Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Alat za sharije?  (Posjeta: 146658 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #150 : 28-10-2009, 13:29:29 »
Nabavio sam od Waltera Palla novi nastavak za veliku brusilicu (6mm), i fantastičan je! Dugi vrat omogučava uvlačenje na teško dostupna mjesta kao i mala glava. Nisam primjetio probleme kao kod nastavka Terijer kojem je glava puno veća i vjerojatno zbog toga zanosi pri drilanju. Nastavak odnosi dosta drva pri drilanju.

Na kojoj brzini si vrtio driler? ... i na kojoj brzini radi najbolje?

Nisam previše eksperientirao, ali sam primjetio da i kada je prilično spor jako dobro skida drvo.

Walter mi je preporučio 15.000-20.000, brže ne, a ako ide i ispod 15.000 ja sam već sad oduševljen  :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #151 : 01-10-2010, 13:43:19 »
Čini se kao korisna alatka. Gdje si kupio?

Konkretno ovu u firmi >Iverpan no sigrno ih ima i u sličnim trgovinama po HR. Ako se odlučiš na kupnju, nemoj da te u pevecu i baucentrima zavedu kružne pile/glodala po 100 kn, ovo je puno ozbiljniji hardwer i kad ga primiš u ruku, moraš to i osjetiti.

Pokušao sam naručiti ovo glodalo u Iverpana ali ne znam koje ste vi kupovali (pretpostavljam ovo priozvođača FISCH)? Ovo su mi javili mailom:

Imamo glodalo za lamele (Nutfraser) dimenzija 100 x 3,97 x 22, broj okretaja
23.000, 12 zubi WZ, priozvođača FISCH - AUSTRIJA po cijeni od 281 kn + pdv.
Također pored tog glodala imamo i dva modela od Lamello - Švicarska,
dimenzija 100 x 4 x 22 u dvije izvedbe po cijeni 180+pdv i 450+pdv (bolje za
masiv).Više o Lamello na www.lamello.com

andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #152 : 01-10-2010, 14:11:42 »
Čini se kao korisna alatka. Gdje si kupio?

Konkretno ovu u firmi >Iverpan no sigrno ih ima i u sličnim trgovinama po HR. Ako se odlučiš na kupnju, nemoj da te u pevecu i baucentrima zavedu kružne pile/glodala po 100 kn, ovo je puno ozbiljniji hardwer i kad ga primiš u ruku, moraš to i osjetiti.

Pokušao sam naručiti ovo glodalo u Iverpana ali ne znam koje ste vi kupovali (pretpostavljam ovo priozvođača FISCH)? Ovo su mi javili mailom:

Imamo glodalo za lamele (Nutfraser) dimenzija 100 x 3,97 x 22, broj okretaja
23.000, 12 zubi WZ, priozvođača FISCH - AUSTRIJA po cijeni od 281 kn + pdv.
Također pored tog glodala imamo i dva modela od Lamello - Švicarska,
dimenzija 100 x 4 x 22 u dvije izvedbe po cijeni 180+pdv i 450+pdv (bolje za
masiv).Više o Lamello na www.lamello.com



FISCH - AUSTRIJA
Moraš (tokar) proširiti rupu na 22,2

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #153 : 01-10-2010, 14:16:02 »
FISCH - AUSTRIJA
Moraš (tokar) proširiti rupu na 22,2

Thanks!! :great:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Bruno

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #154 : 02-10-2010, 06:41:20 »
Pa da ,nisam znao za koju spravu proizvode tako mali list pile. Za drvodjelsku keksalicu !

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #155 : 15-10-2010, 14:44:51 »
Ima li netko iskustva sa Roto rašpom? Nekoliko ljudi je pokazalo sumnju glede sigurnosti Fisch glodalice.
http://www.roto-kruna.hr/

http://video.google.com/videoplay?docid=-6164607239882783432#
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #156 : 15-10-2010, 19:10:44 »
Ja sam radio s njom i odlična je za ravne površine a to nam zapravo ne treba. Traži punu kontrolu brusilice, treba je držati sa dvije ruke jer ... jer treba, flekserica je i inače divlji alat koji voli ozlijediti ako se njome ne radi kako treba i ako se u potpunosti ne kontrolira. Dakle za ravne površine da ali za vijugave - NE.
No, ja sam nabavio onaj  nastavak koji izgleda kao lanac za motornu pilu a ide na fleksericu, ovih dana ću isprobaati tu igračku pa ću staviti recenziju ovdje na forum. Inače ta igračka je prilično skupa i košta nekih 500 kuna

Offline Hrvat

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #157 : 15-10-2010, 22:17:50 »
Hitachi je sigurno dobra marka. Mislim da s tim ne bi trebao imati problema. Regulacija okretaja će ti se sigurno pokazat kao potrebno, pa ako imaš šanse zamjenit  ZAMJENI.
Ne znam može li se regulacija podešavat s potenciometrom (onim za žarulje) naravno, bez posljedica na aparat... :dunno:

evo dragi amateri procitao sam i ovaj post.ja imam dritu brusilicu DWT SWISS.bez controle brzine ali kao svakom problemu ima i rezolucija. :yupi:
naime ukrao sam suprugi usisivac za prasinu skinuo electro motor umjesto njega stavio uticnicu klasicnu i sve radi ka po spagu;ali sam dobio batine :tuptup: :histerical:
dosta sale iskoristio sam usisvac kojem je elektromotor :molitva: i za ozbiljno od prosle godine rad odlicno.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Hrvat

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #158 : 19-10-2010, 21:20:02 »
http://www.production-sa.com/wdbox/pagescli/productionSA/produits.asp
a evo vam i link da imate ideju razlicitih glodilica.pa mozete i naruciti sto vam treba.ali desolée tout et en francaise. :happy2:
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #159 : 19-10-2010, 21:24:57 »
Baš sam nedavno nabavio jedno ovakvo ravno glodalo. Jako dobro za neke detalje.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Hrvat

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #160 : 19-10-2010, 22:01:02 »
oni proizvode glodilice po vasem nacrtu i mjerilima.ali ipak treba ici na veci broj da bi se finacijski isplatilo.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #161 : 21-10-2010, 16:32:21 »
No, ja sam nabavio onaj  nastavak koji izgleda kao lanac za motornu pilu a ide na fleksericu, ovih dana ću isprobaati tu igračku pa ću staviti recenziju ovdje na forum. Inače ta igračka je prilično skupa i košta nekih 500 kuna

Javi recenziju! Ja sam danas isprobao Mariovu Fisch kružnu pilu i oduševio se. Ovo mi je trebalo već 1000 puta jer odstranjuje i reže velike komade drva brže od ičega sa čime sam do sada radio. Mario, ovo je prva liga! :great:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #162 : 21-10-2010, 17:19:02 »
.... Mario, ovo je prva liga! :great:

Je, odličan alat. Nije zgorega napomenuti... BUDI JAKO OPREZAN!!!... radiš li sa "plitkim" i nježnim dodirima drva, možeš odlično odraditi, svaki nepažljivi pritisak, može biti poguban za ostatak stabla ili još gore, za tebe. Nikad se ne opuštaj u radu sa tom zvjeri...

Offline DonQuijote

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #163 : 21-10-2010, 19:46:24 »
Preko vikenda kiša pa nisam ništa ali eto danas smo Čajko i ja malo probali. Nemam fotke ali sam oduševljen alatom. Za krupne, masivne stvari savršeno. Radi poluokrugle utore širine nekih 6mm i kroz drvo ide kao kroz sir. Uopće ne osjetiš otpor.  Dakle ako želiš grube radove na drvu napraviti za tri minute onda je ovo savršen izbor.
Krivulje se baš i ne mogu izvlačiti osim pod blagim kutem.  Doduše imali smo drugog posla pa smo flekserici i toj kružnoj pili posvetili nekih 5 minuta. Ono što me oduševljava je to što ima sistem proklizavanja lanca oko osnovne ploče pa se ne dešeava da  zapne za kvrgu u drvu i povuče te kao konj, nego jednostavno proklizi. Malo cukne ali u odnosu na običnu kružnu pilu prilagođenu za fleksericu gotovo zanemarivo.
Da se razumijemo, ne može zamijeniti drilericu i ne možeš baš rezbariti jer je sklona raditi ravne linije i krivulje teško izvlači zbog veličine i krutosti ali mislim da je to najbolji komad hardvera za vrlo grube radove koji sam do sada vidio.
 Ako ona kružna pila koju je Mario prilagodio za fleksericu dobija ocjenu 5 onda ova dobija barem 8 od deset mogućih.
S financijske strane su tu negdje. Ova moja košta nekih 400-500 kn ovisno o veličini a Marijeva je upola jeftinija ali treba nadoplatiti proširivanje centralne rupe, tako da je cijena na kraju tu negdje a ova ima i taj sistem proklizavanja što je čini znatno lakšom za rukovanje.
 Dakle ako razmišljaš o takvom grubom alatu i dvoumiš se između kružne pile koja se prilagođuje  za fleksericu i ove  lančane pile. Apsolutno preporučujem ovu drugu. Žao mi je što nećete doći ovaj vikend jer bi ti je donio da isprobaš

Offline Andrija Zokić

Odg: Alat za sharije?
« Odgovori #164 : 21-10-2010, 20:17:13 »
Dakle ako razmišljaš o takvom grubom alatu i dvoumiš se između kružne pile koja se prilagođuje  za fleksericu i ove  lančane pile. Apsolutno preporučujem ovu drugu. Žao mi je što nećete doći ovaj vikend jer bi ti je donio da isprobaš

Ma već sam kupio ovu Fisch i djeluje mi odlično a i jeftino za ono što nudi. Definitivno će mi ubrzati rad na nekim gromadama u vrtu.
I meni je žao što nećemo vidjeti vas i Maura Stembergera, ali nama dolazi Pall vikend iza tako da smo i mi otvoreni za nove lekcije. Ma pogledaj ovo, da mi je netko rekao prije par godina kazao da će takve face dolaziti (u skoro pa privatne posjete) u naše vrtove ne bih mu vjerovao :hihihi:
andbonsai.com ~ andbonsai studio