Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Alat za sharije?  (Posjeta: 146796 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #120 : 16-01-2009, 13:45:38 »
Možda, ali to ne bi trebalo biti problem. Pa svi smo kolko tolko normalni ljudi :mdr:  Ako ja imam dva drva godišnje za drilati, tak mi je svejedno što ti imaš deset, bitno mi je da mogu ta dva izdrilati. Ne bi trebalo biti problema s tim.
Nek ostane otvoreno... ako recimo dobijemo donaciju od Bandića, nekih skromnih 100 000 kuna, nek to bude za nekoliko majstorskih radionica i zajednički alat :smile:...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #121 : 16-01-2009, 14:00:50 »
... Možda bismo mogli recimo dogovoriti da jedan ima dobre pile, jedan dobre drilove, jedan bruslice i tak...

Prva HR bonsai zadruga / PHRBZ

"Kad se male ruke slože.... sve se može..."

U poljoprivredi je to "Poljoprivredni prsten"

Kaj se tiče posuđivanja između nas koji se znamo. Ja tu ne vidim prepreku ni problem. Ž ekipa je na neki način kupovala planski i raznoliko, bar ono skuplje. I tak i tak, skoro sve radimo zajedno, pa je alat ili što god, uvijek sa nama.
Kaj god imam doma od alata, a ti nemaš, a treba ti, nikakav problem, samo dođi !
Osnovni problem je u tome, da kad mi nekaj puhne i oču napraviti, a to nemam sa čim, neću otići ni do Sebe po to koji mi je 5 min od mene, a kamo li nekam dalje. Tak da mislim da je zajednička radionica, riješenje svih potreba.

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #122 : 16-01-2009, 17:27:11 »
...andrija jesi li koristio ovo crveno-zaokruženo, to sam našao doma među starom kramom od alata ali je osovima 8 mm pa nisam imao priliku isprobati, pitam zato ako valja, dao bih potokariti osovine...

Upalio i ugasio. To je jako loše, stavio sam to na fotografiju jer toga ima za kupit na puno mjesta kod nas.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #123 : 16-01-2009, 17:35:34 »
Evo kaj gospon KW preporuća za driling i sa kojim alatom najčešće radi.

Ovo veliko je nešto poput Terijera, a ovaj u brusilici je nešto kao WEASEL za malu brusilicu. Još jeftina čelična četka za veliku brusilcu i to je fenomenalna osnova drilova. Da nemam ništa to bih kupio.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #124 : 23-01-2009, 12:38:30 »
Jučer sam radio >s ovim nastavkom u Makiti. Sve ono što sam očekivao je na x10 nadmašilo očekivanja. Alat doslovno proždire drvo i treba biti stabilan i precizan te lagano spuštati alat na drvo, u protivnom.... vuuuuuš nema više drveta. U doslovno 30 sek, odradio sam s njim sve grublje radove i uklonio viškove, za čije uklanjanje klještima, pilom i sličnim, bi mi trebalo i 10 min uz veliku muku i drmusanje drveta. Završne radove radio sam sa malom brusilicom Einhel i Pallovim nastavkom, a šminku sam nabacio paljenjem i žičanom četkom. Fantastičan filing je "kipariti" u drvetu, jedva čekam još  :tlab:
Radio sam na jednom suharku kojeg pripremam za tanuki, a kad dođe vrijeme ću ga i pokazati  :chinaman:

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #125 : 30-01-2009, 17:36:29 »
Zanim me recenzija Terijera. :question:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #126 : 30-01-2009, 18:10:42 »
Što ste svi odustali od Si dao dlijeta? Ja ih mislim koristiti puno ove sezone, nekako mi se čini da je ručni rad ipak veći gušt od mašinerije

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #127 : 30-01-2009, 19:43:01 »
Što ste svi odustali od Si dao dlijeta? Ja ih mislim koristiti puno ove sezone, nekako mi se čini da je ručni rad ipak veći gušt od mašinerije

