Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Privatni workshop sa Walterom Pallom  (Posjeta: 8029 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Privatni workshop sa Walterom Pallom
« : 30-10-2009, 11:33:09 »
Evo izvještaja na Walterovom blogu u više nastavaka pod imenom
very advanced broadleaved styling workshop

http://walter-pall-travelogues.blogspot.com/2009_10_01_archive.html

 :hihihi:

Dva puna dana smo radili ko crnci, dizali se po mraku u 6:30 i radili do zalaska sunca. Dobro je prodrmao nas lijene dalmatince.  :lol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Privatni workshop sa Walterom Pallom
« Odgovori #1 : 30-10-2009, 11:58:31 »
Odličan workshop! Jedva čekam da sva ta outstanding drva ponovo vidim u živo.  :love:

PS
...ja mu nisam dao ništa raditi, vidio sam da ste ga vi dovoljno iscrpili  :idiot:

Offline Marija

Odg: Privatni workshop sa Walterom Pallom
« Odgovori #2 : 30-10-2009, 12:02:23 »
Kod tebe je bio prekratko. Nismo mi njega iscrpili nego on nas ... ima energiju kao da ima 19 godina.  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Privatni workshop sa Walterom Pallom
« Odgovori #3 : 30-10-2009, 12:08:27 »
Kod tebe je bio prekratko. Nismo mi njega iscrpili nego on nas ... ima energiju kao da ima 19 godina.  :hihihi:

...iscrpili su vas sanduci... što je i normalno kad ne planinarite  :tlab:
A njegova energija... i smisao za humor.... nenadmašan je. U jednom trenutku smo se opuštali nakon ručka i komentirao je Idine slike.. u jednoj rečenici ima vrlo profesionalan umjetnički osvrt i humoresku od koje puca mokračni mjehur na njegove provale...
Stvarno je užitak biti u društvu tog karizmatika, raduje me što ste uživali u radu, potpomognuti njegovim vrlinama... ODLIČNO.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Privatni workshop sa Walterom Pallom
« Odgovori #4 : 30-10-2009, 12:18:02 »
....citat WP

"It would surprise me very much if it would nit become one of the most important collections of broadlaved bonsai in the world. "

Evo cvatem ko tulipan... i raduju me svi leptirići koji vam sad lepršaju u trbuhu   :great:
Znao sam, ćim sam proljetos vidio drva, da će kad tad usljediti ova izjava  :verycool:

Offline gal

Odg: Privatni workshop sa Walterom Pallom
« Odgovori #5 : 30-10-2009, 12:34:07 »
...joj već me peku oći  :cry: ! Toliko obrađenih drva u samo dva dana, svaka čast!

Offline Marija

Odg: Privatni workshop sa Walterom Pallom
« Odgovori #6 : 30-10-2009, 14:49:55 »
...joj već me peku oći  :cry: ! Toliko obrađenih drva u samo dva dana, svaka čast!

Za puno stabala je napravljena gruba skica - da sada sljeduje detaljno odrađivanje svega što smo zaključili ... a provjera sljedi u 4. pa u 10. mjesecu dogodine  :zamisljen:

Mislim da je odlučan iz nas istjerati i posljednju trunčicu ljenosti   :gigle: :love:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Privatni workshop sa Walterom Pallom
« Odgovori #7 : 30-10-2009, 17:05:03 »
Uh, ta dva dana su bila totalni gušt. Walter nam je pomogao popeti se na stepenicu više.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Tijek

Odg: Privatni workshop sa Walterom Pallom
« Odgovori #8 : 30-10-2009, 20:15:58 »
tooooooo prijatelji... samo tako dalje................

Offline drigi

Odg: Privatni workshop sa Walterom Pallom
« Odgovori #9 : 02-11-2009, 08:13:49 »
Mogu samo reći ,Svaka Vam čast!!!!
ps.A Andrija sada neka se čuva da nešto ne zgreši,jer posle prenošenja ovih sanduka ruke su ti ko u Švarcenegera Marija :threatening:Šalim se,baš Vam zavidim i drugim parovima,jer moju suprugu ne zanimaju bonsaii pa sve vučem sam. :zabezeknut:

Offline Andrija Zokić

Odg: Privatni workshop sa Walterom Pallom
« Odgovori #10 : 02-11-2009, 15:27:48 »
moju suprugu ne zanimaju bonsaii pa sve vučem sam. :zabezeknut:

Pa zato je i ne zanimaju jer zna da bi služila da samo vuče sa tobom kašete. :hihihi:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline drigi

Odg: Privatni workshop sa Walterom Pallom
« Odgovori #11 : 02-11-2009, 21:32:09 »
 :happy2:

Offline DonQuijote

Odg: Privatni workshop sa Walterom Pallom
« Odgovori #12 : 03-11-2009, 06:58:20 »
Nekako slutim da Andriju nećemo viđati jedno duže vrijeme :turpija:
... dok ne skine gips

Offline Andrija Zokić

Odg: Privatni workshop sa Walterom Pallom
« Odgovori #13 : 03-11-2009, 09:14:31 »
Nekako slutim da Andriju nećemo viđati jedno duže vrijeme :turpija:
... dok ne skine gips

Stvarno smo pretjerali sa veličinom nekih kašeta :tup: .... ovu seznu ništa ne ide u kašetu dublju od 15 cm.

Toliko obrađenih drva u samo dva dana, svaka čast!

Meni je najbitnije to što sam vidio da se drva mogu vidjeti na puno različitih načina. To je za mene bitna škola. Ako sam do tada na jednom drvu vidio npr. maksimalno 3 opcije, Pall mi je pokazao još 10 mogućih opcija za buduće oblikovanje. Nije on nama pokazivao neke tajne tehnike, nego nas je učio kako gledati i vidjeti drvo. Potrebno je i imati drvo koje nudi mnogo opcija i da nije "tipično". Imam osječaj da smo samo zagrebali u to područije koje je vjerojatno beskonačno.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Privatni workshop sa Walterom Pallom
« Odgovori #14 : 03-11-2009, 09:34:19 »
Meni je najbitnije to što sam vidio da se drva mogu vidjeti na puno različitih načina. To je za mene bitna škola. Ako sam do tada na jednom drvu vidio npr. maksimalno 3 opcije, Pall mi je pokazao još 10 mogućih opcija za buduće oblikovanje. Nije on nama pokazivao neke tajne tehnike, nego nas je učio kako gledati i vidjeti drvo. Potrebno je i imati drvo koje nudi mnogo opcija i da nije "tipično". Imam osječaj da smo samo zagrebali u to područije koje je vjerojatno beskonačno.

Samo treba biti opušten i dati si vremena za svaki materjal koji je uspješno kolektiran. S vremenom opcije vrlo brzo postaju kristalno jasne i od 10 mogučih lako izabereš pravu. Walter je vidio milion i više drva i to iskustvo je impresivno, no tome se može približiti svatko od nas, samo treba biti opušten i slušati drva  :turpija: