Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Mali kućni Bonsai  (Posjeta: 6511 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tony105

Mali kućni Bonsai
« : 21-11-2010, 16:32:34 »
Kupujem par Bonsai drvca za kuću, ne za van, dakle isključivo tražim mala drvca, idealno bi bilo oko 30cm visine.. i zanima me slijedeće:
1. gdje ima najveći izbor na ZG području?
2. Da li ima ovakvog drvca (ikadabuki) i koliko košta:  http://img148.imageshack.us/img148/3177/brooma.jpg
Mali kućni Bonsai


3. Gdje ima za kupiti lijepih posuda za Bonsai drvca?
4. Na nekima vidim lijepu zelenu travicu, gdje to pronaći i kupiti?
5. Kako brzu rastu ?

Hvala unaprijed na pomoći!

Offline Seven of Nine

Odg: Mali kućni Bonsai
« Odgovori #1 : 21-11-2010, 16:59:30 »
1. ima nešto u BAUHAUSU
2. to nije ikadabuki (vidi sliku ikadabuki stila). ovako lijepih primjeraka nisam vidjela. puno ružnijim i mlađim primjercima cijena se kreće od 65 do 135 kn.
3. u MBM-u ima nešto posuda http://www.mbm.hr/
4. to je mahovina, ima na e-bayu, a i u šumi  :smile:
5. ovisno o vrsti


Offline dijxtra

Odg: Mali kućni Bonsai
« Odgovori #2 : 22-11-2010, 01:27:36 »
Kultiviranje jednog bonsai drveta do razine s ove slike traje nekih 10-15 godina. Najmanje. Stoga te ne bi trebalo iznenaditi da im se cijena izražava u desetcima tisuća kuna. Samo za slučaj da nisi znao/la.

Naravno, ako kupuješ nešto što vrijedi par desetaka hiljada kuna, bilo bi dobro da znaš prepoznat škart od kvalitete. A da bi mogao/la prepoznat škrat od kvalitete treba ti par godina bavljenja bonsaijem :-)

Stoga, moja preporuka: nemoj kupovat bonsaije, počni se bavit s njima ;-)

Offline tony105

Odg: Mali kućni Bonsai
« Odgovori #3 : 22-11-2010, 08:52:05 »
Tako puno godina da bi Bonsai dobro izgledao? i tako skupo, nisam stvarno znao da to ide tako sporo  :smile:
Onda da pitam ovako, koja vrsta je najbolja za unutar kuće, jer tražim neko malo drvce Bonsai, što manje to bolje...
Uglavnom tražim neko prekrasno drvce koje će dati lijep izgled (nakon nekog vremena naravno), ovo sa moje slike je super, kad bi mogao takvo naći :)
Ali ako ima neka druga vrsta ili vrste koje "ispadnu" prekrasne samo recite da znam šta da kupim, a opet naravno se vraćamo na to šta ima ovdje u ZG-u za kupiti.

MBM sam pogledao ali tamo nema nikakve cijene, jel se to naručuje online ili imaju neku trgovinu?
Budem vidio šta ima i u Baumaxu i Bauhausu.

Offline DonQuijote

Odg: Mali kućni Bonsai
« Odgovori #4 : 22-11-2010, 10:15:13 »
Gle imaš nekoliko mogučnosti. Možeš kupiti smeće u nekom od tržnih centara i uz  malo sreće ga održati na životu, ako nemaš sreće, a večina nema s takvim drvima, barem ti neće biti žao love.
Druga opcija je da kupiš pošteni bonsai ali kako je već napisano vrijednost onakvoga kakvog si uslikao je svakako iznad 1000 Eura. Najvjerojatnije će  ti i taj krepati ali će ti biti žao love.
Treća opcija je da naučiš nešto o bonsaiu pa da budeš sposobniji brinuti o njemu, onda je bilo koja od prve dvije opcije smislenija, ali zahtijeva trud i učenje ali to se isplati jer onda i sam možeš oblikovati drva iz prirode.

Dakle moj ti je savjet prvo nešto nauči a onda se raspituj o kupnji jer ako ćeš učiti u hodu, vjerojatno ćeš požaliti.

... a ako baš želiš ekspresni odgovor na tvoje pitanje, odgovor je ficus ili benjamin


Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Mali kućni Bonsai
« Odgovori #5 : 22-11-2010, 12:09:39 »
U potpunosti se slažem sa Donom.Od svih koje sam kupio u zadnjih 10 godina živi su mi samo fikusi.Preporučujem fikus Retusa ili fikus Benjamin i kroz ljeto i početak jeseni ih držati vani da ojačaju i da se oporave prije ponovnog unošenja u kuću. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Bruno

Odg: Mali kućni Bonsai
« Odgovori #6 : 22-11-2010, 21:47:28 »
Tako puno godina da bi Bonsai dobro izgledao? i tako skupo, nisam stvarno znao da to ide tako sporo  :smile:
Onda da pitam ovako, koja vrsta je najbolja za unutar kuće, jer tražim neko malo drvce Bonsai, što manje to bolje...
Uglavnom tražim neko prekrasno drvce koje će dati lijep izgled (nakon nekog vremena naravno), ovo sa moje slike je super, kad bi mogao takvo naći :)
Ali ako ima neka druga vrsta ili vrste koje "ispadnu" prekrasne samo recite da znam šta da kupim, a opet naravno se vraćamo na to šta ima ovdje u ZG-u za kupiti.

MBM sam pogledao ali tamo nema nikakve cijene, jel se to naručuje online ili imaju neku trgovinu?
Budem vidio šta ima i u Baumaxu i Bauhausu.

meni izgleda da ti je ovo ulje na platnu