Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Naši bonsai vrtovi  (Posjeta: 178925 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #180 : 02-04-2009, 13:23:00 »
Treba još sve 'japanski' dotjerati i bit će super. Kaj planirate nekaj napraviti za sjenjenje? Ipak je ovo sad izloženo suncu cijeli dan, ak mi se odbro čini!?

Bit će japanski uredno bez japanskih motiva ;)
Sa suncem ne bi trebalo biti problema pogotovo kada stavimo sistem navodnjavanja. Više se bojimo bure ... možda neke yamadorije vežemo za blokove.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #181 : 02-04-2009, 13:29:14 »
slaganje je u toku, još nismo sve dovršili .... a onda ide kamen i trava i to je to. Ništa japanskoga tu ne ide.
...i još samo dalmatinski suhozid od jedno 1,8m umjesto ovih ruzinavih ograda...  :takoTreba:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #182 : 02-04-2009, 13:38:54 »
slaganje je u toku, još nismo sve dovršili .... a onda ide kamen i trava i to je to. Ništa japanskoga tu ne ide.
...i još samo dalmatinski suhozid od jedno 1,8m umjesto ovih ruzinavih ograda...  :takoTreba:

...i onda u tom okruženju "pečnice" iz usluge pečete janjce po potrebi, kad se sve to fino ugrije  :jupije:

Offline Andrija Zokić

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #183 : 02-04-2009, 13:45:08 »
Ovaj zid i ograda iza mene će se maknuti u skoroj budućnosti jer dijeli našu parcelu od naše nove parcele a ove 2 druge ograde se bojim iti taknuti jer sujedi .... :bomb: ... a najradije bi posadija nekoliko baobaba da nikoga ne vidim.

oooohoohooo ima dosta novih kašeta :takoTreba:

Oko 20  ;)
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Goran Cajko

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #184 : 02-04-2009, 14:51:13 »
Kao što je Marija već spomenula kupili smo od susjeda vrt (ovim putem zahvaljujem Bogu na pomoći :svetac: ) i počeli smo slagati blokove na koje idu drva. Odlična je stvar što je sad olakšano zalijevanje i pregledavanje drva a danas sam i malo radio na yamadoriju bez da sam ga morao prenositi što je još jedan plus.
Super vam je vrt!!! Brzo budete vi to napunili! :great:

Offline Goran Cajko

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #185 : 02-04-2009, 14:55:58 »
Ovaj zid i ograda iza mene će se maknuti u skoroj budućnosti jer dijeli našu parcelu od naše nove parcele a ove 2 druge ograde se bojim iti taknuti jer sujedi .... :bomb: ... a najradije bi posadija nekoliko baobaba da nikoga ne vidim.

oooohoohooo ima dosta novih kašeta :takoTreba:

Oko 20  ;)
Vidim da imate dobar žbunj bambusa!!! Iskopaj gredicu uz susjede, porežite bambus na 20cm i popikajte... garantiram za godinu dana vas više nitko ne bude niti mogao vidjet  :mdr:

pa dajte koju sliku sad več primljenih drvaca (kolko čujem, da malo slinimo  :jezik:)

Offline Goran Cajko

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #186 : 02-04-2009, 15:05:29 »
Treba još sve 'japanski' dotjerati i bit će super. Kaj planirate nekaj napraviti za sjenjenje? Ipak je ovo sad izloženo suncu cijeli dan, ak mi se odbro čini!?

Bit će japanski uredno bez japanskih motiva ;)
Sa suncem ne bi trebalo biti problema pogotovo kada stavimo sistem navodnjavanja. Više se bojimo bure ... možda neke yamadorije vežemo za blokove.
Možda vam je navodnjavanje najbolje ukomponirat kad dojdete na Palla. Mislim da ova firma gdje smo mi kupovali radi i u subotu od 7. :loco:

Blokovi su super riješenje... probajte ukopat dio jednog, pa drugi na njega. Nakon metar dana kad se slegne mislim da to nemre nikam...( možda griješim, vi najbolje znate) ipak se bolje vidi kad su drva višlja...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #187 : 02-04-2009, 15:11:08 »
Možda vam je navodnjavanje najbolje ukomponirat kad dojdete na Palla. Mislim da ova firma gdje smo mi kupovali radi i u subotu od 7. :loco:

Imaju oni tam dobar dučan, barem kolko vidim na linku dučana.

