Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Yamadori - Kabudachi - hr brijest  (Posjeta: 9744 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline manilu

Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« : 05-06-2012, 14:16:07 »
moj prvi, nađen početkom 4 mj, do prije par dana nisam znao da li je živ, izbacio je nove listove i nemam ga namjeru dirati do proljeća, ima dosta dva jaka duga glavna korijena otprilike pola metra u dužini, skinut je sa kamenog zida

Offline manilu

Odg: Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« Odgovori #1 : 08-06-2012, 10:41:26 »
nitko ništa?

Offline DonQuijote

Odg: Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« Odgovori #2 : 08-06-2012, 11:47:00 »
Nitko ;)

Ljudima je teško početnicima reći nešto loše jer ispadaju preoštri, prestrogi, prepotentni i na taj način odbijaju nove zainteresirane za taj hobi.
Realnost je surova i to što si izvadio nema niti kvalitete niti perspektive i zato nitko ništa ne komentira.


No postoji i ona druga strana, a to je da ćeš nakon deset godina imati nešto što liči na bonsai, to bi te trebalo zadovoljiti, a u međuvremenu ćeš i sam skužiti da to ne vrijedi truda nego da je bolje uložiti svo to vrijeme u traženje boljih startera.

Offline manilu

Odg: Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« Odgovori #3 : 09-06-2012, 17:36:39 »
zato sam i stavio da čujem vaše komentare, kakav je to forum ako se netko boji dati ili primiti loš komentar?

Offline manilu

Odg: Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« Odgovori #4 : 25-06-2012, 19:28:13 »
evo danas nakon malo čišćenja, kritike dobrodošle, znam da je mladica ali mi se sviđa i zato ču ga probati sačuvati

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« Odgovori #5 : 29-06-2012, 21:56:55 »
Nisu potrebne kritike samo godine rada. 8)
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline jurica

Odg: Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« Odgovori #6 : 30-06-2012, 11:32:44 »
Na početku teme sam si napisao da ovo drvo nećeš dirat do proljeća. Zašto si onda išao pipkat po njemu ?
To nikako nije dobro za drvo jer obično takve intervencije znaju naškoditi drvu (vjeruj mi isprobana stvar) , najbolje je drvo ništa ne dirat godinu a neka i po dvije godine.
Meni drvo djeluje zanimljivo i za koju godinu mogao bi biti interesantan bonsai (ako ga prije ne ubiješ nestrpljivošću ) !

Offline manilu

Odg: Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« Odgovori #7 : 30-06-2012, 13:14:52 »
samo sam pomicao mrtve grane i podrezao mladice, ništa drugo

Offline Marija

Odg: Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« Odgovori #8 : 04-07-2012, 08:15:57 »
to za biljku nije "samo" .... ako si je izvadio u 4. mjesecu i još je slaba, ništa se ne dira, pa posebno ne orezuje!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline manilu

Odg: Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« Odgovori #9 : 02-12-2012, 17:34:32 »
jedna jesenska

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« Odgovori #10 : 03-12-2012, 12:57:09 »
Malo ti previše lići na grm.Pogledaj malo u prirodi kako raste Brijest u tom obliku.Pri nebariju treba malo očistiti od grana.Donje grane moraju biti šire od gornjih,tako da imaš dojam da se drvo sužava prema visini.Također grane malo usmjeri sa žicom.Dobit češ dojam starosti.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Luc de Fuc

Odg: Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« Odgovori #11 : 03-12-2012, 13:26:17 »
nekome može zvučati grubo, ali, nema od ovoga lijepog bonsaija bez jakog jaakog reza i nove kroŠNJICE...
daklem eventualno neki šohin jednog dana, ako ne i "mame" ako se odstrane neka debla...
ja bi na proljeće napravio CRNI rez kao na slici...i pustio drvo na miru u sezoni 2012/2013...
ili ako te strah, napravi crveni rez, ali crni je bolji...po onoj staroj izreci "više je manje" tj "manje je više"...believe me... :haaaahaaaaa:

Offline jurica

Odg: Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« Odgovori #12 : 03-12-2012, 19:35:55 »
A krenut recimo u "pravcu" da sliči na ovo, dobro ne baš ovako u trokut više u kuglu
http://ibonsaiclub.forumotion.com/t12150-little-larch-group#127113

Offline jurica

Odg: Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« Odgovori #13 : 03-12-2012, 20:15:02 »
Ili je ovo čak još bolji primjer što bi ja otprilike napravio da je drvo moje

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Yamadori - Kabudachi - hr brijest
« Odgovori #14 : 03-12-2012, 20:15:20 »
Teško je rezati po slici.Treba drvce vidjeti u živo i onda se odlučiti.Zato ja ne volim davati komentare za rezanje.Ono što sigurno treba napraviti je skratiti po visini.Ja to obično radim kod povoljne grane koja se onda može preusmjeriti u novi vrh.Probaj na taj naćin i vidjet češ da drži vodu.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!