Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pomoć :)  (Posjeta: 3723 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dushica

Pomoć :)
« : 08-12-2010, 13:05:05 »
Eh ovako, za rođendan sam dobila ovo malo drvce. Oduvijek sam htjela bonsai i čitala sam dosta o njihovom uzgoju međutim kada sam dobila jedan počela me je hvatati panika. Strah me je da ga zaljevam previše ili nedovoljno. Koja je vrsta? Gdje da ga držim? Koliko često i na koji način da zaljevam? Kada da počnem stavljati žice da oblikujem drvce? Uglavnom imam puno pitanja i svaki savjet bi mi dobro došao :)


Offline Hrvat

Odg: Pomoć :)
« Odgovori #1 : 08-12-2010, 18:00:03 »
dobro dosla.
vrsta drvca je Podocarpus.Hmmmmm sto raditi?nista.
u ovo doba godine, u Sarajevu,zasada samo controlu zalijevanja i cekati proljece za mijenjanje substrata.
za zalijevanje treba cekati da se substrat malo zasusi i tek onda ga zali.
cuvanje drvca je obavezne u zastiti od leda+5 stupnjeva minimala.nisam nasao nijedan
lien na H.B.F o podocarpusu ali ako znas citati francuski mogu ga naci bez problema.
sritno tebi i tvom miljeniku.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Hrvat

Odg: Pomoć :)
« Odgovori #2 : 08-12-2010, 18:03:06 »
http://www.parlonsbonsai.com/Podocarpus.html
evo ti lien ali na zalost na francuscom.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Hrvat

Odg: Pomoć :)
« Odgovori #3 : 08-12-2010, 18:07:59 »
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Dushica

Odg: Pomoć :)
« Odgovori #4 : 08-12-2010, 19:39:07 »
Hvala puno, francuski nažalost ne znam ali ću se pokušati snaći nekako :) I samo još da pitam koliko često treba zaljevati i na koji način, da li da ga stavim u posudu s vodom pa da povuče koliko mu treba ili nešto drugo?

Offline Hrvat

Odg: Pomoć :)
« Odgovori #5 : 08-12-2010, 22:08:30 »

Informacije na ovoj stranici su samo u informativne svrhe i podliježe izmjeni se odnose na razvoj znanja. Morate "prilagoditi" naš savjet na temelju vaših mjesto i svoje iskustvo.

Ako primijetite pogrešku ili pogrešku, obratite se timu urednika.
Opci

Obitelj: Podocarpaceae

Rod: Podocarpus

Vrsta: rod Podocarpus ima više od 100 vrsta, ukljucujuci:

- Podocarpus andinus Poepp. ex Endl.
- Podocarpus falcatus (Thunb.) R.Br.ex Mirb.
- Podocarpus totara G. Benn ex D. Don
- Podocarpus elongatus (Ait.) L'svojim bivšim Pers..
- Podocarpus elatus R.Br.ex Mirb.
- Podocarpus neriifolius D. Don
- Podocarpus nagi (Thunb.) Zoll & Moritz ex Makino.
- Podocarpus latifolius (Thunb.) R.Br.ex Mirb.
- Podocarpus macrophylla maki (Thunb.) D. Don je obicno vrsta koje se koriste za bonsai.

Zajednicki naziv: Pine budisti, budisticki bor, tise šljiva bora, yellowwood Kusamaki.

Podocarpus od grcke podo = stopalo i dio šake = sjemena s obzirom na maticne mesnat voca.
Opce Komentari

Podocarpus je cetinjaca porijeklom iz Kine i Japana kojim podsjeca tise lišce. To je episkopalan, tako da postoje muške i ženske biljke biljke.
Klimatske zone

USDA zona 9-11.
Dobivanje

Sadnja: Možete žetve sjemena i posaditi u srpnju nakon što laminirani. Postizanje voce bonsai je rijetka i zahtijeva muška i ženska biljka biljka, Podocarpus je episkopalan vrsta.

Reznice: U zelenom korijene lako u vodi, a zatim transplanted u poroznu podlogu.

