Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Još jedan novak  (Posjeta: 2987 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Filip

Još jedan novak
« : 13-04-2010, 10:20:09 »
Bok ljudi,imam 12godina i živim u Osijeku.Ubaumaxu sam vidio nekoliko bonsai drvaca i baš su mi se svidjela.Možete li mi predložiti gdje u Osijeku i okolici mogu nači drvo za bonsai,isplatili se kupiti u baumaxu....
Pozdrav! ;)

Offline Ivan B

Odg: Još jedan novak
« Odgovori #1 : 13-04-2010, 10:40:13 »
Bok ljudi,imam 12godina i živim u Osijeku.Ubaumaxu sam vidio nekoliko bonsai drvaca i baš su mi se svidjela.Možete li mi predložiti gdje u Osijeku i okolici mogu nači drvo za bonsai,isplatili se kupiti u baumaxu....
Pozdrav! ;)
Bok
Ja sam također iz Osijeka.  :great: Nemoj kupovati ''bonsaije'' iz baumaxa jer će se vrlo brzo osušiti, to što prodaju pod nazivom ''bonsai'' to nije, već je to samo ukorijenjena grana. Ostalo ti javim na pp...

Offline dijxtra

Odg: Još jedan novak
« Odgovori #2 : 13-04-2010, 11:25:49 »
Bok ljudi,imam 12godina i živim u Osijeku.Ubaumaxu sam vidio nekoliko bonsai drvaca i baš su mi se svidjela.Možete li mi predložiti gdje u Osijeku i okolici mogu nači drvo za bonsai,isplatili se kupiti u baumaxu....
Pozdrav! ;)
Moj prijedlog: nemoj još nabavljati drvo. Prvo par dana čitaj ovaj forum ili nabavi neku knjigu o bonsaiju ili nešto. Ako si slučajno dobar s engleskim (ako zbilja znaš engleski sa 12 godina onda čestitam tvojim roditeljima :-) ) mogu ti ja poslat jedan PDF od 50 strana koji mi je puno pomogo da uopće shvatim o čemu oni ovdje pričaju :-D Ja sam u petak počeo proučavat bonsai, u subotu otišo u rasadnik, nabavio si lijepi tanki mladi japanski javor a u nedjelju (nakon što sam pročitao par članaka) skužio da sam kupio totalno krivo drvo jer ovaj ima tanko deblo i ne vidi mu se korijenje. Tako da, kao početnik početniku: prvo pročitaj knjigu ili dvije o bonsaiju pa onda nabavi drvo, da se ne zajebeš ko ja :-D Bonsaiem ćeš se ionako baviti desetljećima tako da ako drvo ne nabaviš sad nego za tjedan dana - nećeš osjetiti nikakvu razliku.

Offline Filip

Odg: Još jedan novak
« Odgovori #3 : 13-04-2010, 13:47:05 »
Hvala vam.