Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Naši bonsai vrtovi  (Posjeta: 178938 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #120 : 04-08-2008, 10:45:46 »
Naslov teme je malo pretenciozan.... ipak je ovo samo yamadori vrt, no počela me lupati inspiracija za pravi bonsai vrt u drugom djelu dvorišta, za sad evo fotki novih detalja yamadori kutka...

...ova trskapozadina lijepo izgleda  :great:

I ja sam ostao ugodno iznenađen estetskim dojmom. Hvala  :chinaman:

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #121 : 19-09-2008, 20:50:23 »
Imam jedno pitanje u vezi vrta i postavljanja bonsaia vani na otvoreno... Veci na bonsaista drze svoja drva vani kako to da im nevrijeme (vjetar i kisa) to ne "uniste"... pa kako vi rjesavate problem leda i kojekakvih nevrijema...  :loco: :loco: :loco:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #122 : 19-09-2008, 21:42:24 »
Imam jedno pitanje u vezi vrta i postavljanja bonsaia vani na otvoreno... Veci na bonsaista drze svoja drva vani kako to da im nevrijeme (vjetar i kisa) to ne "uniste"... pa kako vi rjesavate problem leda i kojekakvih nevrijema...  :loco: :loco: :loco:

Logično je da se stabla koja u prirodnim uvjetima rastu vani i u bonsai formi drže u istim uvjetima. A što se nevremena tiče treba paziti. To je baš strašno i komplicirano .... mazohizam  :sretan: :hi:
Ne preporučam ni mlađim ni starijima od 18.  :quiet:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #123 : 20-09-2008, 12:27:50 »
Znam da se trebaju drzati vani :tuptup: :tuptup:.. Ali sto napraviti ako puse jaki vjetar??? Jer se posude kako pricvrste za postolje... I ako kisa pada par dana za rednom :halt: :halt: ( ko kod nas) ja mislim da bi se onda trebali sklonit drva...  :threatening: :threatening:

 :lol: :lol:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline gal

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #124 : 22-09-2008, 07:55:27 »
Ali sto napraviti ako puse jaki vjetar???
...korjenje drva se žicom veže za ker. posudu i to vjetar ne prevrće.

I ako kisa pada par dana za rednom
...drva se i zbog toga sade u propusan substrat, pa sve što uđe brzo i izađe.

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #125 : 22-09-2008, 14:56:02 »
Ali sto napraviti ako puse jaki vjetar???
...korjenje drva se žicom veže za ker. posudu i to vjetar ne prevrće.

I ako kisa pada par dana za rednom
...drva se i zbog toga sade u propusan substrat, pa sve što uđe brzo i izađe.
Et fala na odgovoru.   :tlab: :tlab:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline gal

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #126 : 04-11-2008, 10:33:59 »
...malo jesenjih boja.

Offline alan

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #127 : 04-11-2008, 19:45:22 »
Prekokrasno  :great: :verycool:.Zavidim ljudima na dvorištu

Offline gal

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #128 : 12-12-2008, 09:18:49 »
...japanska kaki jabuka idealno se uklapa u svaki bonsai vrt! Preporučam je svakome. Ni jedan jedini nametnik ju ne napada, ne treba ju špricati, rodi obilno, a plodovi su puni vitamina, željeza.... a usput su i ljekoviti!

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #129 : 12-12-2008, 09:42:17 »
Stablo kakija izgleda fanstastično kad na njemu ostanu plodovi a lišće otpadne. prije par godina sam u Konavlima snimila takvo stablo. Deblom mu je zagospodario bršljan ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #130 : 12-12-2008, 10:01:07 »
Stablo kakija izgleda fanstastično kad na njemu ostanu plodovi a lišće otpadne. prije par godina sam u Konavlima snimila takvo stablo. Deblom mu je zagospodario bršljan ....
...ovo je dosta staro stablo! ...prekrasno! ...kod mene lišće padne kad se temperature spuste noću bliže nuli, onda plodovi budu još koji tjedan gore, ali ih poslije prvog mraza moramo pobrati.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #131 : 12-12-2008, 10:03:05 »
...japanska kaki jabuka idealno se uklapa u svaki bonsai vrt! Preporučam je svakome. Ni jedan jedini nametnik ju ne napada, ne treba ju špricati, rodi obilno, a plodovi su puni vitamina, željeza.... a usput su i ljekoviti!

Baš fora !

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #132 : 29-03-2009, 15:18:29 »
Seba radi super vrt. Pogledajte na njegovom blogu - http://sandevbonsai.blogspot.com/2009/03/new-pond-big-old-stumps-small-kids.html

A mene zanima Seba gdje si nabavio ove kamene ploče .... ili su ovo home made celulozno-betonske?
Treba mi hrpa takvih ploča za vrt .... pa sam u potrazi za idejom kako to riješiti.

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #133 : 29-03-2009, 16:05:43 »
Seba radi super vrt. Pogledajte na njegovom blogu - http://sandevbonsai.blogspot.com/2009/03/new-pond-big-old-stumps-small-kids.html

A mene zanima Seba gdje si nabavio ove kamene ploče .... ili su ovo home made celulozno-betonske?
Treba mi hrpa takvih ploča za vrt .... pa sam u potrazi za idejom kako to riješiti.


Ploče sam naručio kod kamenoresca, čovjeka koji radi grobove!!! Imamo tu jednog susjeda u kvartu. Tu je fantastičan materijal. Granit! Vječan i ultra čvrst. Dobre tamnosive boje. Dobra je stvar da su te ploče njemu zapravo otpad. To ti se zove "kora" i njima je to otpad kada pile u ravnu kocku veliki blok granita. Tip ti ih onga izreže ili slomi u komade kakve hoćeš. Takvi komadi mogu biti više manje oblika kakav hoćeš. Ploče su sjedne strane glatke, a s druge neravne. Mi smo nastojali ovu neravnu stranu ostavljati kao gornju, izgleda prirodnije. Par komada nismo uspjeli staviti neravnom stranom gore jer su imali oštećenja od piljenja, što je bilo ružno. Ploče su debele od 2-3cm do 10 ili čak 15cm i teške po 30setak kila. To sve košta. On je nama naplatio 2000 kuna ove ploče koje vidiš u vrtu. Otprilike je 50 kuna po ploči. Ali je apsolutno vječno i izgreda bolje nego druge stvari. Beton se s vremenom trusi, a lošiji kamen puca kod smrzavanja.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #134 : 29-03-2009, 16:22:53 »
Sad sam izbrojao, mi imamo u vrtu 50 ploča, znači, računao nam je 40kn po ploči. Ploče su ti velike kao poklopac kante za smeće ili još nešto veće.