Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: ginkgo  (Posjeta: 3928 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lalek

ginkgo
« : 29-07-2012, 00:38:07 »
jel ima neko kakvih iskustva s ginkgom? mene to drvo fascinira i ima jedno u mojoj blizini ali neznam kak potaknut razvoj adventivnog korjenja?? drugo pitanje je sta sve sadrze komercijalna gnojiva? jel ima u njima nekih hormona (auksina,citokinina...)? jel se dodatkom malo tekuceg gnojiva u vodu moze potaknuti rast korijena? i sta sa tim ginkgom,tako je lijep za poludit ;) :ljub:

Offline Adrian

Odg: ginkgo
« Odgovori #1 : 29-07-2012, 11:23:06 »
Ovdje ima puno toga što se može i mora znati.

http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=72.0

Offline lalek

Odg: ginkgo
« Odgovori #2 : 31-07-2012, 00:56:24 »
hvala ti puno,posto ti jedini obracas pozornost na mene onda cu s tobom razgovarat  :verycool: malo jesam citao svasta po forumu ali i dalje ne uspijem naci sve sta me zanima tako da sori na gnjavazi! dakle procito sam da je mrvljena cigla,odnosno zemlja za teniske terene dobra da se u nju posade neke biljke! ja imam teniski teren u dvoristu koji se ne koristi i tamo bih presadio ono sto sam dosad skupio! samo me zanima da li takva "zemlja" odgovara mladoj bjelogorici (kesten,breza,javor,hrast,grab) koja vec je drvenasta i da li smijem sada u ovom periodu iz tegle presadit biljku u tu mrvljenu ciglu? hvala  :wow:

Offline DonQuijote

Odg: ginkgo
« Odgovori #3 : 31-07-2012, 07:28:21 »
Teniski teren nije rješenje jer je nabijen. Treba ti prosijane granule drobljene cigle, tenisit, što krupniji to bolje. Dakle mora biti skroz propusno, prst mora uči u tlo bez problema i bez otpora.
Ako imaš teren možda ti je ostalo štogod tog tenisita, prosij ga i dobro, dobro isperi da makneš svu crvenu prašinu jer ti se ona kasnije "zbetonira"
Ali čemu tražiti takva, nekompletna ili loša rješenja kad postoje gotova. Ovo će ti biti improvizacija, biti će ti teško za nositi, možda ćeš loše isprati pa ćeš imati problema sa propusnošću. Nabavi floroepor i gotovo. Jeftin je i savršen i ima ga po svim većim građevinskim centrima.
Sada nije vrijeme za presađivanje, moraš pričekati kraj zime, početak proljeća.

Offline lalek

Odg: ginkgo
« Odgovori #4 : 31-07-2012, 10:22:08 »
e super,cekat cu dok prode zima! kupit cu onda floreopor,trebalo bi valda bit u mbm-u,to mi je blizu! za sad jesu u mjesavini sljunka,cigle i malo zemlje al tegle nisu velike pa sam brijo presadit ih da imaju vise mjesta al sad im je dobro jer su zdrave tak da do zime stignem nekaj organizirat! a za yamadori sam razmisljo da bi mozda na lastovu moglo bit svasta zanimljivo al kad odem dole cu javit kakva je situacija

Offline DonQuijote

Odg: ginkgo
« Odgovori #5 : 31-07-2012, 11:07:16 »
Ne MBM, mislim  da ga tamo nemaju
Ovu subotu sam vidio da MD Profil na Žitnjaku imaju barem dvjestotinjak vreća, ne znam pod kojim imenom, mislim da je Liapor. savršene je granulacije i jeftin je. Malo prosiješ da makneš prašinu, ispereš i to je to.

Offline lalek

Odg: ginkgo
« Odgovori #6 : 31-07-2012, 11:33:27 »
ok,fala puno! inace ful me vesele te mlade biljke makar znam da im treba uzasno puno vremena al ga fala bogu imam tak da cu bit strpljiv,mislim da bi popizdio da sam sa 6 banki skuzio da se zelim zezat s tim! a za yamadori nisam ni znao jer se ne spominje u nekoj knjizi koju imam,al sad se veselim kraju zime  :yupi:

Offline Marija

Odg: ginkgo
« Odgovori #7 : 31-07-2012, 21:21:32 »
Ginko nije neka vrsta za početnika iz mladice nikad nećeš dočekat da nešto solidno naraste ... sporo raste.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline lalek

Odg: ginkgo
« Odgovori #8 : 31-07-2012, 23:12:01 »
a mora bit neka komplikacija znam,a i nema ih puno al bas volim to drvo  :love:

Offline alexhor

Odg: ginkgo
« Odgovori #9 : 31-07-2012, 23:27:25 »
Dobro je kad Marija odgovori na nešto, ona te odmah postavi na mjesto. I ja sam se malo bunio protiv toga, ali eto, u pravu je... :love: