Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Moji bonsi vrtek :D  (Posjeta: 9658 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kiki

Moji bonsi vrtek :D
« : 13-05-2009, 13:49:22 »
Evo nakon dosta vremena sam pofotkal sve svoje biljčice i odlučil stavit tu da ekipa vidi :D

Od konvencije je dosta prošlo, još sam pod dojmoj :D i sad provodim dosta vremena s bonsijima. Dnevno sigurno sat vremena, jel faks i ostalo mi više nedaju  :lol:

Evo ekipa slike pa komentirajte :D Nemojte bit pre oštri.

Evo ovo je moj prvi bonsi na kojem nebum niš delal :D Kakav je super je :D

http://img22.imageshack.us/img22/8785/p5130036.jpg
Moji bonsi vrtek :D


Ovo je moj ponos :D

http://img17.imageshack.us/img17/6859/p5130033.jpg
Moji bonsi vrtek :D


Evo jednog od prošle godine

http://img135.imageshack.us/img135/4948/p5130009.jpg
Moji bonsi vrtek :D


I dva nova :D

http://img16.imageshack.us/img16/79/p5130015.jpg
Moji bonsi vrtek :D


http://img366.imageshack.us/img366/2388/p5130028.jpg
Moji bonsi vrtek :D



Evo, a tu je link na galeriju :D

S ostatkom malih biljčica.

http://img2.imageshack.us/gal.php?g=p3090058.jpg
Moji bonsi vrtek :D


Ekipa uživajte i prokomentirajte :D


Nadam se da se brzo nađemo na nekom skupu, jel moram pokazat sbjetu par svojih bonsaija na izložbi  :lol:
Najte kaj zamerit :)

Offline Anna

Odg: Moji bonsi vrtek :D
« Odgovori #1 : 13-05-2009, 14:06:00 »
Šteta što nisi stavio umjesto linkova slike na forum :frown:
Moram primijetiti, zavidna količina simpa drfceta. Barem meni.
Proći će puno vremena dok ne stasaju kao konačan bonsai, al mladi smo, ima vremena :smile:
Keep up the good work!

Offline Ivan B

Odg: Moji bonsi vrtek :D
« Odgovori #2 : 13-05-2009, 15:47:05 »
Tako je to nama poćetnicima... :hihihi:

Offline Kiki

Odg: Moji bonsi vrtek :D
« Odgovori #3 : 13-05-2009, 16:05:56 »
Sorry na linkovim, al da sam stavil slike u attachment kvaliteta slike bi bila loša kaj si nebi oprostil...

Da treba če im dosta, al mislim i dugo živeti pa imam vremena, makar bi več s njih dosta otišo na izložbe bez beda, samo mora posude nabavit... :D

Nadam se da bu ju se i iskusnije javili...
Najte kaj zamerit :)

Offline Libero

Odg: Moji bonsi vrtek :D
« Odgovori #4 : 13-05-2009, 16:36:46 »
Jezuš-Marija! Tak bi u ovim krajevima rekli ono što ja mislim o tvojim "stablima".

Bonsai vuče svoje korijene iz Kine, a razvijen je u Japanu. Ima u sebi neku vezu s budizmom, a osobito sa zen-budizmom. Na žalost u zapadnom svijetu shvaća se kao i sve ostalo - brzo do rezultata, pročitaš par postova na nekom forumu i već si znalac i sl.

"Bavim" se ovim hobijem 15-tak godina. I nisam još došao ni do početka. Pročitao sam desetke knjiga, ubio desetke stabala, sad ih imam petnaestak. Ni jedno nije za pokazivanje. Možda za pet godina. Nije za pokazivanje niti ovdje, na ovom forumu gdje je velika večina dobronamjerna.

Nemam ništa protiv toga da se ovdje postaju svakojake slike, i ja sam ovdje samo gost. No žao mi je da neki ljudi niti ovdje ne shvaćaju osnove ovog hobija.

NHF

Offline Kiki

Odg: Moji bonsi vrtek :D
« Odgovori #5 : 13-05-2009, 19:01:08 »
Jezuš-Marija! Tak bi u ovim krajevima rekli ono što ja mislim o tvojim "stablima".

Bonsai vuče svoje korijene iz Kine, a razvijen je u Japanu. Ima u sebi neku vezu s budizmom, a osobito sa zen-budizmom. Na žalost u zapadnom svijetu shvaća se kao i sve ostalo - brzo do rezultata, pročitaš par postova na nekom forumu i već si znalac i sl.

"Bavim" se ovim hobijem 15-tak godina. I nisam još došao ni do početka. Pročitao sam desetke knjiga, ubio desetke stabala, sad ih imam petnaestak. Ni jedno nije za pokazivanje. Možda za pet godina. Nije za pokazivanje niti ovdje, na ovom forumu gdje je velika večina dobronamjerna.

Nemam ništa protiv toga da se ovdje postaju svakojake slike, i ja sam ovdje samo gost. No žao mi je da neki ljudi niti ovdje ne shvaćaju osnove ovog hobija.

NHF


Meni je osobno žao radi ovakvog mišljenja :(

Bavim se ovim 4 pune godine, neznam puno samo znam da bonsai nije ono kaj se piše u knjigama   ( Mrzim čitat nisam ni jednu knjigu vezanu uz bonsai pročito ) nego ono kaj osječaš u srcu...

Vidi se iz ovoga da čovek nije vido kak to radi Walter Pall tj. nije bil na konvenciji...

Drvca su za pokazat kakva got da bila da čuješ kritike, a ne da ih skrivaš i ljubomorno čuvaš... Stavi i ti koju fotku svojih pa da vidimo, ko zna možda doma več imaš nekaj jako kvalitetno al se bojiš pokazat ...

EKIPA S KONVENCIJE daj komentirajte  :lol:


Fala na komentarima  :dipl:
Najte kaj zamerit :)

Offline DonQuijote

Odg: Moji bonsi vrtek :D
« Odgovori #6 : 13-05-2009, 20:47:27 »
Meni vrag ne da mira pa budem napisao svoje mišljenje makar je to jako nezahvalno i obično se čovjek svima zamjeri na taj način.
Kiki
Bez uvrede, stavio si drva na forum da ih se komentira pa ćemo komentirati ukratko. Uz najbolju volju i simpatije prema tebi niti jedno od tih drva se ne može nazvati bonsaiem, čak niti prebonsaiem. To ne znači da ih ti ne voliš, da ih doživljavaš skoro kao svoju djecu, brineš se o njima ali to jednostavno nisu i teško da će ikada biti bonsai.
Što se tiće literature i pravila, mislim da bi itekako trebao pročitati ponešto a ne apriori odbijati informacije.

S druge strane  ako netko nakon 15 godina bavljenja bonsaiem nema baš ništa za pokazati znači da je itekako  griješio i loše startao uza svu proučenu literaturu. Jer ako se odbace prve dvije, tri godine i ako zaboravimo slijedeće tri kada je zbog neiskustva i nestrpljenja moglo doći do umiranja najboljih komada. Još uvijek ostaje skoro desetljeće što je dovoljno da se uzgoji sasvim solidna drva koja se i te kako mogu pokazati.

Eto, to je moje skromno mišljenje. Nadam se da njime nisam nikoga uvrijedio jer mi to nije bila namjera.


Offline Kiki

Odg: Moji bonsi vrtek :D
« Odgovori #7 : 13-05-2009, 20:57:58 »
Fala Don ;)  :hvalaaa:

Al kad ih vidiš u živo promjenil buš mišljenje  :bravoPrika:


Znam da nisu bog zna kaj, i da imaju slabašna drvca, nebarije ... Al moj je cilj uzgojit ih praktički iz sjemena, jel svako može otič u prirodu spuknut drvo, 5 godina ga obrezivat i gusnut i dobit bonsai, al malo nas radi ovo kaj ja pokušavam :)

Možda jednog dana i ja odem na ovaj iščupaj i delaj način, al za sad dolaze pelcevi eventualno rasadnik koja biljčica i naravno sjeme :D


Hehe Don zaboravil si da sam na konvenciji spomenul da kod mene sve brzo raste hehe. Ja sam nasljedil zeleni palac od svoje mame  :na:

Najte kaj zamerit.
Najte kaj zamerit :)

Offline mansa12

Odg: Moji bonsi vrtek :D
« Odgovori #8 : 13-05-2009, 22:16:18 »
Kiki,
I ja sam potrosio dosta godina misleci da to sto radim ima veze sa bonsaijem...ali nakon prvog razocarenja trudim se da uhvatim korak, jer kako i sam mozes da se uveris CITANJEM ovog foruma celo ovo drustvo je jako napredovalo u godinu-dve, odnosno pre toliko vremena i oni su imali iste ili slicne (pocetnicke- :ashamed: da nekog ne uvredim) dileme. A sada je ovo mesto pravi izvor znanja. Tvoja drva su odlican impuls, volis ih, brines se o njima i kako ucis sve vise o ovom hobiju, kriterijumi se mjenjaju, i onda za neko vreme ce biti vazno da imas u kolekciju drva koja imaju sve potrebne karakteristike. U to sam se barem ja uverio... :smile:

