Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Postolja za suiseki  (Posjeta: 103460 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #150 : 06-07-2007, 10:49:45 »
I dobrodošao u klub "kamenjara" :mdr:

Offline Marija

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #151 : 06-07-2007, 13:30:44 »
Pa da dobijes titulu: 'Prvi makedonski suisekista'   :great:  Bogme...Ima nas dosta sa titulom 'prvi' na ovom forumu!  :loco:

Titulu treba zaradit, ne ide to tako lako  :no:

 :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline kuchlar

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #152 : 06-07-2007, 20:51:29 »
jasno mi je marija...za svaku  :rules: treba truda.. jos jednom Donu jedno veliko  :wow: za njegove rukotvorine...!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #153 : 10-07-2007, 14:22:35 »
Done, lepo bi prosili tvoje stručno mišljenje za ovaj kamen.
Meni izgleda fora, imam jednu plitku bonsai posudu u koju bi nasipao pijesak, a možda i neki krajolik osvane s njim, visok je oko 15cm.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #154 : 10-07-2007, 14:25:38 »
Vjerujem da ova dva nisu materjal za suiseki, ali meni su dragi na drugi način.  :smile:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #155 : 10-07-2007, 14:27:40 »
I hrpica usputnih trčkarala  :smile:

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #156 : 10-07-2007, 14:49:07 »
Done, lepo bi prosili tvoje stručno mišljenje za ovaj kamen.
Meni izgleda fora, imam jednu plitku bonsai posudu u koju bi nasipao pijesak, a možda i neki krajolik osvane s njim, visok je oko 15cm.
Ima dvije dobre strane i nekoliko mana. Dobro je što ima ravnu donju stranu pa se može baš zgodno i bez previše muke i razmišljanja staviti na podnožje ili u pijesak. Zgodno je i to što se jasno vide taložni slojevi.
Mane su mu pukotine. Djeluje mi kao da bi se raspao kad bi samo malo kvrcnuo po njemu. Ovaj desni dio bi se odvalio. Nekako mi i ova visoravan djeluje preodlomljeno a da bi bila prirodna kao na nekoj stijeni ili otoku. S druge strane Dan- Seki je priznati oblik "terase" ali ne u kombinaciji s Shimagata-ishi (otok) kakav želiš napraviti.
Koliko sam razumio, ti želiš napraviti nešto ovako


Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #157 : 10-07-2007, 14:51:39 »
Predlažem da ipak uzmeš neki malo kompaktniji kamen, bez napuklina, iako ni ovaj nije loš.  Dapače, bio bi odličan da nije tako napuknut.
Prijedlog br. dva- nemoj me slušati nego napravi kako si zamislio.  :mdr:Budući da ne radiš postolje, uvijek možeš zamjeniti kamen ako...  kad pronađeš bolji.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #158 : 10-07-2007, 15:01:50 »
Predlažem da ipak uzmeš neki malo kompaktniji kamen, bez napuklina, iako ni ovaj nije loš.  Dapače, bio bi odličan da nije tako napuknut.
Prijedlog br. dva- nemoj me slušati nego napravi kako si zamislio.  :mdr:Budući da ne radiš postolje, uvijek možeš zamjeniti kamen ako...  kad pronađeš bolji.

Nisam ja nešto sentimentalno vezan za taj kamen, pa sam ga podosta kvrckao čekičem kako bi stvarno bio ovak ravan i stajao, jer imao je na zadnjem kraju jednu izbočinu koja ga je činila nestabilnim. Pukotina nije ni kvrcnula, dakle stabilna je. Terase su mi se činile dobrim detaljem, no ak veliš da nisu... nemam kaj reći  :smile:
Ima kamenja koje samo čeka da ga pronađem  :great:

E i ja sam jedan dan ko i ti sjedio uz jedan potok na Medvednici i mjerkao kamenje, fakat dobra meditacija izađe iz toga... Obožavam Prirodu !!!

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #159 : 10-07-2007, 15:02:55 »
I hrpica usputnih trčkarala  :smile:
Onaj s rupom je zanimljiv, a ova trčkarala mogu biti jako zanimljiva zbog bijelih naslaga "snijega posebo onaj desni uspravni. Onaj crni se baš ne vidi dobro ali mnijem da bi s njim mogao napraviti nešto ovakvoga

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #160 : 10-07-2007, 15:08:44 »
Terase su mi se činile dobrim detaljem, no ak veliš da nisu... nemam kaj reći  :smile:

A gle, ja ti baš nisam neki autoritet, samo iznosim svoje mišljenje. Bitno je da se tebi sviđa a ne da li se dopada nekom drugom.

E i ja sam jedan dan ko i ti sjedio uz jedan potok na Medvednici i mjerkao kamenje, fakat dobra meditacija izađe iz toga... Obožavam Prirodu !!!
Fantastično jelda 8) Šum potoka, duboka hladovina i ptice koje se deru iz sveg glasa rano ujutro. Nirvana, savršenstvo. Da imam  više vremena, sate i sate bi svakodnevno proveo uz jedan potok.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #161 : 10-07-2007, 15:14:08 »
Onaj s rupom je zanimljiv, a ova trčkarala mogu biti jako zanimljiva zbog bijelih naslaga "snijega posebo onaj desni uspravni. Onaj crni se baš ne vidi dobro ali mnijem da bi s njim mogao napraviti nešto ovakvoga

Znal sam da bu ti zapel za oko ovaj desni uspravni  :yupi:
Crni je više okruglast sa kvarcom oko kojeg je pak smeđi dio. Budem ga pofotkal pa pošaljem več koj dan.
Nisam očekival da bu još nekom zanimljiv ovaj s rupom. Meni je jako zanimljiv  :yes:, pogotovo u kombinaciji sa ovim ko stolac  :ludilo:

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #162 : 10-07-2007, 15:31:27 »
Nisam očekival da bu još nekom zanimljiv ovaj s rupom. Meni je jako zanimljiv  :
vidi

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #163 : 10-07-2007, 15:43:22 »
Nisam očekival da bu još nekom zanimljiv ovaj s rupom. Meni je jako zanimljiv  :
vidi

Ovo mi liči na dobru skulpturu recimo žene...
Imaš veču fotku?

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #164 : 10-07-2007, 15:59:07 »
Pojma nemam odakle mi to, skinuo negdje s neta. Vrag bi ga znal odakle