Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: vrsta???  (Posjeta: 3044 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jtok

vrsta???
« : 07-05-2013, 23:54:56 »
 :question:  jel netko može reći koje je ovo drvo?? Našao ga u šumi iza drvosječa.. :grrrrrr:
Pozzzzz, Jasmin  B-)

Offline alexhor

Odg: vrsta???
« Odgovori #1 : 08-05-2013, 03:23:02 »
ja bi rekao jasen, ali možda sam u krivu...

Offline Marija

Odg: vrsta???
« Odgovori #2 : 08-05-2013, 14:22:12 »
izgleda kao jasen i po listu i po teksturi kore ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jtok

Odg: vrsta???
« Odgovori #3 : 08-05-2013, 21:32:12 »
tnx.. ali kao što rekoh imam puno pitanja...  :dunno:
savjet za dalje.. dali da probam cijepiti neš na panju (ak je to uopće moguće) da dopijem još jednu krošnju ili da od panja napravim (sorry ak sam krivo napisao) shari?? neznam šta bi ljepše ispalo   :tlab:
Pozzzzz, Jasmin  B-)

Offline alexhor

Odg: vrsta???
« Odgovori #4 : 08-05-2013, 22:20:55 »
Siguran sam da iskusniji imaju ideje, ali evo moje početničke procjene. Ovaj gornji dio panja iznad izbojka nema nikakvo suženje, pa je po meni suvišan. Ovo si trebao posaditi u malo veću posudu, odrezati panj ukoso malo iznad ovog izbojka i onda pustiti da to raste koliko hoće metara da odeblja (da to bude novi vrh), pa ga prikraćivati da dobiješ suženje pokret od nebarija prema gore. A u međuvremenu će panj negdje izbaciti pupove, pa čak i ovaj izbojak kad ojača pa iz toga možeš dobiti grane i dodatno zadebljanje.

Pogledaj Harringtonov tutorial ovdje: Developing Deciduous Bonsai Branch Structures

Offline jtok

Odg: vrsta???
« Odgovori #5 : 23-05-2013, 20:03:51 »
I 20ak dana kasnije već dobri znakovi života.. :yupi:
Ili je možda prerano za reći. I dali da poslušam alexhora
I režem ga iznad izbojka? :question:
Pozzzzz, Jasmin  B-)

Offline donna

Odg: vrsta???
« Odgovori #6 : 23-05-2013, 20:28:23 »
Ostavi ga sad na miru neka ti raste, neka ojača, dogodine ćeš ga rezati !

Offline alexhor

Odg: vrsta???
« Odgovori #7 : 23-05-2013, 20:42:23 »
Tako je donna, nisam ni mislio sad, ima i ja takve koje sam previsoko odrezao ali što je tu je. Treba čekati pravo vrijeme za rezuckanja. Svi će ti potvrditi, zalijevaj ga marljivo, a kasnije hrani i nek raste kao hoće. Rezuckanje će doći na red.
Sad mu trebaju svi pupovi koje ima da se što bolje ukorijeni.