Kad mogu uvijek radije radim ručnim dlijetima. Nema električnog alata koji može raditi tako prirodne ožiljke.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #128 : 02-02-2009, 08:03:00 »
Zanim me recenzija Terijera. :question:

Radio sam sa njim na odbačenom dijelu juniperusa. Terier ulazi kao u putar i praši po laboratoriju/podrumu, pa sam odustao od detaljne analize, do nekog toplijeg dana kad ću to napraviti vani.
Iznenadila me veličina glave, za koju sam mislio da je puno veča. No glava je taman da bude korisna u puno zahvata, vjerujem svim mogućim. Trenutno mislim da mu je osnovna namjena grubi radovi, no velim, treba se ozbiljnije poigrati.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #129 : 09-03-2009, 13:28:25 »
Jučer sam radio na drvima sa ovim alatom. Glodalo je promjera 100mm i široko 4mm sa 12 zuba. Brzina maksimalnih okretaja je 23000 (na fotki je nešto slabiji model i drugi je proizvođač) okretaja. Kako sam prie napisao da je samo za grube radove, jučer sam se razuvjerio. Radio sam na hrastu debelom 3cm i javoru iste debljine, ako se ima mjesta za malu kutnu brusilicu sa ovom pilom, mogu se napraviti čuda, a obrada rezova nakon kojeg se očekuje suženje debla, je dječija igra. Više vremena je potrebno za vizualiziranje reza ili brazgotine, nego za dobiti istu sa ovim alatom.
Preporučam ga svima koji su spremni investirati 300kn za "pilu" + malu kutnu brusilicu, vjerojatno 100kn. Fenomenalno!!!
:lab:

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #130 : 09-03-2009, 16:16:58 »
Čini se kao korisna alatka. Gdje si kupio?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #131 : 10-03-2009, 08:09:24 »
Čini se kao korisna alatka. Gdje si kupio?

Konkretno ovu u firmi >Iverpan no sigrno ih ima i u sličnim trgovinama po HR. Ako se odlučiš na kupnju, nemoj da te u pevecu i baucentrima zavedu kružne pile/glodala po 100 kn, ovo je puno ozbiljniji hardwer i kad ga primiš u ruku, moraš to i osjetiti.

Offline mansa12

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #132 : 13-03-2009, 15:04:18 »
Kupio sam HITACHI GP2

Hitachi Gp2 Die Grinder 520w 240v

Features:
- Powerful 520W motor
- High speed for efficient grinding and polishing
- Lightweight design

Specification:
Max Wheel Diameter - 25mm
Chuck Size - 6mm
Power Input - 520W
No-Load Speed - 25000 /min
Overall Length - 365mm
Weight - 1.8kg

..nema podesavanje brzine, sto me tolko i ne brine..jedini problem je sto moze da primi bitove sa sirinom osnove 6mm. Ono sto moze da se nabavi kod nas, sto se tice bitova, je pretezno 8mm.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #133 : 13-03-2009, 15:19:08 »
Kupio sam HITACHI GP2

..nema podesavanje brzine, sto me tolko i ne brine..jedini problem je sto moze da primi bitove sa sirinom osnove 6mm. Ono sto moze da se nabavi kod nas, sto se tice bitova, je pretezno 8mm.

Konstantna brzina te ograničava na bitove sa malim promjerom alata (terrier najbolje radi na 15000). Mi smo isto nalazili bitove od 8 i 6,35 mm, no tokar to časkom riješi.
Kolko si platio brusilicu?

Offline mansa12

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #134 : 13-03-2009, 15:47:54 »
Pomislio sam na to da mi tokar promeni promer bitova, ali nisam siguran da time ne promeni i cvrstinu. Alat sam platio 190 Eur. Mozda je malo skup alat, ali posto u firmi u koju radim nemamo bas dobre impresije sa kvelitetom drugih brendova alata ovde u Makedoniji, odlucio sam se za Hitachi.