Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Postolja za suiseki  (Posjeta: 103464 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #165 : 11-07-2007, 16:01:12 »
Na reprezentativnom uzorku od dva čovjeka,  :mdr: došao sam do zaključka da su ljudi koji u nicku imaju "gal" izuzetno susretljivi, srdačni i voljni pomoči. Prvo mi je Gal poklonio dril bez kojeg bi se mogao frigati s postoljima, a danas mi je Gale dostavio tri fenomenalna kamena. Zamolio sam ga jedan , a on je poslo tri :worthy: jedan  bolji od drugoga. Za dva sam odmah imao viziju kakva postolja zaslužuju, a za treči moram još razmisliti. Osim toga Gale mi je poslao i svoje umjetničko djelo na tragu suisekija. Ne baš klasični suiseki, ali kamen kombiniran sa bakrenim postoljem :worthy: Moja kčer, je obožavateljica apstrakcije i taj je rad stavila na počasno mjesto u svom regalu.
Kamenje ću vam prezentirati kad za njih budu gotova postolja... a biti će nešto posebno. Jedno klasično,  a drugo van svakog klišea,...samo ako mi uspije to što sam zamislio.
Gale, od srca ti hvala. Možda ti se jednom odužim na pravi način.

Offline sivac68

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #166 : 28-08-2007, 22:41:30 »
Grafita ima u baterijama :question:
ZDRAVI BILI !!!

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #167 : 29-08-2007, 08:47:35 »
Ima u nekim starim tipovima, ali meni se više dopada grafit iz obične drvene olovke. Nekako mislim i da je zdravije manipulirati njime.

Offline gale

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #168 : 10-09-2007, 21:07:14 »
Nisam se odlučio praviti pravo postolje za kamenje, tako da su ovo neka alternativna postolja. Ništa posebno ali je možda interesantno za prvo vreme.

Offline Marija

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #169 : 10-09-2007, 21:45:42 »
Auuuuuuuuuuuuuu  :wow: koji oblici...

Što je ono žuto na zadnjoj slici?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gale

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #170 : 10-09-2007, 22:01:47 »
Ono žuto su granule plastike koji se koriste pri izradi plast. predmeta. Granule idu u presu tope se i ispadaju gotovi predmeti.

Offline Aleksa

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #171 : 11-09-2007, 12:21:18 »
Bas mi se svidja onaj kamen iznad tih granula....  :yes:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #172 : 11-09-2007, 12:41:39 »
Pasja glava na prvoj fotki je ful dobra !!!  :great:

Offline Marija

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #173 : 11-09-2007, 14:57:13 »
Bas mi se svidja onaj kamen iznad tih granula....  :yes:

stalaktiti?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #174 : 11-09-2007, 14:59:36 »
Fakat pasja glava :happy: i to nekog tužnog penzioniranog ptičara.
Gale trebao bi si dati truda i napraviti po koje postolje. Tek toliko da kompletiraš dobro kamenje, šteta ga je ovako držati

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #175 : 11-09-2007, 15:01:40 »
Najviše mi se dopada onaj na najnižoj fotki, onaj u gornjem lijevom kutu. Jedino bi ga  možda drugačije okrenuo.

Offline Marija

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #176 : 11-09-2007, 15:24:10 »
to nekog tužnog penzioniranog ptičara.
joooooj, opis je odličan  :ludilo:
 
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #177 : 29-07-2009, 08:40:33 »
U subotu sam sa GP-om bio na terenu... odveo me do jednog odličnog nalazišta kamena i tolko smo te spominjali (Done) da sam se počel okretati oko sebe, u nadi da ćeš se pojaviti... Našao sam poveći broj dobrog i odličnog kamenja (fotke uskoro) i zanima me (vidim da se nešto pisalo) s čime je najbolje premazati/polirati/zaštititi kamen da ostane konstantno "živo sjajan" Ovo kad je anemično magličasti sloj na njima, nije neka dobit... a ko će ga poljevati nonstop  :tup:
Lepo bi prosil da mi udjelite pokoji savjet, kako kamen napraviti izložbenim  :chinaman:
.... a ti Done, razmisli o izletu! ... na godišnjem sam od ovog vikenda  :verycool:

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #178 : 29-07-2009, 12:50:20 »
 Vlažan izgled dobijaš najobičnijim lakom za kosu. To se fino upije i kamen uvijek izgleda kao da je vlažan a ne sjaji se i nije masno. Prvo naravno probaj negdje gje se neće vidjeti.

Offline sivac68

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #179 : 29-07-2009, 13:02:11 »
ovisi i o vrsti kamena
može i bezbojni lak za drvo
ZDRAVI BILI !!!