Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Cuphea  (Posjeta: 4364 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gargameo

Cuphea
« : 05-06-2011, 22:43:07 »
Pozdrav svima

Jučer sam nabavio vrstu Cuphea hyssopifolia.
Prodali je pod nazivom "Japanska mirta" - bah!

Nisam naišao na puno infomracija o toj vrsti, jer se očito ne uzgaja mnogo.

Nažalost nemam niti balkon a kamo li vrt, pa sam ograničen na uzgoj ficusa i sličnih fakina.

Ovo mi se učinilo zgodnim - mlada je sadnica, kupljena na flora artu, i nadam se da će jedog dana postati kakav bonsai.

Pitanja glasi ima li tko od vas dotičnu, i koje su upute za nju.
Znam da se inače uzgaja za akcentnu biljku, no ja bih ju baš za bonsai.

pauzdrav,
gargameo


Offline Marija

Odg: Cuphea
« Odgovori #1 : 06-06-2011, 08:00:08 »
na žalost, ovdje ti nitko neće moći pomoći jer svi uzgajamo autohtone biljke ... pa potraži na internetu.
Za tu vrstu nikada nisam čula ... ukoliko nije grmolika vrsta od nje nećeš moći napraviti bonsai.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Hrvat

Odg: Cuphea
« Odgovori #2 : 09-06-2011, 22:12:14 »
za sad moram sve prevesti rucno.
http://babadubonsai.voila.net/docum/cuphea.html
za pocetak;obitelj lytharaceae salikaires.
podrijeklo;mexiko i jug guatemale.eto za sad i ako hoces cekati prijevod samo ti insaliraj krevet isprid kompjutera dok prevedem ostatak. :histerical:
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Hrvat

Odg: Cuphea
« Odgovori #3 : 15-06-2011, 20:24:33 »
Cuphea nije strogo govoreći stablo, a to je grm, meksičke podrijetla i južne Gvatemale. On pripada obitelji Lythraceae (drenak obitelj) ostavlja trajne, naizmjenično malo grubi.

Cvjetovi su maleni ljubičaste, ružičaste ili bijele boje i nastajanju mjestima gdje lišće su priključeni na štap) za stvaranje izložbe boja koja traje mnogo godina.
Zajednički nazivi: meksička lažni Heather

NJEGA

Puno svjetla (ali ne i izravno sunce) i vode, čuvati od smrzavanja. Ako je, nažalost,dobio mraz, nemojte ga baciti.cesto ponovo izbaci nove mladice.

Ovaj grm može smatrati "iznutra". Međutim, on cijeni dobru rasvjetu (mislim dodatni doprinos svjetla), blizina fontana unutarnji i vanjski život u dobru sezonu.

zalijevanje

Voda je bitna za ovu biljku također voli vlagu. Ona je brzo ističe kad je žedan.

sadnju

U rano proljeće u miješati tvrdog drveta.

VELIČINA OBLIKOVANJE

Neka se raste, i kada grane su drvenastih (lignification vrlo sporo), izrezati dva lista. Moramo se vratiti barem jednom godišnje imati lijep cvijet .. Defolijacija može završiti u lipnju

Imajte na umu da cuphea grane i svoj ​​bez veličine.

Formiranje pravog stabla je prilično tesko na ovu biljku.

Bolesti i štetnika,nema


umnozavanje;

sijemenje, reznice, ali i dijeljenjem korijena.



evo napravio sam sto sam mogao,toliko razmisljao i zaspao sam ja isprijed kompjutera.
nije vazno gledadi,vec vidjeti