Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Naši bonsai vrtovi  (Posjeta: 178925 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #165 : 31-03-2009, 09:11:45 »
Baš ste htjeli okrenuti uloške na nižu stranu?

Neee, to se oni sami slažu, ničim izazvani  :idiot:

Daj, molim te objasni im da mi se teško saginjati dok gledam drva i nek se okrenu na višu stranu   :verycool:


Meni bi isto bilo draže da je malo više ali ovako su blokovi stabilniji a tu je prilično jak udar bure.

Mislio sam si da je to najglavniji razlog  :great:

Offline helleborus

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #166 : 31-03-2009, 10:27:24 »
Da vjerujem da ih je teško naći, posebno ak ti treba za tako puno stazica. A jeste li možda razmišljali stvaiti koru, onak kak ima Pall u svom vrtu. Mi smo je na jedan dio stavili, i jako dobro izgleda. Jedna vreća kore u baumaksu košta 20 kuna.

Da razmišljala sm i o tome, samo ne znam koliko je trajna i hoće li trava nicati ispod nje?


KOliko ja znam šansa za klijanjem ispod kore je minimalna ako ne i nepostojeća. Kora je izuzetno kisela i mora se staviti ber 5-10 cm debljine. Moje mišljenje je da nema šanse za nicanjem trave. Upravo se i zato ta kora koristi. Mis mo je stavili na neke dijelove vrta i mislim da nema bojazni od trave. I definitivno je bolja i ljepša od betona.

Offline Goran Cajko

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #167 : 31-03-2009, 12:21:45 »
Da vjerujem da ih je teško naći, posebno ak ti treba za tako puno stazica. A jeste li možda razmišljali stvaiti koru, onak kak ima Pall u svom vrtu. Mi smo je na jedan dio stavili, i jako dobro izgleda. Jedna vreća kore u baumaksu košta 20 kuna.

Da razmišljala sm i o tome, samo ne znam koliko je trajna i hoće li trava nicati ispod nje?


Kupite nekakav herbicid i godinu dana ste mirni...  :verycool:
Naravno posprejat kad ne puše! :idiot:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #168 : 31-03-2009, 12:37:46 »
Da vjerujem da ih je teško naći, posebno ak ti treba za tako puno stazica. A jeste li možda razmišljali stvaiti koru, onak kak ima Pall u svom vrtu. Mi smo je na jedan dio stavili, i jako dobro izgleda. Jedna vreća kore u baumaksu košta 20 kuna.

Da razmišljala sm i o tome, samo ne znam koliko je trajna i hoće li trava nicati ispod nje?


Kupite nekakav herbicid i godinu dana ste mirni...  :verycool:
Naravno posprejat kad ne puše! :idiot:

...ili kad puše prema susjedu koji stalno nekaj prigovara  :verycool:

PC
herbicid za svaku preporuku je "CIDOKOR"

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #169 : 31-03-2009, 18:27:42 »
herbicid za svaku preporuku je "CIDOKOR"

Kakav Cidokor što je vama  :zabezeknut: neekološko osvješteni trovači i kleptomani  :nono:  ....

Ta trava koju vidite će se fino uklopiti u budući travnjak u koji će se naravno opet fino uklopiti kamene ploče ... skupljat ćemo ih ako treba i godinama (ideja s betonom je odbačene kao idijotska :idiot:) .... u biti dragi gosti koji ćete bas ubuduće posjećivat nemojte nam donosit čokoladu u domaćica kekse nego po 3 ploče  :lol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #170 : 01-04-2009, 07:45:38 »
.... u biti dragi gosti koji ćete bas ubuduće posjećivat nemojte nam donosit čokoladu u domaćica kekse nego po 3 ploče  :lol:

Odlična ideja  :great:
Mogli bi to uvesti kao normalno za sve posjete, jedni drugima  :jupije:

PS
S,Č i ja bi s obzirom na kontinuirano posječivanje, mogli otvoriti kamenolom  :histerical:

Offline helleborus

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #171 : 01-04-2009, 08:55:49 »
.... u biti dragi gosti koji ćete bas ubuduće posjećivat nemojte nam donosit čokoladu u domaćica kekse nego po 3 ploče  :lol:

Odlična ideja  :great:
Mogli bi to uvesti kao normalno za sve posjete, jedni drugima  :jupije:

PS
S,Č i ja bi s obzirom na kontinuirano posječivanje, mogli otvoriti kamenolom  :histerical:

Nažalost mislim da bi samo mi otvorili kamenolom jer ti imaš toliko vrta da ti nikad ne bi bilo dosta ploča, a naš bi već za par posjeti bio krcat... možda novi biznis na vidiku!!!???