Offline Anna

Odg: Moji bonsi vrtek :D
« Odgovori #9 : 13-05-2009, 22:39:51 »
Prvo sm bila uvjerena da čovjek želi samo nekavu pozitivu, poticaj, pa sam to i napisala...s obzirom da je bio na konvenciji mislila sam da zna što radi. A sad mi je drago što hbf forumaši...barem ne oni pravi.... nisu otresiti i bezobrazni. Nije baš pedagoški poticajno, a niti ljudski popljuvat čovjeka.
Biljke nisu za izložbe, al eto čovjeka raduje da uzgaja iz sjemena pa nek se veseli. I ko kaže da apsoluto nikad neće biti nečeg iz tih mladih biljki?
Što se mene tiče čista petica za Dona i mansu12 :great:
Nije svatko rođen da predaje znanje, a osim toga treba znat didaktiku, pedagogiju, psihologiju, metodiku...i bonton :idiot:

Offline Kiki

Odg: Moji bonsi vrtek :D
« Odgovori #10 : 13-05-2009, 22:53:47 »
Mogo bi ja sve pozvat kod sebe na jedno popodne  :lol:

Pa da se pospominmo :)

Možda jednog dana kad počnem zarađivat :D

Mogli bi i Waltera pozvat na pivu i svinjetinu  :lol:

Kaj velite konvencija kod mene ???
Najte kaj zamerit :)

Offline Anna

Odg: Moji bonsi vrtek :D
« Odgovori #11 : 13-05-2009, 23:00:45 »
Ako je piva i svinjetina ja dolazim  :haaaahaaaaa:
Imaš moje knjiško znanje na raspolagnju bez problema  :beurk: ...A ja mislila da ću ići na onak, službenu i ozbiljnu konvenciju čim se otvori prilika :happy2:

Offline Kiki

Odg: Moji bonsi vrtek :D
« Odgovori #12 : 14-05-2009, 01:20:11 »
Ako je piva i svinjetina ja dolazim  :haaaahaaaaa:
Imaš moje knjiško znanje na raspolagnju bez problema  :beurk: ...A ja mislila da ću ići na onak, službenu i ozbiljnu konvenciju čim se otvori prilika :happy2:

 :lol:

Ak uspijem jednog dana bumo organizirali druženje, al za to mi treba lova, a za lovu mi treba faks ;)

Al mogli bi opet neku konvenciju nabacit :D
Najte kaj zamerit :)

Offline Anna

Odg: Moji bonsi vrtek :D
« Odgovori #13 : 14-05-2009, 01:28:28 »
Sve 5! S pivom ili bez   :bravoPrika:
A konvenciju mislim da svi čekamo  :smile: !

Offline Libero

Odg: Moji bonsi vrtek :D
« Odgovori #14 : 14-05-2009, 07:28:33 »
S druge strane  ako netko nakon 15 godina bavljenja bonsaiem nema baš ništa za pokazati znači da je itekako  griješio i loše startao uza svu proučenu literaturu. Jer ako se odbace prve dvije, tri godine i ako zaboravimo slijedeće tri kada je zbog neiskustva i nestrpljenja moglo doći do umiranja najboljih komada. Još uvijek ostaje skoro desetljeće što je dovoljno da se uzgoji sasvim solidna drva koja se i te kako mogu pokazati.

Eto, to je moje skromno mišljenje. Nadam se da njime nisam nikoga uvrijedio jer mi to nije bila namjera.

Ja se nisam uvrijedio. Problem je u tome da me nisi dobro shvatio. Namjerno sam u svojem postu napisao da se "bavim" ovim hobijem. Životni uvjeti, život u stanu, do prije 5 godina nisu mi omogućavali da imam "vanjske" bonsaije, pa sam isto kao svi početnici uredno ubijao "Baumax" bonsaije.

A ono što je puno važnije, nemam nikakvu namjeru pokazivati biljke u drvenim sanducima, biljke koje su još daleko od toga da postanu bonsai. Za takve postove ovdje ima puno većih mahera od kojih treba učiti. A mi, početnici, trebamo se pokriti ušima, povremeno pitat nešto što nije jasno a ne zatrpavati forum jednogodišnjim izdancima iz sjemena.


Eto, to je moje skromno mišljenje. Nadam se da njime nisam nikoga uvrijedio jer mi to nije bila namjera.