Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Predpočetnik.  (Posjeta: 2936 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline srdjannk

Predpočetnik.
« : 25-11-2014, 08:22:09 »
Pozdrav. Moje ime je Srđan I iz Banja Luke sam. Pročitao sam par tekstova o bonsai uzgoju I ne želim ništa da počinjem bez strucne pomoci. (Iz iskustva znam,jer se bavim akvaristikom I znam da je bitno zapoceti pravilno.) Drvce,sjeme ili sta god jos nisam nabavio. Zivim u stanu gdje nema centralnog grijanja,dakle samo pojedine sobe se griju. Takodje imam balkon ali ne I dvoriste. Mene najiskrenije zanima vasa pomoc I bilo kakva je dobrodosla. Dakle krecem od nule ( Tabula Rasa). Pisite kako naci pravo drvo,je li zima uopste pravo vrijeme za pocetak itd... Unaprijed zahvalan, vas (nadajmo se) buduci kolega, Srđan  :smile:

Offline LONICERA

Odg: Predpočetnik.
« Odgovori #1 : 25-11-2014, 15:01:35 »
Srđane, dobro došao. Prvi korak ti je dobar. Našao si forum gdje možeš puno toga naučiti. Kreni od tema, početnici pitaju, hortikultura i estetika. Posebno prouči teme koje su otisnute masnim slovima. Imaš sigurno 2-4 mjeseca vremena da  nešto naučiš prije nego kreneš nabaviti svoje prvo drvce. Također puno možeš naučiti i od člana ovog foruma koji je napravio vrlo edukativne video snimke. Šaljem ti linkove:
http://www.yamadoriarea.blogspot.com/
http://sandevbonsai.blogspot.com/
Također na you tube-u imaš još puno toga.
Želim ti puno uspjeha u daljnjem učenju i radu.
                                       
                                                                                                     Pozdrav

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Predpočetnik.
« Odgovori #2 : 25-11-2014, 16:53:15 »
Na sva tvoja pitanja već postoji niz odgovora,samo si moraš naći vremena i sve po redu listati i čitati.Po pojedinim temama možeš postaviti pitanje ako nešto nečeš razumjeti.Dobro došao na forum.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline srdjannk

Odg: Predpočetnik.
« Odgovori #3 : 25-11-2014, 17:17:56 »
Hvala na dobrodoslicama. :) Interesuje me,jer nisam najstrpljiviji,moze li se poceti sa oblikovanjem bonsaia u zimu?

Offline LONICERA

Odg: Predpočetnik.
« Odgovori #4 : 25-11-2014, 19:16:21 »
Srđane, ne preporučam ti da bilo što oblikuješ ovu zimu. Prije svega ovo je hobi za strpljive, a nije loš izbor i ako se želiš naučiti strpljivosti.  Dosta sam razmišljala kako da ti odgovorim na ovo pitanje. Najvjerojatnije si vrlo mlad i ne bih te htjela obeshrabriti. Ali stvarno moraš prije svega puno naučiti. Vidjet ćeš da ćeš na forumu naći puno zanimljivih i poučnih tema. Ali s obzirom da razumijem tvoje nestrpljenje moj prijedlog ti je sljedeći:
Ako ti nije žao novca koji ćeš potrošiti odi u neki rasadnik ,vrtni centar i kupi neku kontejniranu biljku. Potroši onoliko novca koliko si spreman izgubiti. Onda ju oblikuj i igraj se s njom. S obzirom da je biljka živo biće, probaj se što bolje brinuti za nju. Najvjerojatnije neće dugo poživjeti , ali ti ćeš zadovoljiti svoju trenutnu potrebu. Ako poživi imat ćeš neko iskustvo.
U međuvremenu uči (provedi puno vremena čitajući ovaj forum), hodaj po prirodi, promatraj drveće oko sebe, traži zakržljala drvca koja bi po završetku zime eventualno mogao vaditi. Da bi to mogao uspješno obavti, opet moraš učiti.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Predpočetnik.
« Odgovori #5 : 27-11-2014, 13:24:52 »
Srđane....dobrodošao u  :zalijevanje: svijet ....a LONICERA ...za tvoj odgovor.. :worthy: :worthy: !!