Ili bi možda bilo prihvatljivo dobiveni poklon proslijediti. Ono ...znaš.. kad već upakiranu neotvorenu bombonijeru odneseš nekom drugom za poklon.

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #172 : 01-04-2009, 13:22:34 »

Odlična ideja  :great:
Mogli bi to uvesti kao normalno za sve posjete, jedni drugima  :jupije:

ne kradi mi sada ideje .... rnego radije pošalji 3 ploče koje duguješ (retroaktivno)  :tlab:  :happy2:

P.S. za telefonske pozive ide 2 ploče, a za SMS 1 .....  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #173 : 01-04-2009, 13:25:58 »
.... rnego radije pošalji 3 ploče koje duguješ (retroaktivno)  :tlab:  :happy2:

P.S. za telefonske pozive ide 2 ploče, a za SMS 1 .....  :mdr:

Evo pribilježio sam si pod obaveze, crvenim slovima. To je moja sveta dužnost  :chinaman:


PS
Done, gdi su one zelene ploče  :idiot:

Offline Andrija Zokić

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #174 : 01-04-2009, 23:00:33 »
Kao što je Marija već spomenula kupili smo od susjeda vrt (ovim putem zahvaljujem Bogu na pomoći :svetac: ) i počeli smo slagati blokove na koje idu drva. Odlična je stvar što je sad olakšano zalijevanje i pregledavanje drva a danas sam i malo radio na yamadoriju bez da sam ga morao prenositi što je još jedan plus.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #175 : 02-04-2009, 08:04:22 »
Imate krasan veliki prostor što je perfektno. I koliko uspijevam odgonetnuti s fotografije, biljke su mrak.
Super da ste uspjeli kupiti ovakav komad zemlje. I mi si želimo nešto slično napraviti jer, već je sada sasvim izvjesno da će ovaj sadašnji vrtek biti zakrčen drvima za još koju sezonu.

Offline helleborus

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #176 : 02-04-2009, 10:39:35 »
Vidim... mi u zimskim jaknama, a ti u kratkim hlačama i majci kratkih rukava  :whistle:
Odlično za vrt. Uredno složeno. Treba još sve 'japanski' dotjerati i bit će super. Kaj planirate nekaj napraviti za sjenjenje? Ipak je ovo sad izloženo suncu cijeli dan, ak mi se odbro čini!?

Offline sivac68

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #177 : 02-04-2009, 11:04:36 »
oooohoohooo ima dosta novih kašeta :takoTreba:
ZDRAVI BILI !!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #178 : 02-04-2009, 11:14:41 »
... I koliko uspijevam odgonetnuti s fotografije, biljke su mrak....


 :bolje:

 :lab:

....baš me oduševila kvaliteta materjala koji sam vidio !

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #179 : 02-04-2009, 13:13:51 »
Vidim... mi u zimskim jaknama, a ti u kratkim hlačama i majci kratkih rukava  :whistle:
Odlično za vrt. Uredno složeno.   Treba još sve 'japanski' dotjerati i bit će super.

slaganje je u toku, još nismo sve dovršili .... a onda ide kamen i trava i to je to. Ništa japanskoga tu ne ide.

Kaj planirate nekaj napraviti za sjenjenje? Ipak je ovo sad izloženo suncu cijeli dan, ak mi se odbro čini!?

Nije baš cijeli nas na suncu ujutro ima malo sjene na jednom dijelu od susjedove kuće a predveče na drugom dijelu od naše kuće. Ali pretežno su i najveći dio dana na ful suncu. Sve su domicilne dalmatinske vrste pa ih držimo ih na suncu već godinama. Nikakvo sjenjenje nije potrebno.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai