Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: yamadori u okolici zagreba  (Posjeta: 3666 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dinda

yamadori u okolici zagreba
« : 14-01-2012, 03:25:05 »
Pozdrav svima, sobzirom da sam novi u ovome zanima me dali se mogu naći u okolici zagreba kvalitetni primjerci yamadoria? Na sljemenu ili negdje drugdje, u nedjelju planiram na sljeme pa me zanima dali je neko tamo imao sreće sa pronalaskom kakvog ljepog drvca i zanima me koje vrste naj češće tamo nalazimo?

Offline DonQuijote

Odg: yamadori u okolici zagreba
« Odgovori #1 : 14-01-2012, 08:49:26 »
Od vrsti pogodnih za bonsai na Sljemenu možeš pronaći bukvu i grab. Kvalitetnih primjeraka ? Jako teško jer šuma nije mjesto gdje se nalaze dobra drva. U šumi drva imaju dobro tlo ali malo svijetla pa drva jure prema gore i pokušavaju što prije doseći visinu dovoljnu da ugrabe dovoljno svjetlosti. Zato su ravna , tanka i bez karaktera. Jako je teško pronaći dobro drvo u šumi.
 Bolje mjesto su rubovi šuma, šikare, dakle mjesta gdje se tu i tamo posječe izraslo drvce pa se ono trudi nadoknaditi posječeno.
 Još bolja mjesta su tamo gdje su uvjeti za rast nepovoljni pa se drvo muči i teško raste,, vrhovi planina, kamenjari i slično. Sretno

Offline dinda

Odg: yamadori u okolici zagreba
« Odgovori #2 : 14-01-2012, 10:19:36 »
 Tako sam i mislio, a dali postoji negdje oko zgba povoljno mjesto za nalazit yamadori.
Možda žumberak to gorje mi djeluje više stjenovito.

Offline DonQuijote

Odg: yamadori u okolici zagreba
« Odgovori #3 : 14-01-2012, 16:51:22 »
Žumberak je bitno, bitno bolji od Sljemena

Offline dinda

Odg: yamadori u okolici zagreba
« Odgovori #4 : 14-01-2012, 17:45:50 »
Onda sutra na zumberak u potragu za yamadorijem
Ako na nešto naletim fotkat ću. Pa ćete prosudit dali ima
potencijala koji.

Offline dijxtra

Odg: yamadori u okolici zagreba
« Odgovori #5 : 15-01-2012, 12:58:25 »
Samo jedno upozorenje: Sljeme je jako loša ideja i zato jer je to park prirode i ako te uhvate da tamo vadiš, imaćeš puno većih problema nego ako te uhvate negdje gdje nije park prirode, jel.

Offline DonQuijote

Odg: yamadori u okolici zagreba
« Odgovori #6 : 15-01-2012, 17:41:35 »
Zapravo i Žumberak je park prirode :whistle:

Offline lalek

Odg: yamadori u okolici zagreba
« Odgovori #7 : 27-07-2012, 22:29:44 »
jel sad nije loš period za vadit yamadori? ne kuzim se al cini mi se da bi proljece bilo bolje ili?

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: yamadori u okolici zagreba
« Odgovori #8 : 27-07-2012, 22:36:30 »
jel sad nije loš period za vadit yamadori? ne kuzim se al cini mi se da bi proljece bilo bolje ili?
Nisi sve proćitao što si trebao.Na kontinentu i u tvome kraju isključivo u proljeće.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!