Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Naši bonsai vrtovi  (Posjeta: 178943 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #210 : 13-05-2009, 08:49:05 »
Vjetrobrani će biti instalirani naknadno...čeka se isporuka Hrvatskih cesta...odjel "Bura i uragani".  :chinaman:

Jučer je sumanuto puhalo i samo sam gledao kad će posude poćeti letjeti prema Sloveniji, no sve se pokazalo vrlo odlično  :idiot:

...kužiš spiku? za uragane postoji standardna procedura zaštite... no kako sunce skrenuti sa putanje da obasja i ugrije Novačku 20, još nema riješenja, sretan si kaj Dudu imaš, sunčeko naše muckano  :love:

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #211 : 13-05-2009, 10:30:46 »
... no kako sunce skrenuti sa putanje da obasja i ugrije Novačku 20, još nema riješenja, sretan si kaj Dudu imaš, sunčeko naše muckano  :love:
... kako nema rješenja - a da čovjeku fino daš ruke da se uvali u onu šumetinu iznad kuće i popila koje stablo  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #212 : 14-05-2009, 20:56:21 »
Vjetrobrani će biti instalirani naknadno...čeka se isporuka Hrvatskih cesta...odjel "Bura i uragani".  :chinaman:

Jučer je sumanuto puhalo i samo sam gledao kad će posude poćeti letjeti prema Sloveniji, no sve se pokazalo vrlo odlično  :idiot:

...kužiš spiku? za uragane postoji standardna procedura zaštite... no kako sunce skrenuti sa putanje da obasja i ugrije Novačku 20, još nema riješenja, sretan si kaj Dudu imaš, sunčeko naše muckano  :love:
Hm............. čitajući ovo neznam dali ja griješim?
Jer ja sam svoja drva smjestio u šumicu pored kuće da nebi morao raditi baš takve nadstrešnice.
Naravno primorske vrste koje obožavaju sunce nalaze se na istom (naravno i crnogorica).

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #213 : 15-05-2009, 09:09:10 »
Hm............. čitajući ovo neznam dali ja griješim?
Jer ja sam svoja drva smjestio u šumicu pored kuće da nebi morao raditi baš takve nadstrešnice.
Naravno primorske vrste koje obožavaju sunce nalaze se na istom (naravno i crnogorica).

Mediteranske vrste možeš držati na suncu.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #214 : 15-05-2009, 09:17:08 »
Vjetrobrani će biti instalirani naknadno...čeka se isporuka Hrvatskih cesta...odjel "Bura i uragani".  :chinaman:

Jučer je sumanuto puhalo i samo sam gledao kad će posude poćeti letjeti prema Sloveniji, no sve se pokazalo vrlo odlično  :idiot:

...kužiš spiku? za uragane postoji standardna procedura zaštite... no kako sunce skrenuti sa putanje da obasja i ugrije Novačku 20, još nema riješenja, sretan si kaj Dudu imaš, sunčeko naše muckano  :love:
Hm............. čitajući ovo neznam dali ja griješim?
Jer ja sam svoja drva smjestio u šumicu pored kuće da nebi morao raditi baš takve nadstrešnice.
Naravno primorske vrste koje obožavaju sunce nalaze se na istom (naravno i crnogorica).

Neki od nas svoja drva mogu smjestiti jedino u šumu, jer im je to jedini izbor (ne mislim na tebe) no neki mogu birati oće li hlad ili će sunce. Moj paviljon Šuma Striborova je isključivo zaštita za 5 nigri od jakog popodnevnog sunca, no svi već krenuli primjerci su na strani gdje ih prži direktno sunce cijeli dan i to im paše. Ova mreža je 90% hlad, a ona iza kuće je 50% hlad i tam su listopadne vrste koje se sporije oporavljaju, sve burnokrenule listopadne su mi na direktnom suncu.

Offline jann

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #215 : 03-06-2009, 08:36:13 »
Slike su prekrasne, zaista odmor za oci. Pozz

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #216 : 01-04-2010, 15:02:52 »
...novi look mog vrteka  :love:

Offline andrea meriggioli

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Lokacija: Trieste
  • Total likes: 0
  • Professional bonsai as work.
    • master-bonsai
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #217 : 25-04-2010, 10:21:23 »
Something photos of my new garden, sorry but it is other in costruction, missing pebble in Carrara marble, network hail and Japanese lanterns for lighting but the big work is just made :hihihi:

Offline DonQuijote

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #218 : 25-04-2010, 11:03:05 »
Wow this looks like a respectable garden, and the sea view is beautiful. Welcome to the forum!

Offline andrea meriggioli

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Lokacija: Trieste
  • Total likes: 0
  • Professional bonsai as work.
    • master-bonsai
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #219 : 03-05-2010, 22:37:18 »
Work continued ;-)

Offline mansa12

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #220 : 19-07-2010, 20:12:46 »
Ovaj vikend sam radio stalke za moja drva. Bilo je mnogo posla, ali se srečom sve završilo u jedan dan. Ima se još što šta doterati, popločiti i slićno, no i ovo me zadovoljava. Sada je mnogo lakše  :zalijevanje:  :smile:

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #221 : 19-07-2010, 20:26:19 »
Ovaj vikend sam radio stalke za moja drva. Bilo je mnogo posla, ali se srečom sve završilo u jedan dan. Ima se još što šta doterati, popločiti i slićno, no i ovo me zadovoljava. Sada je mnogo lakše  :zalijevanje:  :smile:

lijepo da imaš mladog "pripravnika" koji je stručnjak u zalijevanju  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #222 : 19-07-2010, 20:44:23 »
Pametna izvedba. Trebali bi i nas dvoje nešto slično napravit.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #223 : 15-03-2011, 19:29:49 »
I mi smo se uhvatili radit klupe .... ovo je samo uvertira u profi sređivanje vrta koje sljeduje na jesen i kojem se jako veselim  :love:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline dijxtra

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #224 : 15-03-2011, 22:00:44 »
Blago vama svima koji možete jednostavno pustit da vam voda iz posuda curi na tlo... prokleti sretnici :-D