Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pomoć! Početnik sam i potrebna mi je identifikacija bonsaia!  (Posjeta: 2528 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bubimir

Jucer sam si pribavila bonsai, veličine je 20 cm. Sada istrazujem kako ga njegovati, al se ne mogu bazirati na koje vrste da citam kad ne znam kako se zove moj bonsai. Molim za pomoć. :question:
Evo poslat cu vam i slike. Hvala unaprijed!

Offline Seven of Nine

Nevjerojatno! Svi na prvu loptu izgledaju identično, ti iz masovne proizvodnje i prodaje po centrima. Pomislila sam da se radi o istoj vrsti, ali moj ima nazubljene listiće, a tvoj nema. I još je nevjerojatnije da na njima ne piše o kojoj vrsti se radi, nego na deklaraciji piše samo "indoor bonsai" :D Mislim da se u mom slučaju radi o kineskom ili japanskom brijestu, a za tvoj nemam pojma. Nadovezujem se s istim pitanjem, jel moj kineski ili japanski brijest? :)

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Prve dvije fotografije predstavljaju Ligustrum ili po našem Kalina-služi kod nas za živicu.Druge dvije fotografije predstavljaju Kineski brijest.Prodaju ih po centrima pod sobne vrste iako se mogu tokom proljeća,ljeta i jeseni držati vani.Zimi spremiti u negrijani hodnik gdje temperatura nije ispod 0 stupnjeva.Ima puno postova o njima pa proučite. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Seven of Nine

Zahvaljujem!  :sretan: