresovala šumica šaljem sliku sa druge strane, možda je to prava ?

Meni je s ove strane bolje!

Offline gale

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #111 : 02-06-2008, 11:30:05 »
hvala za odgovor..... i meni je bolje sa ove strane.

Offline DonQuijote

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #112 : 02-06-2008, 11:47:41 »
Ja ipak mislim da bi bolje izgledala da je napravljena školski, onako sa najvećim drvima u prednjem planu. Tako se dobija privid dubine. Ali ako te veseli ovako Ok. Bitno je da je tebi lijepa.

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #113 : 02-06-2008, 12:46:16 »
Gale, meni se sviđa .... baš se osjeća da si je spontano "složio" - prirodna, lagana, neopterećena ....  :verycool: :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #114 : 03-06-2008, 08:56:14 »
...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #115 : 28-07-2008, 09:33:03 »
Neodložno sam morao presložiti yamadori kutak... Čajac je prosuo ideju, koja je prihvačena i sve me više veseli... Mreža koja daja 50% sjene na drva je po svemu sudeći, fenomenalna stvar za yamadorie!!!

Offline gal

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #116 : 28-07-2008, 10:11:33 »
Neodložno sam morao presložiti yamadori kutak... Čajac je prosuo ideju, koja je prihvačena i sve me više veseli... Mreža koja daja 50% sjene na drva je po svemu sudeći, fenomenalna stvar za yamadorie!!!
...fino, kutak napreduje, ali vjerojatno će ti to i ostati kutak za yamadori i biljke u treningu - kad se seliš na livadu uz potok?!
Nego, ova mreža je meni interesantnija kao zaštita od tuče, posljedice tuče su prestrašne, a u ovom kraju će sigurno pasti bar jednom u par godina. Grana koju pukne led ne zarasta, ružno kalusira, a rupa u kori dovodi do sušenja-truljenja unutarnjeg drvenastog djela i grana kad tad pukne, posebno opasno kod crnogorice kod koje se ne može izvesti povratni rez...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #117 : 28-07-2008, 10:28:49 »
...fino, kutak napreduje, ali vjerojatno će ti to i ostati kutak za yamadori i biljke u treningu - kad se seliš na livadu uz potok?!
Nego, ova mreža je meni interesantnija kao zaštita od tuče, posljedice tuče su prestrašne, a u ovom kraju će sigurno pasti bar jednom u par godina. Grana koju pukne led ne zarasta, ružno kalusira, a rupa u kori dovodi do sušenja-truljenja unutarnjeg drvenastog djela i grana kad tad pukne, posebno opasno kod crnogorice kod koje se ne može izvesti povratni rez...

Hvala  :great:
Definitivno će ostati kutak za yamadorie! Počeo sam si nabavljati trupce za podeste koji će biti raspoređeni po dvorištu, livadi uz potok, kak hočeš, za sad imam 6 kom debelih oko 30 cm i nekih 12 oko 20 cm, za početak dosta.
Naravno, mreža je multifunkcionlana, na sreću samo jedna tuća mi je pogodila drva, no bila je sa jakom kišom pa nije bilo štete. A mreža je dobra i za kasne i protiv mraza koji će se zadržati na njoj i drva će biti pošteđena. Već sad mreža stvara dojam mikroklime i ugode... još ću montirati trstiku kao ogradu oko svega... vrlo uskoro. A kad me pukne vizija... i trupci će početi dobivati mjesto  :chinaman:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #118 : 04-08-2008, 08:01:50 »
Naslov teme je malo pretenciozan.... ipak je ovo samo yamadori vrt, no počela me lupati inspiracija za pravi bonsai vrt u drugom djelu dvorišta, za sad evo fotki novih detalja yamadori kutka...

Offline gal

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #119 : 04-08-2008, 08:23:48 »
Naslov teme je malo pretenciozan.... ipak je ovo samo yamadori vrt, no počela me lupati inspiracija za pravi bonsai vrt u drugom djelu dvorišta, za sad evo fotki novih detalja yamadori kutka...

...ova trskapozadina lijepo izgleda  :great: