Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Trening posuda  (Posjeta: 2519 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MR

Trening posuda
« : 07-07-2013, 23:59:14 »
Pozdrav ekipi,
Poslje dugog gostovanja na ovom forumu evo i ja sam se registrirao...ali sa hrpom nepoznanica kao i prvog dana. Šta je to trening posuda??? jer ne može posuda biti velika,mala,široka,duboka???- nego baš trening...(nije to valjda  posuda koju uzmeš sa sobom kada trčiš po šumi  :smile:) I ja bi htio "uloviti" svoj prvi yamadori i to bijelograba pa me zanima: Gdje je najbolje se uputiti u potragu ? Kakve zamke skriva takav lov (pri tome ne mislim na iskopavnje,to sam vidio u vašim postovima nego na eventualne vlasnike zemljišta i sl. probleme)? Slušajući Vaše savjete, kao početnik u svijetu bonsaia priskrbio sam si neka drvca graba običnog i  Bukvu ali mi se redom suše, osim jednoga u drvenoj posudi (ostali su u nekim plastičnim priručnim teglama) i svi imaju iste uvjete,sjena,supstrat,zaljevanje..... Na kraju,stalno spominjete neke radionice, pa me zanima kako biti dobrodošao na nekoj od njih tj nekoj za ovakve početnike poput mene ??? :question:
Lp

Offline alexhor

Odg: Trening posuda
« Odgovori #1 : 08-07-2013, 00:18:24 »
Trening posudom zovemo sve od starog lavora, preko kanti, kupljenih tegli, kašeta, do vješto zbijenog drvenog sanduka. U teningu su obično iskopana drva koja su praktički na infuziji zbog doživljenog šoka prilikom iskapanja. Trening posuda obično bude veća nego što će biti bonsai posuda tog drva za par godina kako bi izvađeno drvo imalo prostora razviti snažno korijenje i ponovo uspostaviti ravnotežu, postati zdravo i živo za sve buduće predstojeće zahvate. I definitivno ne trebaš posudu nositi sobom u šumu :)
S obzirom da smo u ljetu, sad nemoj niti pokušavati nešto iskopavati jer iskopano vjerojatno neće uspjeti preživjeti. Prvo iskopavanje planiraj iduće proljeće, tj. početkom vegetacije.
A što trebaš tražiti, stablo s dobrim nebarijem  i vidljivim površinskim korijenjem u bazi. Krošnju ne trebaš tražiti, nju oblikuješ s vremenom. Pogledaj malo po forumu i do proljeća ćeš stvoriti nekakvu sliku. Ljudi ovdje ne vole puno prepisivati ono što je već ionako napisano a pronalazi se preko forumske tražilice :)

Offline MR

Odg: Trening posuda
« Odgovori #2 : 08-07-2013, 00:46:33 »
Hvala na brzom odgovoru,prekopat ću ja forum.. :yupi:

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Trening posuda
« Odgovori #3 : 08-07-2013, 09:14:56 »
bok HR! Radionice i predavanja održava bonsai udruga ZEN. Prati web stranicu i forum dok ne objave datume predavanja. Ili se javi na pp Dijxtri pa če ti bit sve jasnije oko toga.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!