Offline Aleksa

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #188 : 02-04-2009, 19:42:16 »
Kao što je Marija već spomenula kupili smo od susjeda vrt (ovim putem zahvaljujem Bogu na pomoći :svetac: ) i počeli smo slagati blokove na koje idu drva. Odlična je stvar što je sad olakšano zalijevanje i pregledavanje drva a danas sam i malo radio na yamadoriju bez da sam ga morao prenositi što je još jedan plus.

Ohoho... Ovo se mjesto iz korijena promijenilo otkad sam zadnji put bio tamo...   :zabezeknut:

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #189 : 02-04-2009, 19:45:16 »
slaganje je u toku, još nismo sve dovršili .... a onda ide kamen i trava i to je to. Ništa japanskoga tu ne ide.
...i još samo dalmatinski suhozid od jedno 1,8m umjesto ovih ruzinavih ograda...  :takoTreba:

eh  ..... to bi bilo fenomenalno   :smile:

ali mislim da bi i sam pokušaj gradnje zida završio revolucijom susjeda, naime zidovi bi bacili sjenu na njihovu blitvu i druge usjeve   :idiot: :umm:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #190 : 02-04-2009, 19:48:13 »
Vidim da imate dobar žbunj bambusa!!! Iskopaj gredicu uz susjede, porežite bambus na 20cm i popikajte... garantiram za godinu dana vas više nitko ne bude niti mogao vidjet  :mdr:

u smislu neizazivanja revolucije bolje ne (jel se ja ponavljam možda)  :idiot:

a ne i iz razloga bambus je korov koji se nenormalno širi - mislim da te to jedna od nainvazivnijih vrsta ..... inače on se razmnožava rizomima ane reznicama  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #191 : 02-04-2009, 19:49:42 »
Ohoho... Ovo se mjesto iz korijena promijenilo otkad sam zadnji put bio tamo...   :zabezeknut:

Gospodin  :hitler: je imao stručan termin za to - "brzi prodor na istok"  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #192 : 02-04-2009, 19:52:50 »
Blokovi su super riješenje... probajte ukopat dio jednog, pa drugi na njega. Nakon metar dana kad se slegne mislim da to nemre nikam...( možda griješim, vi najbolje znate) ipak se bolje vidi kad su drva višlja...

Ovi su blokovi teški ko sam vrag - moramo ih nositi udvoje. Kašete se velike i uglavnom veće i od ovako položenih blokova, a dobar dio njih ide na 2 bloka. Ako bi bili uspravni bili bi nestabilniji - unatoč velikoj težini, a tu je i bura koja može baciti kašetu sa stablom. Ipak je sugurnost yamadorija važnija od komoda. Uostalom ovo uopće nije loše, a nije ni toliko nisko ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #193 : 04-04-2009, 10:36:42 »
I mi si želimo nešto slično napraviti jer, već je sada sasvim izvjesno da će ovaj sadašnji vrtek biti zakrčen drvima za još koju sezonu.

Mi smo se smirili kada smo kupili ovaj vrt jer nam je taman ponestalo prostora gdje smo dosad gomilali drva. Ovaj novi kupljeni vrt ima 370m2 i na slikama je normalno prikazan samo dio, tako da za duže vrijeme nećemo imati potrebe za još prostora kojega isto ima dovoljno na staroj parceli. Nadam se da ćeš i ti imati sreće u nabavci još prostora.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #194 : 06-04-2009, 11:07:53 »
...buđenje hrasta i budan javor...