Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Jesu li krenuli pupovi?  (Posjeta: 57856 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #75 : 02-03-2009, 18:10:56 »
NA Klenu koji sam izvadio prije 20 dana počeli su se otvarat pupovi. Dali je to znak da se je primio ili je samo reakcija na toplinu (smješten je u zavjetrini i praktično cijeli dan obasjan suncem)? Dok u isto vrijeme na druga dva ništa.

Offline Marija

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #76 : 02-03-2009, 20:15:47 »
Nama još ništa nije krenulo a najjužnije smo  :hihihi:

P.S. Ups, ipak nisam - Sivac je par kilometara niže  :lol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #77 : 02-03-2009, 21:40:07 »
NA Klenu koji sam izvadio prije 20 dana počeli su se otvarat pupovi. Dali je to znak da se je primio ili je samo reakcija na toplinu (smješten je u zavjetrini i praktično cijeli dan obasjan suncem)? Dok u isto vrijeme na druga dva ništa.

Najvjerojatnije ti se primio.
Nama neke zelenike kasne za drugim zelenikama i po mjesec dana, tako da se ne trebaš brinuti ako je tvoj kljen "uranio".
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #78 : 02-03-2009, 22:29:30 »
Sivac ima neko iskustvo s kljenom koji je krenuo, on se ponadao da je sve OK, pa krepucnio ....  :frown:
pričekaj punu vegetaciju za slavlje oko primanja, a do tada pazi na zalijevanje u ovoj fazi je osjetljiv na sušu!

Sretno!  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #79 : 03-03-2009, 08:23:55 »
Nama još ništa nije krenulo a najjužnije smo  :hihihi:

P.S. Ups, ipak nisam - Sivac je par kilometara niže  :lol:
Istina je da ste vi puno južnije , ali kod mene nije bilo onog snijega i leda.
Samo što je kod mene ujutro -4 a u podne + 12 pa me zabrinjavaju te prevelike temp. razlike.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #80 : 03-03-2009, 08:36:17 »
Nama još ništa nije krenulo a najjužnije smo  :hihihi:

Istina je da kod mene puše kao nigdje, no kod mene je dosta toga krenulo, što pupanjem, što listanjem.... ah ta "ovrečiknšitiranja"

 :whistle:

Offline Marija

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #81 : 03-03-2009, 09:03:03 »
Istina je da kod mene puše kao nigdje, no kod mene je dosta toga krenulo, što pupanjem, što listanjem.... ah ta "ovrečiknšitiranja"

Kretanbje vegetacije ima veze s temperaturom .... vjerovatno ti je krenulo ono što je u podrumu prezimilo ... ne možeš se natjecali sa mediteranskom klimom  :histerical:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #82 : 03-03-2009, 09:11:42 »
Istina je da kod mene puše kao nigdje, no kod mene je dosta toga krenulo, što pupanjem, što listanjem.... ah ta "ovrečiknšitiranja"

Kretanbje vegetacije ima veze s temperaturom .... vjerovatno ti je krenulo ono što je u podrumu prezimilo ... ne možeš se natjecali sa mediteranskom klimom  :histerical:

Gle, nemam razloga pretjerivati. Ne spominjem podrumsko zimovalište, pričam o drvima koja su cjelu zimu bila vani  :verycool:
Ostrye su zazelenile pupove, jedna je otvorila list. Betulusi također zelene pupove. Breza otvara pupove.
U podrumu, smokva i mahaleb također...
Srezao sam u nedjelju, povratno jednu ostryu i iz rezova je potekao sok kao iz kotla za rakiju, dakle, sad se samo treba čuvati mraza   :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #83 : 03-03-2009, 09:36:04 »
Istina je da kod mene puše kao nigdje, no kod mene je dosta toga krenulo, što pupanjem, što listanjem.... ah ta "ovrečiknšitiranja"

Kretanbje vegetacije ima veze s temperaturom .... vjerovatno ti je krenulo ono što je u podrumu prezimilo ... ne možeš se natjecali sa mediteranskom klimom  :histerical:
Zapravo, negdje sam pročitao da nije samo temperatura u pitanju nego više količina svjetla, tj duži dani su glavni okidač, naravno da i temp igra ulogu ali ona je manje važna. Može usporiti ali teško može ubrzati otvaranje. Duda će znati više o tome i ispraviti me ako se varam.

Offline Marija

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #84 : 25-03-2009, 08:40:55 »
Proglašavam proljeće u našem vrtu ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #85 : 25-03-2009, 08:52:18 »
Proglašavam proljeće u našem vrtu ...
...ove godine je proljeće malo okasnilo kod vas!? I kod mene je slično (premda je sinoć ponovo pao snijeg)...

Offline Marija

Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #86 : 25-03-2009, 09:01:56 »
...ove godine je proljeće malo okasnilo kod vas!? I kod mene je slično (premda je sinoć ponovo pao snijeg)...

Zima je bila oštrija znatno od prošle ...  pa orkanske bure ... sinoć jako jugo .... nikako da se toplije vrijeme duže zadrži da baš sve krene ... iako mi cvijeće buja po vrtu ... ljubičice mirišu već 20-tak dana ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #87 : 25-03-2009, 09:03:39 »
Kod mene već ima i "zvončića" umjesto pupova...

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #88 : 25-03-2009, 09:38:33 »
Ovo proljeće je do sada totalna pušiona.  :badmood: U mojoj USDA zoni, još ništa  ili vrlo malo. Tješim se, jučer mi je Pall rekao da je kod njega palo 10cm snijega i da se danas očekuju nove sniježne oborine!  :tuptup:  :dunno:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jesu li krenuli pupovi?
« Odgovori #89 : 25-03-2009, 09:48:59 »
Tješim se, jučer mi je Pall rekao da je kod njega palo 10cm snijega i da se danas očekuju nove sniježne oborine!  :tuptup:  :dunno:

Dobro dok se čovjek ima s čim tješiti  :takoTreba: