Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zemlja za predbonsai  (Posjeta: 2398 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomislav1997

Zemlja za predbonsai
« : 23-03-2014, 20:56:49 »
Znači ja sam iz slavonije i tu kod mene nažalost nema brda,planina i tako toga što je kamenito pa isto tako nema ni zakržljalih stabalaca  tuzic i uzeo sam jedno mlado drvo kojemu je deblo zanimljiva oblika ali problem je što sam ga stavio u crnicu zemlju što se kupi u trgovini za 20 kn 50litara el :) a kada sam čitao tu teme što se treba stavljati je glina(cigla) i tako što manje zemlje el ali sam opet ćuo savjet da sada to stabalce koje još nije bonsai ostavim u toj zemlji dvije godine a kasnije stavim u zemlju koju svi preporučuju..Pa moje pitanje je dali da odmah čim sam svoj yamadori izvadio da stavim u zemlju koju sve vi preporučili ili u crnicu?
SES

Offline jurica

Odg: Zemlja za predbonsai
« Odgovori #1 : 23-03-2014, 21:44:30 »
Odmah u 80% liapora ,LECA-e , granitnog granulata ili nešto slično i 20 % treseta !!!!
U zemlji za cvijeće istrunut će ti korijen !!!
I nikakve tanjuriće nemoj stavljat ispod posude (ko što sam vidio na tvojim slikama) !!!
http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=1553.0
http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=975.0

Offline DonQuijote

Odg: Zemlja za predbonsai
« Odgovori #2 : 24-03-2014, 07:35:07 »
Odmah u 80% liapora ,LECA-e , granitnog granulata ili nešto slično i 20 % treseta !!!!

Dakle što prozračnije i rastresitije, to bolje za korijen. Crnica je najčešća pogreška kod onih koji tek počinju.

Offline alexhor

Odg: Zemlja za predbonsai
« Odgovori #3 : 24-03-2014, 09:15:11 »
Ako nemaš supstrata, onda rađe drvo posadi u dvorištu. Zemlja u dvorištu ili vrtu je živa i aktivna, ali ista ta zemlja u posudi je beton. To najčešće izaziva zabunu. Imam puno drvca koje sam nakon iskopavanja stavio u dvorište da dođu k sebi. Neka od prošle godine sam ove godine presadio u posudu, i super sam zadovoljan kako je fino korijenje ojačalo. Isto znam da neki imaju drvca na nekoj parceli i ponašaju se prema njima kao da su u posudi, orezuju ih, čak i presađuju, natrag u parcelu. Posebno ako su u ravnici kao i ja gdje najčešće možeš pronaći neki "kolac" na kojem treba puno raditi. Dvorište ili vrt po mojem iskustvu daje drvcu najbrži rast dok je još uvijek tek startni materijal.