Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vrsta bonsai drvceta  (Posjeta: 2869 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tihana.psy

Vrsta bonsai drvceta
« : 03-01-2014, 22:10:35 »
Dragi ljudi

Procitala sam da je prvi korak u njezi bonsai drvceta da mu se odredi vrsta, pa vas molim da mi pomognete, kako bih mogla traziti dalje o toj vrsti.

Ja sam svoje drvce dobila prije dva dana, ali ne djeluje bas sretno u novoj klimi, lisce mu je pocelo zutiti i opadati, pa mi je stvarno vazno da utvrdim sta mu treba.  tuzic

Na uputama koje sam dobila uz njega ne pise vrsta, ali pise da treba biti na temperaturi 15 do 25 stepeni.

Hvala velika unaprijed  :jupije:

Offline Hrvat

Odg: Vrsta bonsai drvceta
« Odgovori #1 : 03-01-2014, 22:18:14 »
 izgleda da je Carmona,sad!!!!!?
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Tihana.psy

Odg: Vrsta bonsai drvceta
« Odgovori #2 : 03-01-2014, 22:30:11 »
Hvala, po drugim slikama lici, jer je lisce neobicno, ali slabo znam o tome...  potrazicu onda o Carmoni...  Hvala :victory:

PS stiglo je meni iz prilicno hgladnih uslova, nadam se da se nije smrzlo :(

Offline Hrvat

Odg: Vrsta bonsai drvceta
« Odgovori #3 : 03-01-2014, 22:43:15 »
oko +10 vec je kobno za nju.ne podnosi susu ni visak vode,znaci tripa paziti na stanje zemlje ili substrata zavisi u cemu je.ako je unutra mora se upotrijebiti puno veca zdijela od posude bonsaia,PREPUNIT JE FLOREOPOROM IL DEBELIM SLJUNKOM i u toj posudi drzati podosta vode da moze ishlapljivanjem odrzat kako tako korektnu vlaznost okolnog ambijenta,paralelno trazi mnogo svijetla i sunca.eto za veceras necu dalje jer rizikiras proci noc na forumu.
nema na cemu
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Tihana.psy

Odg: Vrsta bonsai drvceta
« Odgovori #4 : 05-01-2014, 18:22:47 »
 :yupi:

Staro lisce opada, ali ima mnogo novih pupoljaka listica i izgleda kao da dolazi sebi :)  cini se da ce prezivjeti prilgodjavanje na moj dom. :) sutra idem u nabavka potrebne opreme za nju.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Vrsta bonsai drvceta
« Odgovori #5 : 06-01-2014, 15:25:05 »
Tipični primjerak iz vrtnih centara za 100 kn.Sve što je Hrvat napisao stoji.Vidim da imaš veći podložak.U njega stavi sitne kamenčiće i dopuni vodu.Na to gore stavi posudu sa drvcem.Stvorit češ nekakvu malu mikro-klimu.Drvce za sada neka ostane kakvo je.Nema se tu što rezati previše niti formirati.Nakon godine slobodnog rasta treba vidjeti što dalje.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!