Drvo, odaberite tvrdo sadnica i sadnje ih gotovo u silikatni zemlja (pod podvozje), namakanjem bazu u rooting hormon. Zaštitite reznice od izravnog suncevog svjetla. Zatim ponovo staviti u saksiju u proljece.
Kulture

Opce postavke

Težina: Pogodno za pocetnike

Stopa rasta: srednja

Ekspozicija: Cijeli sunce na djelomicnu sjenu (u ljetnim mjesecima)

Ventilacija: Cuvajte nacrta

Vlaga: Vlažni

Temperaturno podrucje: 0 ° C-30 ° C

Napomena: Ovo stablo voli ned To treba svjetla, ljeti i zimi. Njezin rast znatno je ubrzan izloženost suncu na otvorenom (osim u ljetnim mjesecima, gdje uživa djelomicnu sjenu), ali mogu provesti zimu u stanu ili grijani staklenik (16-20 ° C). Nedovoljna svjetlina uzrokuje pojavu ogroman listova.

On ne voli propuh.

To je jedina cetinjaca koja podržava unutarnji uvjetima s temperaturom od 15 ° C do 20 ° C zimi, pod uvjetom da ga u ljetnim mjesecima.

Nakon aklimatizacije, on je sretno prolazi zime u hladnom stakleniku da zamrzne.
Briga

Zalijevanje: Kao i vecina cetinjaca, ali umjereno redovito zalijevanje, neka zemlja ressuyer izmedu waterings bez Lais se potpuno osuši. On uživa odredene vlažnosti, što može biti osigurana kroz sprejevi dnevno za osobe u zatvorenom prostoru.

Repotting: To je repotted svake dvije ili tri godine u kasno proljece. Cut 1 / 3 od kvržica na korijenu održavanja maksimalne, a zatim staviti u lonac velicine ako je potrebno.

Podloga: Koristite smjesu neutralni dobro drenirani: Akadama, potting tla i pijeska u jednakim kolicinama, na primjer, uvijek prikazivan.

Nemojte zaboraviti da je izbor supstrata ovisi o stupnju kulture i regije u kojoj se uzgaja stabla.

Za pocetnike, podloge izradene od 100% akadama biti pogodno vrijeme za nauciti nešto više.

Gnojiva: Mineralna gnojiva: redoviti ljeta (2 puta mjesecno), manje (1 puta mjesecno) u zimi, rast je kontinuiran ako je zadržao u kuci.

Gourmet željeza i magnezija.

Velicina: Jedan može vježbati:

- Štipanje: Za poticanje grananje na mladim stablima, prekinuta terminal puca, prstohvat novi izbojci koji se pojavljuju na leda i ukloniti prevelike igle.
- Održavanje rezidbe tijekom cijele godine, rezati grancice i grane uklanjanjem nekoliko igle van proporcija.
- Velicina strukture: u kasnu zimu.

Na listova velicine (smanjenje duljine igle, ne treba miješati s defolijacija), to se ne preporucuje i rezultate u rumenila od igle bez ponovni rast ili sustavnog smanjivanja.

Ligation: ligation je Podocarpus tijekom cijele godine, ligature može ostati na mjestu 8 do 10 tjedna, pracenje inlay nit .. Razmislite kako bi zaštitili kore s rafija. Nemojte prelamati igle.
Fitosanitarna

Osjetljivi na oduzimanje i višak vode (prosjeda igle), nedostatak svjetla.

Za više informacija, pogledajte moje stablo je bolestan.
Estetski

Stilovi: Gotovo svi stilovi mogu se prilagoditi kako bi ga, osim stila kist (Hokidachi)

Loncarstvo: Odaberite duboko srednji lonac. Obicno plave glazure su dobro isplati.

Za više informacija, pogledajte pod Ljepota
Fotografije

- Podocarpus moyogi stilu.

- Detalj lišce (Foto: katamiaw)

- Mladi biljke (Foto: katamiaw)

- Voce (Foto: Philippe999)

- Stablo s vocem (Foto: Philippe999)

- Top -






Forum - Galerije - Kalendar - Directory - Klubovi - Usluge - Shopping - Pomoc
© 2002-2005 Razgovor Bonsai Association - Sva prava pridržana - CNIL N °: 1048346
Écouter
Lire phonétiquement
Dictionnaire - Afficher le dictionnaire
Google Traduction pour les :RecherchesVidéosE-mailsMobilesChatsEntreprises
À propos de Google TraductionDésactiver la traduction instantanéeConfidentialitéAide





EVO VISE OD OVOG NEMOGU :mac:
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline tmofardin

Odg: Pomoć :)
« Odgovori #6 : 13-12-2010, 20:04:38 »
Pozdrav.

Ja bih poklonio bonsai jednoj osobi za rođendan i siguran sam da ce joj se svidjeti i da ce ga dobro njegovati.
Samo me zanima di mogu u Zagrebu kupiti bonsai, ili ako ima neki forum di ljudi prodaju svoje biljke ili tako nesto....

Hvala